Strain unknown, Problemi sa lišćem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
Puff Puff Pass je napisao(la):
Nahranjene :chef2: ... Sad ćemo vidjeti kako će reagirati ... Inače nahranio sam ih sa AN Jungle Juice 4ml Micro, 4ml Grow, 4ml Bloom na 1 L. U biti i zalijem ih sa litrom vode...

pazi da se nezaj.. jungle juice ide na galon 3,7 lit vode ,ne na litru...ako na galon ide 8 ml koliko ide na 1 lit...
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
viner je napisao(la):
prerano i previše gnojenja....smanji malo nemoj iduca 2 puta zaljevati gnojom neg vodom i napravi fluš....mozda pomogne..
Ok kandže su od previše gnojenja, ali zašto su listovi žuti koje upučuje na tipičan nedostatak N ?

viner je napisao(la):
pazi da se nezaj.. jungle juice ide na galon 3,7 lit vode ,ne na litru...ako na galon ide 8 ml koliko ide na 1 lit...
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Po svemu što sam pročitao na ovom forumu izgleda da biljci fali N i K i Fe... Bijeli listovi (stariji i novi) na kojima se suše vršci... E sad kako sam gnojio to se ne bi više trebalo dešavati... Gnojiti više neću nego ću prebaciti na 12 / 12 i iduća 3 puta zaliti sa običnom vodom (PH 6.5) i vidjeti hoće li i dalje napredovati... Ako bude napredovalo ide flush... Jedino što mi pada na pamet da ne korigiram točno PH ( imam digitalni metar "kineski" sa PH bufferom 7 tako da sumnjam) pa da biljka ne dobiva ove elemente...
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
kod mene se samo jedan list poceo susiti i izbeljivati i to onaj koji je bio najblize lampi(hps 100w). On je bio na 5cm od lampe, dok je ostatak listova bio na 10-ak cm. Mozda ti je ipak prejako svetlo za PC box...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Misliš na broj lumena ili na temp ? Jer 5 cm ispod žarulje imam staklo i 3 cm ispod stakla temp je 30C... Što ne bi trebalo biti toliko previše... Nahranio sam ju i izgleda puno bolje, čak se na mlađim listovima žutilo i povuklo dok stariji listovi su ostali kakvi jesu i ne vjerujem da će se to popraviti...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Meni nikako ne izgleda da je pregnojena... Mada ne mora biti da sam u pravu...
Vise mi izgleda kao da imas problem sa zemljom i/ili nedostatkom N. Ako si i tjedan-dva staru biljku gnojio, ne bi se smjelo ovako lose odraziti.
Mislim da ipak tu nesto drugo ne stima.

Daj nabaci starost biljke!

Ubaćen stiropor na dno za bolju drenažu i izmješan sa zemljom
Stiropor je onda na dnu ili po cijeloj tegli?! Ako je samo na dnu, kao da ga nisi ni stavio...

prerano si počeo gnojit.
Nigdje ne vidim da je napisao koliko je biljka stara pa da je po tvojem prerano gnojio...
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Stiropor je na dnu u tankom sloju za bolju drenažu, a i pomiješan je sa zemljom (jel može biti problem da je zemlja preprozračna tj. da voda prebrzo iscuri dolje) ? Koji bi mogao biti problem sa zemljom? Biljka je otprilike u vegi pet tjedana... Sa N je sigurno problem i to najvjerojatnije niskih temperatura jer je box u hladnoj sobi...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako ostavis 15ak minuta vodu dole u posudi, zemlja ce povuci koliko joj treba, nemoj odmah prosipati tu vodu iz tacne, sacekaj prvo malo, cesto se desi da voda samo "procuri" u tacnu, ali kasnije zemlja povuce iz tacne koliko joj treba, pa ostatak moze da se prospe, ako bude ostatka ;)
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ne vidim da je itko preporucio, jesi siguran da ti ph metar valja? Dosta njih treba kalibrirati... i to vrlo cesto.
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
A mislim da je, novi je :) To je onaj PH metar kineski što se može naći na njuškalu žute boje (nepoznata marka :) E sad prvi put sam ga kalibrirao sa tekučinom 6.86 što sam dobio uz njega, a kako nisam mogao nabaviti više 6.86 tek. za kalibraciju uzeo sam growtechnology 7.0 buffer. PH metar ima ručnu kalibraciju na 1. točku pa pretpostavljam da se može kalibrirati i sa ph bufferom 7.0.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Puff Puff Pass je napisao(la):
A mislim da je, novi je :) To je onaj PH metar kineski što se može naći na njuškalu žute boje (nepoznata marka :) E sad prvi put sam ga kalibrirao sa tekučinom 6.86 što sam dobio uz njega, a kako nisam mogao nabaviti više 6.86 tek. za kalibraciju uzeo sam growtechnology 7.0 buffer. PH metar ima ručnu kalibraciju na 1. točku pa pretpostavljam da se može kalibrirati i sa ph bufferom 7.0.
E bas taj sa njuskala...120kn,njega treba kalibrirati jednom tjedno...totalno nepouzdan:( kao i sve kinesko....moras imati dvije tekucine za kalibriranje..jedna je na 4,1 a druga na 6,86 ako se nevaram..najbolja investicija je malo jaci Ph metar..malo vise kuna ali ima auto kalibraciju i nelazu;)
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
opa cupa je napisao(la):
E bas taj sa njuskala...120kn,njega treba kalibrirati jednom tjedno...totalno nepouzdan:( kao i sve kinesko....moras imati dvije tekucine za kalibriranje..jedna je na 4,1 a druga na 6,86 ako se nevaram..najbolja investicija je malo jaci Ph metar..malo vise kuna ali ima auto kalibraciju i nelazu;)

Ok pa i kalibriram ga jednom tjedno... Ali mislim da nisi u pravu što se tiće kalibracije u dvije točke... U uputstvima piše calibration on one point manual... A dva PH buffera dobivaš samo da bude točnija kalibracija onoj strani koja ti je potrebnija (lužnatija ili kiselija...)... Ovo što kažeš da imaju auto kalibraciju mislim da se odnosi na prilagođavanju temperaturi medija u kojem se mjeri PH što kineski nemaju pa moraš radi točnijih rezultata paziti i na temp ... A u svakom pogledu je točnije od kapi ili lakmus papira tak da će progurati za prvi grow ....
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ja sam se razocarao u skupom PH metru....
znam da je nelogicno jel je onaj zuti kineski ali vrlo je pouzdan i nije ni blizu osjetljiv kao skuplji ....imam adwa 12 ph metar dosao je oko 500kn ,tocnosti 0.01 kalibriras ga u 3 tocke i ima auto kalbricaiju(sto znaci da ti sam ispise nakon 15 sec sad me stavi u drugu otopinu ..jake mi automtike ;) )...ako hoces tocno mjeriti moras ga skoro svaki puta kalibrirati jel bjezi preko 0.5 ...dok ovaj zuti kineski kalibriram kad ga kupim u 2 tocke i zavrsim grow s njime da nepobjegne 0.2 do namjestenoga(ako imam otopine provjerim na pola growa) , kalibriram ga za jos jedan grow a nakon toga smece ;)

p.s. treba ga kalibriati u 2 tocke zato imas dvije otopine ;)


 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ja sam takvo zuto djubre ostavio u kanti gdje prozracujem vodu i nakon 5-6 sati..elektroda je ostala bez onog stakla oko nje.Ja ga isto koristim,kupio sam ga preko njuskala,zato jer je najjeftiniji.... evo vec drugi kupujem u 5mjeseci.Cim dodjem do neke love kupit cu kvalitetniji sigurno................Kina i pouzdanost,kvaliteta..neidu nikako zajedno;)Ustvari hebeni su ti kineski;)