Stranka Hašišara

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Treba li raspravljati na ovu temu ili ne i krši li se točka 10. pravilnika vutra.org-a ovom raspravo

  • Tema je suviše neozbiljna i smatram da ju treba zatvoriti jer krši pravilnik.

    Votes: 13 41,9%
  • Tema ima potencijal i treba nastaviti raspravu jer ne krši pravilnik.

    Votes: 18 58,1%

  • Total voters
    31
22.12.2010
1
1
0
34
Stalno razmisljam o osnovanju politicke stranke koja ce se zauzimat za legalizaciju trave pa me zanima ima li tko iste misli i ambicije za tako nesto?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zoka

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Wake Up!
we're fucked up....

ali sviđa mi se ideja svakako, ali ja se nadam i moguće je da jednom i to vidi svjetlo dana!
bit će, nadamo se!
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
VenloNL je napisao(la):
Ne sviđa mi se uopće ideja.
Iz viđenog do sada u radu brojnih političkih stranaka...predsjednik hašišara bi bio korumpiran,lopovski nastrojen i uživao bi sve blagodati toga života,(najbolji dim,najbolje trebe,love ko' Džajić...),a mi ostali bi sve to morali financirati.

ni sam nebi bolje napisao:)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
evo natjerali ste me da promjenim mišljenje... možda bi bilo dobro da postoji, ali Ven mi je otvorio oči malo bolje :))
Ima tu istine, na kraju se svi pretvore u materijaliste....



"You know what a haza is Frank?! A pig that don't fly straight"
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Legalizacija nije prošla ni u Kaliforniji, a di bi tek kod nas. U našoj demokraciji i ovakvoj slici o ganđi kao o nekoj opojnoj drogi (a to po zakonu jest) prvo bi trebalo promijeniti sliku o ganđi i educirati ljude, a to je proces koji traje desetljećima ako ne i stoljećima....
Tako da prvo treba ljudima reći što točno jest cannabis, a što je hašiš, a što je skunk.
Zatim objasniti kako djeluje.
Zatim dokazati hrpu stvari.
I onda dekriminalizirati.
Legalizacija je kako kaže Haze - not now not here....
peace
boz :sun2:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sve je to ok al ja nisam za to ime ... kao prvo glasove dobijas na ime strenke a to bi ti odbilo sve glasove koje su preotiv marihuane ti treba da ubedis ljude i da ih edukujes na suprotno..

drugo glasove donosi covek koji je lider tako da moras biti poznat po dobrim nmerama moras se jednostavno pokazati.. itd itd.. uglavnom se sve svodi na politiku a za to je potreben neko mnogo odlucan.. ovo nije zajebancija ovo je zbiljno i tako to treba shvatiti ako imas para za pocinjati stranku nek ty je sa srecom :)
 
23.12.2010
5
2
0
31
Ukoliko netko bude zelio da procita ovo, neka ima u vidu da ovo ne moze da uradi jedna osoba. Sada bih zelio da vam objasnim kakav je plan u mojoj glavi. Legalizacija marijuane na Balkanu bi izgledala otprilike ovako ( sve sto je potrebno da se to realizuje):

Faza 1:
- Uz dobru organizaciju, edukacija bi trajala neke dvije do tri godine ali isplati se malo sacekati. Za pocetak je potrebno pokrenuti anketu sa pitanjem "da li ste za legalizaciju marihuane" ili nesto slicno tome. Nakon zavrsene ankete potrebno je napraviti edukacione letke koji se dijele u gradu prolaznicima koji izgledaju starije od 18 godina.

- Kada se sve to zavrsi potrebno je napraviti TV, radio ili neku web reklamu. Nakon par mjeseci ponovo treba pokrenuti anketu sa istim pitanjem kao i prosli put. Ako prvi put ne uspije proces se ponavlja.

Faza 2:
- Potrebno je napraviti legalnu organizaciju ne partiju ili stranku, vise kao nesto za podrsku mladih i edukaciju starih. Nakon toga treba objasniti ljudima da to povecava turizam i da je to veliki plus za legalizaciju marihuane. Istina jeste da se turizam povecava legalizacijom marihuane.

- Mnogi bi pomislili da se tako moze zloupotrijebiti marihuana ali marihuana u ulicnoj prodaji nebi imala neku posebnu cijenu. Znaci potrebno je otvoriti lanac trafika u kojoj je dozvoljeno preprodavanje marihuane. Trafike trebaju biti povezane elektronskim sistemom, znaci samo jednom dnevno punoljetna osoba sa licnom kartom moze da kupi jedan gram marihuane.

- Ovim postupkom bi se znatno smanjio kriminal a i policija bi na kraju krajeva dobila dobru ulogu. Sva zaplijenjena marihuana prije legalizacije se poklanja drzavi te se na marihuanu stavlja porez. Cijena jednog paketa bi bila negdje oko 3 eura, od toga 0,30 ide u drzavni fond.

Faza 3:
- Otvaranje novih objekata i poslovnih prostora na polju marihuane doprinosi zaposljavanju mladih. U takvim objektima se za male pare uziva a bitno je da je drzava sretna i zadovoljna. Neka oni donose nove zakone na nama je samo da pokrenemo legalizaciju.

Pojedinac ne moze da vodi ogroman projekat, da se to moze ja bih davno to uradio sa ovim fazama. Bilo bi glupo da od vas trazim da mi pomognete u ostvarivanju ovog cilja, koji je ja mislim bez greske uradjen. Sve sto je potrebno jeste da vi pokusate sami da napravite organizaciju, i vise manjih organizacija mogu da dovedu do uspjeha.

Zar to nije ono sto svi mi zelimo ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zoka

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
A da ne spominjemo da takva stranka s "jednim" ciljem nema nikakve šanse za ostvarivanjem pozitivnih rezultata.
To treba biti ukomponirano u program neke od vodećih stranki da bi imalo ikakvih rezultata.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Evo da dignem temu malo iz mrtvih.
Krenula je zanimljiva rasprava al je naglo stala.Pa da krenemo!

Netreba nama nikakva politička stranka jer od toga nema kruha.Za se bavit politikom treba više od toga da nudiš samo legalizaciju.
Slažem se skoro sa svime ta je Wagon gore napisao.Po mom mišljenju trebalo bi da u naše 3 države sa područje ex yu,pritom mislim na HR,SRB i BiH.Sloveniju neču uvrštavat jer oni su ovako bar 10g ispred nas svih po pitanju svega a ne samo legalizacije.
Slažem se sa idejom da bi u svakoj od tih država trebalo osnovat građanski udrugu za promicanje istine o canabisu.
Za područja HR i SRB znam da su potrebna 3 potpisa.Znači presjednik udruge,podpresjednik i tajnik udruge.Kad se to napravi udruga je zakonski registrirana i može počet sa svojim djelovanjem.E tu sad kreče priča o promociji nešto kao što je Wagon napisao.
Samo ja nebi sa letcima po ulici iz starta.Na početku bi trebalo sa udrugom pokrit što više gradova.I da se članovi udruge po gradovima angažiraju da se istina o canabisu čuje.
Kako?Možda jednostavno pričom!I potkrjepit priču znanstvenim istraživanjima.Ma ima načina miljon!Samo treba krenut a nije lagan zadatak.Pogotovo za nas koji ovdje tipkamo koji velika večina imaju nešto u svojoj bašti.Za takve stvari bi trebali biti ljudi koji ne gaje jer se zna da če nam plavci zagorčavat život.Al to je ta borba!
Pa ako smo spremni ić u neku borbu do kraja?Ja osobno se mogu i odreč groowa za takav cilj.
Može se i na lokalnom radiu doč do neke emisije.Bar je u mom kraju lako doč do nekog termina na lokalnoj radio stranici,Napraviti dobru internet stranicu o promociji istine o marihuani.Što bi po meni bio najbolji početak.
Znači kratki rezime.Po meni trebalo bi u svakoj od tih 3 država da se nađe 3 ljudi koji vole canabis i znaju dosta o njemu al ne groowaju.To troje ljudi ide u opčinu i registriraju gračanski udrugu.Sa time smo zadovoljili formalno pravnu formu i možemo počet sa djelovanjem ko građanska udruga koja ima svoja prava na lokalnoj i državnoj razini.
Kad se to napravi možemo napravit dobru internet stranicu iste tematike.Mislim da ima ovdje ljudi koji bi odradili taj poso bez problema.Stranica če pomoči i u učlanjivanju ljudi u udrugu.
Na samom početku treba bit samozatajan po meni.Da se skupi dostatan broj članova i da se pokrje što više gradova sa članovima.
E tek tad po mom mišljenju možemo u malo agresivniju borbu i promicanju istine o canabisu.
Znači redio emisje,letki,možda koji seminari o dobrobitima i štetnostima canabisa,internet tv tematike canabis........
Ima se mjesta za djelovanje kad smo zakonska građanska udruga i koja broji xxxx članova.

KO I ZA SVAKI POKRET BITNA JE KRITIČNA MASA BEZ TOGA NEIDE NIŠTA!!!!

Al se isto tako za početak treba ozakoniti pa lagano početi sa radom da bi se došlo do kritične mase.Znači grupa ljudi toliko velika da ne moža a da je se ne čuje.Malo to možda sad zvuči nemoguče.Al vjerujte mi svaki početk je težak!Znam i siguran sam da i vi znate da bar 60ak% ljudi oko vas konzumira canabis.Dal to bili klinci,odrasli,huligani,doktori,policajci,advokati.......
Da ne nabrajam!Po meni bi se desila kritična masa da se počne sa djelovanjem.I to u relativno kratkom roku.
A zamislite da se to napravi u sve 3 države!Da svaka ima dosta jaku udrugu i da se nakraju ujedinimo i tražimo svoja prava.

PROBAJTE SE ZAMISLIT MALO NAD OVIME ŠTA STE PROČITALI!!!!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Evo da dignem temu malo iz mrtvih.
Krenula je zanimljiva rasprava al je naglo stala.Pa da krenemo!

Netreba nama nikakva politička stranka jer od toga nema kruha.Za se bavit politikom treba više od toga da nudiš samo legalizaciju.
Slažem se skoro sa svime ta je Wagon gore napisao.Po mom mišljenju trebalo bi da u naše 3 države sa područje ex yu,pritom mislim na HR,SRB i BiH.Sloveniju neču uvrštavat jer oni su ovako bar 10g ispred nas svih po pitanju svega a ne samo legalizacije.
Slažem se sa idejom da bi u svakoj od tih država trebalo osnovat građanski udrugu za promicanje istine o canabisu.
Za područja HR i SRB znam da su potrebna 3 potpisa.Znači presjednik udruge,podpresjednik i tajnik udruge.Kad se to napravi udruga je zakonski registrirana i može počet sa svojim djelovanjem.E tu sad kreče priča o promociji nešto kao što je Wagon napisao.
Samo ja nebi sa letcima po ulici iz starta.Na početku bi trebalo sa udrugom pokrit što više gradova.I da se članovi udruge po gradovima angažiraju da se istina o canabisu čuje.
Kako?Možda jednostavno pričom!I potkrjepit priču znanstvenim istraživanjima.Ma ima načina miljon!Samo treba krenut a nije lagan zadatak.Pogotovo za nas koji ovdje tipkamo koji velika večina imaju nešto u svojoj bašti.Za takve stvari bi trebali biti ljudi koji ne gaje jer se zna da če nam plavci zagorčavat život.Al to je ta borba!
Pa ako smo spremni ić u neku borbu do kraja?Ja osobno se mogu i odreč groowa za takav cilj.
Može se i na lokalnom radiu doč do neke emisije.Bar je u mom kraju lako doč do nekog termina na lokalnoj radio stranici,Napraviti dobru internet stranicu o promociji istine o marihuani.Što bi po meni bio najbolji početak.
Znači kratki rezime.Po meni trebalo bi u svakoj od tih 3 država da se nađe 3 ljudi koji vole canabis i znaju dosta o njemu al ne groowaju.To troje ljudi ide u opčinu i registriraju gračanski udrugu.Sa time smo zadovoljili formalno pravnu formu i možemo počet sa djelovanjem ko građanska udruga koja ima svoja prava na lokalnoj i državnoj razini.
Kad se to napravi možemo napravit dobru internet stranicu iste tematike.Mislim da ima ovdje ljudi koji bi odradili taj poso bez problema.Stranica če pomoči i u učlanjivanju ljudi u udrugu.
Na samom početku treba bit samozatajan po meni.Da se skupi dostatan broj članova i da se pokrje što više gradova sa članovima.
E tek tad po mom mišljenju možemo u malo agresivniju borbu i promicanju istine o canabisu.
Znači redio emisje,letki,možda koji seminari o dobrobitima i štetnostima canabisa,internet tv tematike canabis........
Ima se mjesta za djelovanje kad smo zakonska građanska udruga i koja broji xxxx članova.

KO I ZA SVAKI POKRET BITNA JE KRITIČNA MASA BEZ TOGA NEIDE NIŠTA!!!!

Al se isto tako za početak treba ozakoniti pa lagano početi sa radom da bi se došlo do kritične mase.Znači grupa ljudi toliko velika da ne moža a da je se ne čuje.Malo to možda sad zvuči nemoguče.Al vjerujte mi svaki početk je težak!Znam i siguran sam da i vi znate da bar 60ak% ljudi oko vas konzumira canabis.Dal to bili klinci,odrasli,huligani,doktori,policajci,advokati.......
Da ne nabrajam!Po meni bi se desila kritična masa da se počne sa djelovanjem.I to u relativno kratkom roku.
A zamislite da se to napravi u sve 3 države!Da svaka ima dosta jaku udrugu i da se nakraju ujedinimo i tražimo svoja prava.

PROBAJTE SE ZAMISLIT MALO NAD OVIME ŠTA STE PROČITALI!!!!



:spliff::spliff::spliff::spliff::spliff::spliff::spliff::spliff::spliff:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja već imam napisan statut za udrugu... Imam i potpise troje ljudi... ček di je stalo?

Ma sjebano je to, al da se, sam što se nikome ne da :D
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ajmo ljudi da pokrenemo konstruktivnu raspravu pa se možda nešto i izrodi!
Neče nitko napravit poso umjesto nas.A prva stvar je konstruktivna rasprava pa se možda nešto i izrodi.

NEMOJTE ZABIJAT GLAVU U PJESAK KO NOJEVI!!!!!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
evo prvi korak bi bio da se bar sto vise ljudi jave da podrzavaju ovo i zeljni su pridonjeti ostvarenju cilja u ovoj temi.
trebali bi otvoriti temu iskljuciv o ovome sto je predlozio Smoke pa da u njoj raspravljamo za dalje..jer ovaj dio foruma nije bas toliko popularan kao i neki drugi dijelovi
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
:clap:smoky! To je pravi stav i procedura kojom bi trebalo ici,potpuno podrzavam.
Ako se nadje neko voljan i sa dovoljno slobodnog vremena da osnuje udrugu u Srbiji slobodno nek mi se javi,voljna sam ucestvovati,volje imam na pretek ali slobodnog vremena ne bas toliko a i znanja oko osnivanja udruge i dr.birokratskih stvari mi manjka.

Bilo bi lepo kad bi mi jos za zivota uspeli da napravimo ikakav pomak, da nasi klinci jednog dana nebudu u istoj situaciji kao mi.A posto nista ne stize na srebrnoj tacni moramo se potruditi sami :icon_lol:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Znam i siguran sam da i vi znate da bar 60ak% ljudi oko vas konzumira canabis.Dal to bili klinci,odrasli,huligani,doktori,policajci,advokati .......
U ovo sam siguran.Odmah me asociralo na sinočnju seriju "reži me" kada žena u najboljim godinama zapali trubu i čita kama sutru:) Kao i plastični kirurzi u toj seriji,ali da ne bude zabune,nije to izmišljena realnost,to nije ništa čudno.
Nego bit ču kratak uz jednu stavku koja mislim da je jako bitna:
Moje je mišljenje da če sve ovo teško proči bez jednog financijskog stručnjaka (koji je na našoj strani) i da izračuna koja se godišnja dobit može dobiti legalizacijom.Znači prodajom u apotekama recimo,porez na sjeme,turizam,njive marihuane,izvoz,ovo ono.Netreba zanemariti radna mjesta kojih bi se otvorilo ohoho.Naravno,nemam ništa protiv da sve bude pod državnom kontrolom. I da država recimo sad ostvaruje dobar prihod prodajom droge,a to ipak možemo nagađati,itekako bi se zamislili ako bi dobrim izračunom zarada bila veča,a vjerujem da bi. S druge strane,pada mi na pamet dali je možda hrvatskoj (i bliskim državama) "zabranjena" legalizacija "iz vani" recimo nešto u smislu ucjene zbog vanjskog duga? Ko če ga znati.
Činjenica je da ovako ne može dovijeka biti,prije ili kasnije če se ovakav sistem raspasti i otiči u "3 lepe".
Ja sam svakako da se nešto pokrene. Opet kažem,volio bi da neki financijski stručnjak u grubo napravi moguču dobit državi,a mi možemo pisati natuknice gdje bi sve država mogla zaraditi,jer,bez cifri i profita,boli države ***** za građane i njihova prava.
 
23.12.2010
5
2
0
31
Vidim da je moja ideja sve vas "bacila" na razmišljanje, drago mi je da jeste. Ovo dana dok nisam bio tu tražio sam ljude koji bi mogli da pomognu i realizaciji ideje, teško jeste ali je izvodljivo. Za početak nam trebaju ljudi koji će da vode stranku a ostatak posla je na nama - ljubiteljima marihuane. U biti treba nam sve što je već gore Smoke napisao.

Potrebno nam je mnogo ljudi koji bi podržali našu organizaciju/stranku tako da se mogu organizovati javni skupovi nakon svega što je Smoke gore već naveo. Ja sam u mogućnosti da uzmem sedmični termin na radiu ali samo za Tuzlu ostatak balkana bi imao priliku da nas prati putem interneta. Ovim putem bi mogli da napravimo proračun koliko je ljudi otprilike za legalizaciju. Ako smo već toliko voljni da legalizujemo stvar koju volimo zašto svako od nas ne bi dao svoj doprinos tome.

Više manjih radio/TV i internet organizacija mogu da postanu jedna i onda možemo da uradimo to kako spada. Ako počnemo sa radom već ove godine za dvije godine ili čak manje mogli bi da postignemo svoj cilj.

Trebali bi više razgovarati na ovu temu i pronaći pravo riješenje zajedničkim snagama. Nije mi jasno zašto većina članova ovog foruma ne želi da napiše šta misli o ovoj temi i tako pomogne prvo sebi a potom i svima nama. Hvala !
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nije mi jasno zašto većina članova ovog foruma ne želi da napiše šta misli o ovoj temi
Vjerovatno jer više ljudi vole da gaje i ne žele riskirati "vlastiti raj" radi ionako možda nemoguče mislije pa se drže koliko toliko provjerene metode...gaji i šuti:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker