Strain unknown, Problemi sa lišćem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.682
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ako se tvoje pitanje odnosi na DIY cO2 ,
Na žalost prvo i osnovno je da sustav za CO2 bude air tight , znaći mora biti "hermetički" zatvoren kako dragocijeni plin nebi curio na za to nepredviđenim mijestima.
Uporaba slamki je u teoriji moguća ali je sa isprikom glupa i komplicirana , jer crijevo potrebno za izradu CO2 sustava košta 3kn/1m u bilo kojem pet shopu .

2 boce(manja i veća), kvasac, šećer , 1,5m crijeva , silikon .

Napomena : Da bi ovaj sustav funkcionirao temperatura u boxu mora biti +25 at all times !
Znaći da je ovakav sustav idealan za mikro uzgoj , PC uzgoj te za uzgoj na prostoru manjem od 80x80x150. Također je pogodan za sve kojima će temperature skoćiti dolaskom ljeta i toplijeg vremena .
Za veće prostore karnister od 5L i sve mjere x5 bi trebale funkcionirati .

Smjesu je potrebno zamjeniti svakih cca 10 dana . Kada mjehurići i pjena prestanu ili uspore sa svoijim radom .

Ako se tvoje pitanje ne odnosi na CO2 nego se radi o nekom sustavu za svježi zrak , zanemari napisano :D
Sretno
 
09.12.2012
15
5
0
37
Zaista dobar odgovor,hvala na savjetima,ali stvar je ta da ovaj nacin ne bi dobro odradio svoje ako ''cvjetici''(tako ih ja zovem) nisu u boxu koji ne propusta zrak,je li?Ja sam montirala hps ispod stola i povisila stol,a okolo je stiropor oblozen folijom...znam da je to lame i je jadno ali do place ce morati cekati pravu foliju...imam ventilator koji puse dok lampa radi ali vidim da im je to nedovoljno...skupi sustavi ne dolaze u obzir,jer imam hrpu svega korisnog u kuci...Peace
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
dalila underground je napisao(la):
Ja sam montirala hps ispod stola i povisila stol,a okolo je stiropor oblozen folijom..

netreba ti nikakav CO2 sustav...mozes ga cisto napraviti da se ucis i vidis kako to radi ;)
imam ventilator koji puse dok lampa radi ali vidim da im je to nedovoljno...skupi sustavi ne dolaze u obzir,jer imam hrpu svega korisnog u kuci...Peace
:thumb:
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Taman mi se bila oporavila i sad opet problemi ... zemlja je terra magma pomješana sa stiroporom, zaljevam ju sa običnom vodom i PH 6.5... Temperatura u boxu je po svijetlu 28, sa ugašenim svjetlom 13... Zaljevana je samo dva puta sa AN Grow, micro, bloom, pola doze od preporučene... Jednom je zaljevana sa peroksidom 4 ml na 1 l... U vegetaciji je 4. tjedan s tim da je malo manja jer mi je bila jedno 10 dana bez vode pa se malo sasušila ali oporavila se ... Po izgledu mi izgleda da joj fali svega od nutrijenata ali opet čitao sam da se kandže pojavljuju zbog previše gnojenja ili previše dušika... Mislim da to kod mene nije slučaj ... Pomagajte da skupim iskustvo za sljedeći grow koji ide u dnevnik....


I još jedno pitanje ... Po veličini biljke koliko još treba biti u vege ili da prebacujem na cvijetanje ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
vidi, ja koristim terramagmu bez stiropora, zalivam obicnom vodom i nikada nisam merio ph. temperatura u boxu mi je znala biti u rasponu od 12 do 36, u vegetaciji ne gnojim, ili samo jednom i to plantelom + od skora slavol. u cvetanju plantela crvena + od skora slavol. peroksid nikada nisam koristio. desavalo se da mi biljke budu i vise od 10 dana ne zalivane. ovo nabrojano vazi za sve moje dosadasnje indoor uzgoje. i nikada nisam imao tako nesto. neko ce ti verovatno nesto vec savetovati, ja na zalost nemam ideja sta, samo sam izneo moj naci uzgoja a da se sa tim nisam sretao, cisto da uporedis, ne iz neke lose namere. sto se tice velicine, pa ti biras do koliko ces da vegetiras, tu nema nekog konkretnog pravila, mozes prebaciti kad pozelis, kad vidis da postoji opasnost da ce prerasti box, ili tokom cvetanja "udariti" u lampu il neko sl. shit. racunaj da u cvetanju naraste jos bar 1/3 a moze i vise. sretno

edit: u koliko litara zemlje ti drzis tu biljku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
5 l terramagme ... Ne stane mi više zbog konfigiracije boxa :-( Ma vec sam lud trudim se procitat sto vise sa foruma ali nista ne moze zamjeniti iskustvo.... Trudim se dat joj idealne uvijete ali ocito negdje fulam, a nemam pojma u cemu...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Puff Puff Pass je napisao(la):
. Temperatura u boxu je po svijetlu 28, sa ugašenim svjetlom 13... Zaljevana je samo dva puta sa AN Grow, micro, bloom, pola doze od preporučene... Jednom je zaljevana sa peroksidom 4 ml na 1 l...

stare su 4 tjedna i pogledaj sada sta joj se sve izdogadjalo...velika razlika izmedju dnevne i nocne temperature..AN Grow, micro, bloom..sta si od ovoga sipao "samo" dva puta.? i nakraju hebeni peroksid i veliko pitanje. Zasto?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
5 litara je ok, a to sto kaze opacupa sam zapravo i ja hteo reci kada sam napisao ono da uporedis... mnogo toga si radio za malo vremena, cemu... licno u terramagmi 4 sedmice biljku ne diram, samo zalivam po potrebi, uostalom napisao sam vec...
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
opa cupa je napisao(la):
stare su 4 tjedna i pogledaj sada sta joj se sve izdogadjalo...velika razlika izmedju dnevne i nocne temperature..AN Grow, micro, bloom..sta si od ovoga sipao "samo" dva puta.? i nakraju hebeni peroksid i veliko pitanje. Zasto?

Ovako, prva dva tjedna nakon što je niknula biljka je bila u terra magmi u maloj posudici i pod jednom štednom ne znam ni model ni spektar ... Nakon toga box je bio završen i preseljena je u 5l terramagme + 20 % stiropora ... Kad sam ju presadio zalio sam ju prema uputama od AN Small Plants 1.32 Micro 1.32 Grow 1.32 Bloom ml/L. Idući tjedan nije baš dobro izgledala pa sam ju zalio peroksidom ( možda sam trebao flush - ali me je bilo frka da ne isperem sve nutrijente iz zemlje i da ju ostavim bez iceg) onda je 10 dana bila bez vode i dosta se je osušila ... Odrezao sam suhe listove i zalio ju... Oporavila se i sad je opet počela mjenjat boju lišća kao da joj fali dušika, a opet pravi kandže kao da je pregnojena ili da ima previše dušika.... Malo su mi te dvije stvari u suprotnosti... Ne znam da li da gnojim ili da ju pustim pa kud ide... Ovo mi je testni grow koji će neslavno završiti... U pripremi čeka z7 ali do tada skupljam iskustvo... Stoga bih bio zahvalan na komentaru ovo i ovo ti je krivo zato i zato. Mislim da bi to pomoglo i drugim početnicima...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
koliko sam shvatio 5l su ti posude i to je dovoljno za 4 tjedna +-..znaci problem broj 1 nepotrebno prehranjivanje.Najvaznije je promatrati biljku a ne raditi po sablonu (tablici)kako ,koliko i kada.Nisu sve iste i nemaju sve iste potrebe.Bloom ti je za cvjetanje a ne za vege.;).Znaci postavio si krivu dijagnozu i lijecio ,zdravu biljku i onda klasika ...razne metode.Peroksid je tu uletio kao racija....nego da neduljim isperi curu sa 25-30l vode.Pusti da se odobro osusi i onda full doza sa bloom-om i na 12/12 pozz :smoke18:
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Hvala na savijetu ... Od sada pa nadalje bez ikakvog gnojenja u vegi... Ok sad kad prebacim na 12/12 gnojim prema uputama sa bloom-om tj AN Jungle Juice je 3 -komponetno gnojiovo pa ide omjer sve tri komponente ili da samo rokam bloom ?
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
oprosti mozda je opticka varka ...ali gledam ti posudu ..odrezao si kanister (od vode predpostavljam) njih koliko sam vido prave u vraijantama od 5,6,7l a ti ga jos i odrezao i ostavio samo dole par cm iskreno uvjek me to bunilo mislim 1l vode i 1l zemlje sto je vece od cega :D ali mislim da tu nema 5l zemlje ,plafon 3l....
ako si presadio u novu zemlju nevidim razloga da poljevas odmah s gnojivom ... na slici kad gledas tipicni nedsotatak N a ako te buni ona kanda na 3 slici sto se vidi to je reakcija prije bas od presdivanja i gnojenja ...kakvi su noviji listovi jel i oni imaju kande ?? kad su premale su slike ali cini mi se da su normalni listovi ...
ja bi prvo probao pognojiti koliko te hvatam presadivanje je bilo prije 20 ak dana pa bas zato ako je moja slutnja tocna da imas manje zemlje rekao bih da je gladna... a kad pognojis pa nakon 2,3 dana ako primjetis da je dobila nove kandze ili jos vise zuti onda bih pokusao sa opa cupinom tehnikom.
Ko sto vecina ponavlja gledaj da u vegi dok je biljka mala sto manje cackas oko nje bar prvih 15,20 dana sto se gnojiva tice ;)
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Nemam pojma zašto je tako mala slika... Stavio sam ju preko postimage-a kao prije (640X480). Karnister je od 5L odrezan skroz na vrhu (čini se da je nisko ali nije) unutra mi je cijelo pakiranje od terramagme 4l i još malo od drugog paketa ;))... Nemaju svi listovi kandže samo 2 do 3 lista srednje veličine. Ma ja isto mislim da je nedostatk N jer listovi žute od vrha prema dnu pa prema tome nije nedostatak Mg. Što se tiće stresa biljka ga je imala napretek, a da se kandže dobijaju od stresa još nisam nigdje pročitao... Eto zato treba pitati.. Hvala svima na pomoći... Nadam se da će sljedeći grow ići lakše :icon_wink:
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
sam si rekao da si pocupao doljne listove a najvise su zahvaceni stari fan listovi pa po tome zakljucujem da je zutilo i krenilo od dole....za kolicinu zemlje sry rekao sam da je mozda opticka varka ...gurni prvo prst uz rub posude na mjestu gdje nisi do sad nikad pokusao i vidi jel puna posuda korjena... pa onda doluci sto ces ;)

PS. neznam zasto ti je tako...ako je slika te velicine ili manja onda imas i hotlink u ponudi pa probaj s njime sljedeci puta .
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ja sam isto pomislio da je gladna..ali kontam 5l zemlje teramagme,jedanput prehranjene a 4 tjedna..pa sam zato predlozio ispiranje.Ali i da je 5l opet je na granici ,svakako ju treba prehraniti.E sada dali odma ili poslije ispiranja,mozda ipak bolje ispiranje zaobici i daj curama klopati;)Creative :thumb:
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Nahranjene :chef2: ... Sad ćemo vidjeti kako će reagirati ... Inače nahranio sam ih sa AN Jungle Juice 4ml Micro, 4ml Grow, 4ml Bloom na 1 L. U biti i zalijem ih sa litrom vode...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Sve 5 ...ali mi se cini malo 1l. vode...ja u 4 tjednu,evo necu pretjerati dajem sigurno 3l vode na biljku cak i vise;)