Stranka Hašišara

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Treba li raspravljati na ovu temu ili ne i krši li se točka 10. pravilnika vutra.org-a ovom raspravo

  • Tema je suviše neozbiljna i smatram da ju treba zatvoriti jer krši pravilnik.

    Votes: 13 41,9%
  • Tema ima potencijal i treba nastaviti raspravu jer ne krši pravilnik.

    Votes: 18 58,1%

  • Total voters
    31
23.12.2010
5
2
0
31
Greenpower1 je napisao(la):
Vjerovatno jer više ljudi vole da gaje i ne žele riskirati "vlastiti raj" radi ionako možda nemoguče mislije pa se drže koliko toliko provjerene metode...gaji i šuti:)

hahaha... ipak se nadam da će jednog dana biti legalizovana... :icon_lol:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Da ,za neko udruzenje je potrebno 3 potpisa i neke takse i cak moze sve da se odradi i postom (ne mora licno se ici ) . Udruzenje dobija pecat i svoj racun na koji moze da prima donacije i clanarine od kojih ce finansirati projekte .Cak moze isto udruzenje u vise zemalja .
Bilo bi prirodno da tako nesto potekne odavde , jel ako ovu ideju uhvate politicari sumnjam da ce biti nesto bolje nego bi kao i obicno izopacili svako dobro .
Ok je net ali za ovako nesto nam ipak treba eden doobar i veliki razanj :thumb:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Je treba jedan ražanj za dogovor statuta udruženja!
SLAŽEM SE!
Tako je bez politike.Udruženja bi po meni bilo bolje da se naprave u svakoj od država bivše nam YU.Pa se ta udruženja nakraju udruže u međunarodnu udrugu.Al svaka ima račun i potpis u svojoj državi šta bi sigurno olakšalo poslovanje iste nego da jedna udruga drži 2,3,4 države.Opet to je moje viđenje te papirologije.
To nekošta ništa kako kaže Meskalito.A sigurno bi olakšalo poslovanje udruga.


UDRUGA ZA PROMICANJE ISTINE O CANABISU!!!

Ajde da razvežemo konstruktivnu raspravu!!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Je treba jedan ražanj za dogovor statuta udruženja!
SLAŽEM SE!
Tako je bez politike.Udruženja bi po meni bilo bolje da se naprave u svakoj od država bivše nam YU.Pa se ta udruženja nakraju udruže u međunarodnu udrugu.Al svaka ima račun i potpis u svojoj državi šta bi sigurno olakšalo poslovanje iste nego da jedna udruga drži 2,3,4 države.Opet to je moje viđenje te papirologije.
To nekošta ništa kako kaže Meskalito.A sigurno bi olakšalo poslovanje udruga.


UDRUGA ZA PROMICANJE ISTINE O CANABISU!!!

Ajde da razvežemo konstruktivnu raspravu!!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Nečemo političku stranku kako naslov kaže!
Očemo građansku udrugu.Al smo se nadovezali na ovaj post jer mislim da ima gore dobrih ideja.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ok... recimo da se ideja udruge ostvari, što nije nikakav problem..
I onda? Šta će ta udruga raditi? Konkretno.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
E pa radi se o statutu udruge koji treba razgradit.
Al mislim da samo ime udruge recimo UDRUGA ZA PROMICANJE ISTINE O CANABISU govori samo za sebe.
Opet mislim prije tog pitanja trebaju prije entuzijasti da se skupe recimo ovdje u konstruktivnoj raspravi.Da bi se možda i neke crte statuta dobile ovdje.Več kad smo utvrdili da do udruge nije problem.Kad se skupimo u nekom broju i kad smo kvalitetno raspravili o problematici možemo krenut dalje.
Osobno mislim da ima kvalitetnih zamisli i ljudi dobre volje koji su spremni i napravit neku žrtvu za taj cilj.Nebitno sad!
E takvi ljudi su potrebni ovoj temi i raspravi.Siguran sam da če se nešto pozitivno izroditi.
A šta če konktretno raditi?Može svašta!
Recimo članovi udruge traže i obavljaju razgovore sa raznim stručnjacima u raznim granama vezanim za canabis.Organiziraju razne radijo emisije na tu temu.Rade razne reklamne letke ili još bolje udruga ima svoj list.Novi članovi isto jako važni,za dostizanje kritične mase.Da nas se čuje jače.Svakako i prikupljanje donacija ima isto jako veliku ulogu.Ima se tu puno posla!Al opet kažem da od nekud treba počet.
A bilo bi sasvim pristojno i fer prema ovom forumu da tako nešto krene od davde.
Isto tako mislim da ovdje ima puno kvalitetnih osoba koji bi našli svoje mjesto u svemu tome.Znam i da postoji određeni strah prema svemu tome.Jer svi mi ovdje ili barem velika večina ima svoj vrt.Ima ljeka i za to!Isto kao i naši biznismeni.Na papiru je vlasnik jedan a pravi vlasnik i ko donosi odluke drugi.
Najbolji recep,provjeren od naših političara i biznismena sa područja balkana!!!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
E pa radi se o statutu udruge koji treba razgradit.
Al mislim da samo ime udruge recimo UDRUGA ZA PROMICANJE ISTINE O CANABISU govori samo za sebe.
Opet mislim prije tog pitanja trebaju prije entuzijasti da se skupe recimo ovdje u konstruktivnoj raspravi.Da bi se možda i neke crte statuta dobile ovdje.Več kad smo utvrdili da do udruge nije problem.Kad se skupimo u nekom broju i kad smo kvalitetno raspravili o problematici možemo krenut dalje.
Osobno mislim da ima kvalitetnih zamisli i ljudi dobre volje koji su spremni i napravit neku žrtvu za taj cilj.Nebitno sad!
E takvi ljudi su potrebni ovoj temi i raspravi.Siguran sam da če se nešto pozitivno izroditi.
A šta če konktretno raditi?Može svašta!
Recimo članovi udruge traže i obavljaju razgovore sa raznim stručnjacima u raznim granama vezanim za canabis.Organiziraju razne radijo emisije na tu temu.Rade razne reklamne letke ili još bolje udruga ima svoj list.Novi članovi isto jako važni,za dostizanje kritične mase.Da nas se čuje jače.Svakako i prikupljanje donacija ima isto jako veliku ulogu.Ima se tu puno posla!Al opet kažem da od nekud treba počet.
A bilo bi sasvim pristojno i fer prema ovom forumu da tako nešto krene od davde.
Isto tako mislim da ovdje ima puno kvalitetnih osoba koji bi našli svoje mjesto u svemu tome.Znam i da postoji određeni strah prema svemu tome.Jer svi mi ovdje ili barem velika večina ima svoj vrt.Ima ljeka i za to!Isto kao i naši biznismeni.Na papiru je vlasnik jedan a pravi vlasnik i ko donosi odluke drugi.
Najbolji recep,provjeren od naših političara i biznismena sa područja balkana!!!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Rekoh ti već da statut za takvo što već postoji. Fale mu samo neke odredbe koje se daju napisati za 5 minuta...
To je statut za udrugu "
[FONT=&quot]Farmakognoška radna udruga ljubitelja alternativnosti", skraćenog naziva "FRULA" :)
http://www.megaupload.com/?d=M85Q4AVP
Napisano sve po PSu.

Udruga za promicanje istine o kanabisu ti ne može proći pod naziv.... osim ako u ciljeve udruge ne misliš imati demoniziranje opojne droge kanabis, i kako je štetna i kako ju ne treba konzumirati :D
Mora biti nešto poluskriveno... ili skraćenica.. neka ne-očita.

[/FONT]
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Pa neznam Tarki.
Nevidim razloga zašto nebi prošla ko naziv?
Kolko ja znam sloboda govora postoji i sa tim sloboda mišljenja.Nevidim razlog zašto bi nešto trebalo bit skriveno ili poluskriveno?
Zar nije zbog tog poluskrivenog svjet ovakav kakav je.Zar se ne događaju loše stvari jer ljudi prestave jedno a nakraju rade drugo.Nakraju zalažemo se za istinu i za ništa više od istine.
Ima ona narodna u laži su kratke noge.
Pročitat ču taj statut.Al statut jednog društva nije nuklearna fizika.Pa opet ne vidim zašto kopirati statut od nekog drugog.Slažem se u alternativu spadamo i mi.Al opet ču reči mislim da ima ovdje vrlo kvalitetnih ljudi i da bimo mogli sve napravit izvorno ovdje na vutri.org.
Pročitat ču sigurno i taj statut.
Voli vas Smok sve!!!

Edit:

Pročito statut!Iskreno izgleda mi statut ko za sabor a ne za normalnu građansku udrugu.
A sa mog gledanja shvatljivo pošto frula je krovna udruga svih udruga u alternativi.Neznam šta če nama skupština,upravni odbor.Treb nam presjednik,dopresjedniki tajnik.I to je to!Kakve izvršne vlasti i bla,bla.
Znam kad smo radili statut za moto klub,isto građanska udruga.Treba napisati polje djelovanja,načini financiranja......
Vrlo jednostavno!Dobro možda če ova udruga imat veči prostor djelovanja i sukladno tome više stavki.
Al sam sigurno mišljenja da nam ovo o skupštini i upravnom odboru nije potrebno.Jedino ako ne postoji neka zakonska regulativa koja to zahtjeva.Ja osobno nisam stručnjak u tom pogledu.

PEACE
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja bi to stavio u "udrugu za poticanje gospodarstva i iskorištavanje prirodnih dobara":) Znači nači par stvari a ne samo "konoplja".Recimo može se i promovirati alternativno gorivo poput biodizela i sadnja uljane repice za dobivanje istog,koliko li je samo neobrađenih hektara zemlje u hrvatskoj,iako na jugu zbog "suhoče" zemlje repica slabije uspijeva,snači slavonija je top destinacija za uljanu repicu,a za primorje je idealna konoplja:icon_mrgreen: Prije nekog vremena sam se informirao več o ovom.
Dao sam samo primjer,nađe se toga ohoho,a mislim da ovo zvuči več "pitomije":)

EDIT: a o iskoristivosti konoplje znaju sve i ptica na grani,i one vole sjemenke,a ljudima koristi još više!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Taj statut i jesu pisali ljudi izvorno s vutre.org...

Ime ti ne može proći zato što je "istina" o kanabisu ta da je to opojna droga zabranjena zakonom, te ju kao takvu ne smiješ proklamirati i promovirati. A kamo li imati u imenu pravne osobe. Druga stvar da ta je istina o kanabisu koju misliš širiti ova duštveno prihvaćena istina koju sam spomenuo - dakle uništavač mladih života, droga, smrt klošari bla bla.. ali ti misliš govoriti suprotno.
Ime udruge ti mora biti nešto općenito i nedefinirano tako da imaš manevarskog prostora u samom djelovanju udruge.

A to za slobodu govora... haha :D
Pa evo uzmi primjerice sada da neki KKK fašisti ili skinjare ili kaj ja znam ustaše žele otvoriti udrugu koja će promovirati vrijednosti rasne/etničke diskriminacije. Da, imaju oni pravo na mišljenje, ali nitko im neće dopustiti da javno govore o tome jer je zakonom kažnjivo. Isto ti je za kanabis... Ljudi to je DROGA alo... to kaj mi imamo drukčije mišljenje je nebitno kad smo u ovim zakonskim okovima.

Sad sam se baš nabrijo idem otvorit udrugu haha :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Imam ja udrugu jednu i precjednik sam čak mogu pomoć; kaj se tiče toga treba se organizirat i skupit se dost ljudi, treba pokrenut projekt u suradnji s nekim institutom koji se bavi pitanjem cannabisa.
peace
boz :sun2:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Mislim da je minimum organa udruge ko sto kaze Smoki , predsednik ,zamenik i tajnik . Treba se naci i napraviti osnivacku skupstinu (obavezan dokument koji traze ) gde ce se organi izabrati ,znaci opet razanj :thumb: .
Slazem se da se ne prvu loptu ne treba odma pa u glavu . Mozemo na pocektu da i organizujemo pravljenje majice od konoplje na koje ce weedran stavljati lepe slicice sa mocnim zmajevima :) . Kasnije , polje delovanja moze da se siri , to se sve regulise statutom .
Povezivanje sa stranim udrugama i institutima je odlichna ideja ali bilo sta da udruga radi cuce se za nju i to je dobro .
Kazu da bi negde stigo treba prvo da krenes :vb_whip:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ajde da se ne prepucavamo nepotrebno i bez veze!
Stvar je jednostavna!Ako se ne organiziramo u neku udrugu neče se ništa napravit.To je činjenica!Na koju neče utjecat ni jedna politička stranka je na vlast.
Zašto se treba obazirat na vladu?
Isto nam je dal su ljevi ili desni na vlasti.Kad su jedni i drugi seljaci!
Isto tako nam je svejedno šta su ljedi oko nas seljaci.Jer to se neče promjeniti ako s ih ne educira.A to neče niko da uradi osim ljudi koji voli ovu biljku.
Znači bez nas se neče ništa promjenit!Ni sa ovom vladom,ni sa drugom vladom a ni sa ljudima oko nas ako samo pojedinac pokušava nešto.
Neče se ni promjenit ni kad uđemo u EU i ujednače se zakoni.Jer nečuje se glas naroda u toj sveri.Evo kod nas lagano onaj naputak od strane vlade državnom odvjetništvu daje rezultate.
Znači nešto se pokreče na lagano bolje!
Al opet bez nas neče biti nekih večih ili manjih promjena.
Treba da se skupe entuzjasti i da se udruže.Moje mišljenje je da udruga kao takva za početak netreba neke istupe.Recimo dobra je i ideja od kolege Meskija.
Majce od konoplje!Kod njega se još gaji konoplja za tekstilnu industriju.Moguča realizacija!
Al smoje strane gledajuči.Udruga bi trebala počet u smjeru prikupljanja istomišljenika,informacija od strane stručnih ljudi,razgovori sa poznatim osobama na tu temu.Ima raznih načina da se krene.Ima raznih načina da svaka jedinka za sebe da svoj doprinos.Nemoraju se svi esponirat.Neko može da radi za komjuterom.Neko možda ima neku vezu sa štamparijom.Neko ima možda nekog na nekoj radio postaji.Neko možda zna nekog poznatog.Neko zna nekog krojača ili šta ja znam sve.
Uglavnom cilj udruge nebi trebo biti da odmah pretišče vladu!
Nema od toga ništa!
Primarni cilj bi trebo biti potaknut raspravu u ovom našem jadnom društvu u vezi konoplje.Kažem konoplje jer svaki stariji čovjek kad je bio klinac se susretao sa konopljom na ovim našim prostorima.ExYu je bila pri samom vrhu šta se tiče proizvodnje konoplje za EU i diktirala cjene na EU burzama konoplje.Znači stariji seljaci znaju šta je konoplja!Isto tako znaju šta je marihuana!Al 99% njih neznaju da je to ista porodica.Al stari ljudi se sječaju dobrobiti konoplje!Malo sam išo of!
Svjestan sam činjenice da se rasprava u ovom trulom društvu neče lako dogodit.Al od nekud treba početi!Za mene je taj početak udruga,prikupljanje što više istomišljenika,razgovori i prikupljanje informacija sa poznatima i stručnim ljudima.Svaki pojedinac može da širi svjest ljudi u svojoj mikrookolini.
Za mene je to več velika stvar!
I treba da nam bude cilj tolerancija za osobnu upotrebu a ne legalizacija.Svi bi bili sretni da se vrati ko šta je bilo kad smo dobili HR.Mogo si da šetaš sa 3g u đepu bez straha.Mogo si da imaš kuči 1,2 biljke bez straha za težim posljedicama.Kazna i čao!
Mislim da bi za početak bili svi sretni da je tako.
Cjeli svjet lagano razumje da če se oko canabisa stvorit jedna velika industrija koja je bila potisnuta od strane jedne ili dvje dinastije koje su vidjele svoju korist u tome.
Znači u cjelom se svjetu lagano dekriminalizira i legalizira.I svi uviđaju da je oko toga veliki biznis i zarada.I mi čemo to uvidjet jednog dana!Al nažalost zadnji!
Meni se osobno ne čeka da naši vide i skuže neke stvari.I da kao zadnji prepišemo nečije zakone i regulative.Kad če svi oko nas več biti u svemu tome.

ZATO APELIRAM NA ENTUZJASTE OVOG FORUMA DA SE UJEDINE!!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
HM,ujedinjenje je jedino rješenje,ali,teško je to bez da se održi nekakav sastanak,tko je sa ovog foruma stvarno spreman na upoznavanje uživo,mislim,nije to baš tako,ja sam u potpunosti za,da je marihuana legalna,meni bi prvom to puno značilo s obzirom na to da kad ne bi pušio morao bi se kljukat antidepresivima,a 20 mi je godina...evo,ako bude što,računajte na mene!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ustav RH

Članak 38.
Jamči se sloboda mišljenja i izražavanja misli.

Sloboda izražavanja misli obuhvaća osobito slobodu tiska i drugih sredstava priopćavanja, slobodu govora i javnog nastupa i slobodno osnivanje svih ustanova javnog priopćavanja.

Ljudi su u strahu.. Još vlada mentalitet kao da je negdje sa strane UDBA ili Gestapo koji će progoniti ljude koji imaju drugačije mišljenje.
Imamo pravo slobode govora! To piše u Ustavu RH! Težimo demokraciji. Mi smo kao država u kojoj vlada demokracija. Na papiru da, ali u stvarnosti nije tako.
Makar je sustav na papiru super, izbori isto, ali mi smo na žalost još uvijek u nekom dobu gdje ne razumijemo kako se izboriti za demokraciju. Naši sudovi, zakoni, institucije prava, uprava su truli i neefikasni. Bjelorusija je isto demokratska država, samo što se tamo događa da li je itko svjestan toga? Pogledajte samo Egipat!
Demokracija se stvara, ona je sustav koji se stvara svakim danom. Kroz povijest se stvarala ratovima. Povijest je puna ratova. Um caruje, snaga klade valja.
Treba nam um i snaga da pokrenemo stvari s mrtve točke.
Mi ne promičemo rat, mi promičemo mir i istinu o biljci koja je stavljena izvan zakona. Kako nešto što prirodno raste na Zemlji može biti stavljeno van zakona?
Kanabis ima mnoštvo medicinskih, industrijskih, socijalnih i inih potencijala da ljudima ukaže da je "nešto trulo u državi Danskoj".
Udruga može promovirati istinu o kanabisu kako je rekao dr.smok. Zašto bismo izokretali istinu koja je ionako već izokrenuta?
Mislim da nedostaje vjere da se nešto može promijeniti. To je nažalost ne samo slučaj sa kanabisom, već s mnoštvom drugih pitanja u državama na Balkanu a i šire.
Determinirani smo poviješću i ograničeni voljom kapitalističkog zapada. Naš suverenitet i neovisnost je upitna, unatoč tome što posjedujemo granice i Ustav, naše države su samo male lutkice na pozornici svjetske geopolitike. Ljudi su pasivni, nemaju vjere u to da se nešto ipak može promijeniti. To je realnost. Nisam pesimist nikako, vjerujem da je moguće promijeniti stvari, treba se naći grupa ljudi koji dijele zajednički cilj i imaju energije, volje i vjere da ostvare svoj cilj. A to se ne ostvaruje strahom i sumnjom, već vjerom, ujedinjenjem, bistrinom uma i edukacijom, mirnim sredstvima, korištenjem propagande znanja i činjenica.
Također ja promičem moto "koristiti, ne iskoristiti" jer svaka supstanca ima mogućnost zlouptrebe i iskorištavanja, od hrane, pića i koječega.
Treba se ujediniti izraditi jasan program i ciljeve rada. Pokrenuti javnu raspravu jer na to imamo pravo, pokrenuti vlak jer naš planet i društvo je zagađeno koječime
Legalizacija i dekriminalizacija zelene biljke put je u budućnost. Kad pročitam neke postove imam dojam kao da još živimo u crnom srednjem vijeku, zapravo živimo u crnom dobu nafte i zagađivača, a svi trebamo saditi zeleno da imamo više zraka, da budemo opušteni i gledamo unaprijed na jednu zelenu budućnost i održivost.
Treba nam pokret, treba nam energija, treba nam glas, treba nam inspiracija i vjera da možemo nešto promijeniti. Sve je moguće, stvar je samo koliko smo spremni boriti se za istinu i pravednost. Peace
boz :sun2:

EDIT:
U Zakonu o suzbijanju zloupotrebe opojnih droga piše sljedeće:


Članak 4.

Zabranjena je izravna i neizravna promidžba izrade, posjedovanja, uporabe i prometa opojnih droga i promidžba opojnih droga na bilo koji drugi način.

Članak 5.

(1) Godišnje potrebe opojnih droga koje se mogu izraditi i staviti u promet utvrđuje, na temelju procjene, ministar zdravstva.

(2) Procjenu godišnjih potreba opojnih droga ministar zdravstva donosi na temelju prijava pravnih i fizičkih osoba ovlaštenih za izradu, posjedovanje i promet opojnih droga.

Pa si ti misli!
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
slazem se sa mnogima od vas.Nas na ovom forumu spaja ljubav prema biljci i svesni smo njenog pozitivnog ucinka u raznim zivotnim situacijama.Ali mnogi nisu!Predrasude u drustvu su duboko ukorenjene,samo iz razloga sto je oduvek trpana u kos sa drogama.Kao sto smatra drug Smok i ja se slazem da je edukacija jedini nacin i osnivanje nekog vida udruge ,jel to sistem zahteva,tj. nemoze se nista postici u jednoj drzavi ako se ne ucestvuje u politickom zivotu.Mislim da je jos uvek jako tesko tako nesto postaviti na noge,kad pogledate cinjenicu da vecina nas starijih koji se druzimo sa biljkom jos od mladosti u svojoj sredini cuti o tome!Ali veoma je pozitivno sto razmenjujemo misljenja i sto imamo ovaj forum.Za sad dok se ne pojavi neko hrabar da osnuje nesto, zadatak je nama ostalima da educiramo ljude u nasoj okolini sa kojima osecamo da mozemo podeliti nasa iskustva i otvoriti im oci.Svi koristimo neki stimulans,neko vise neko manje ,neko cesto,drugi ponekad.Izbor vecine je nazalost alkohol.Mladi pogotovo u danasnje vreme odrastaju u shvatanju da je ok,jer i roditelji to odobravaju plaseci se droge.Pa kad predju 30 tu i steknu porodicu pa se suoce sa problemima kojih danas ima i previse i opustaju se uz alkohol ,to vecinom bude fatalno.Posto je susta suprotnost od drage nam biljke,dobijamo porodice bez ljubavi i decu koja rastu bez iste i tako u krug. A vecina takve dece probace drogu.Dovoljno je samo da se osvrnete oko sebe,koliko ljudi pije i nesrecno je,sve vide crno i ne znaju napred.Podelite vas stav i misljenje sa drugima,svaki covek koji proba i uvidi da je ovo bolje, jos je jedan vojnik za nas cilj.
Kad pogledamo u Holandiju je biljka stigla jos u stara vremena i veoma velik procenat ljudi je koristi vec generacijama,pa koliko im je vremena trebalo da je legalizuju.Da nepricamo o politickom poredku u svetu,koji je itekako presudan.
Tiha reka breg roni!