Strast vs. Ovisnost(komentiraju samo nikotinski ovisnici)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
TorcidaSpalato je napisao(la):
@Dirty

Odakle ti to da nekoga vrijeđam ?

Budući da sam malo stariji od tebe i da sam svojevremeno tukao 3 kutije crvenog malbora dnevno, znam o čemu pričam. Znači, baci duvan, nemoj govoriti nikome o tome, nemoj mislit o tome ... nakon 5 dana gotova je fizička kriza i onda je sve stvar volje. Ako si toliko labilan da se ne možeš suzdržati u društvu pušača ... onda se nemoj niti trudit.

SVE JE NA TEBI (SVIMA VAMA KOJI ŽELITE BACIT DUVAN) !!!




Hihiihi,ja se sjecam kad sam prestao pusiti na 6-7 mjeseci,udebljao sam se ko svinja.
6 kg sam dobio.Stalno gladan,stalno sam nesto jeo.Nevjerovatno sta taj duhan radi od ljudskog tijela!

Da je to toliko toksicno da zavarava tijelo da nisi gladan... Hm...

Bar je to meni sve tako izgledalo.
I evo sad, kad sam poceo pusiti opet kilaza se vratila na staru mjeru. 75kg

Aaaaeee dalmatinac reci koliko si se udebljao?

@torcida slazem se u potpunosti treba samo prestati i nista negovoriti.

Ja se sjecam da sam uspio uz kostice od bundeve zaposlit ruke i zavarat glavu od cigara.
Raznim vocem, banana po par kila strusim.Mandarina tonu.
I ja sam tako najlakse zaboravio cigaarete, prestao piti kavu i jedno vrijeme alkohol izbjegavat!

I ide to.Prema meni je pravilo bilo :
Skinuo si se sa duhana kad ti pocne smrditi taj dim od cigarete!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Probao sam komercijalnu cigaru jednom u zivotu i nikad vise..
Okus u ustima nakon sta povucem dim je bio kao da sam pusio mokre miseve.
Katastrofa.

Dakle marihuana bez konkurencije.. i to kad god je moguce cista bez mjesanja sa duhanom naravno :thumb:
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Od kad sam smanjio pusenje vutre na vikend akciju, a ne dnevnu akciju kao sto je do nedavno bilo, trosim cigare ko nista...
Ne znam kako vama, ali meni nakon sto zapalim gicu, cigare mi se gade i ne pasu mi za pusit. Jednostavno ne idu...

Tek sa sad ciste glave poceo kuziti koliko duhan stvara i fizicku ovisnost, za razliku od vutre.
Jucer bio u kinu, i tako, nisam zapalio cigaru jedno 2-3 sata i bas ti ono dodje u ustima da bi je zapalio. Ta cigara pase vise nego ista (ok, osim vuve, ali kako sam smanjio...).

Buduci da ce najvjerovatnije ubrzo stupiti na snagu onaj EU zakon o zabrani pusenja na javnim mjestima, vjerujem da ce vecina pusaca ako ne prestat, barem smanjit pusenje duhana. Ljudima se jednostavno nece dati ici vanka da bi zapalili cigaru (barem meni).
Situacija: Sjedim na kavi u bircu i u sat vremena sto sam tamo, ubijem jedno 5 cigara.
Novi zakon: sjedim na kavi, pusi mi se cigara, ali je vani hladno i u ***** neko vrijeme, zapalit cu mozda jednu.

Tako da, koliko god je taj zakon cisto Babylonsko sranje i uskracivanje slobode, mislim da ce mnogima (meni prvom) dobro doci da se maknemo od ovog otrova sto nam prodaju pod cigarete.

Sto se tice vutre i "ovisnosti", mogu samo reci LOL
Pusio sam zadnje 3 godine dnevno (ubit 5g shita ili skunka dnevno, bez beda) i eto kao olfa novogodisnja odluka - smanjivanje na vikend.
Jednostavno sam skuzio da to nema smisla, buduci da se ne napusis kako treba jer ti je imunost velika (pogovotovo kad se cijelo vrijeme radi o istoj vrsti), trosis brdo love na vutru ili riskiras sa nekim vecim kolicinama i rijesavanjem ljudima da bi si nekako vratio lovu jer nemas mogucnosti da si priustis kupovanje vutre buduci da pusis ko konj dnevno koliko neki popuse u mjesec dana.
Mogu vam sam reci, da je prestat (ili makar smanjit) pusit vutru nesto vrlo jednostavno. Kljuc je zanimacija
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Laidback je napisao(la):
Buduci da ce najvjerovatnije ubrzo stupiti na snagu onaj EU zakon o zabrani pusenja na javnim mjestima, vjerujem da ce vecina pusaca ako ne prestat, barem smanjit pusenje duhana.

Oće, oće, prestaće, kako da ne. Nema šanse, ljudi će baš iz inata pušiti još više. Mnoge EU stvari na ovim prostorima ne ferceraju. Isto ko kad su pre desetak godina stavili na Guaranu "Nikako ne mešati s alkoholom" da bi ljudi baš to i radili, jer onako bez, nema efekta.
Baš večeras sam malo bistrio politiku s kumom i dođosmo do zaključka da su u nekom makro EU planu ex-Yu države + Bugarska, Rumunija i Albanija zacrtane kao glavni budući proizvođači i konzumenti duvana u EU. Da ne razvijam sad tu temu, ali, razmislite malo kako se stvari odvijaju u razvoju te industrije u regionu. To će sigurno ovde biti jedna od glavnih grana industrije uopšte, barem sledećih desetak godina, a onda se to sve seli u Tursku, Tunis i Maroko koji su zaplanirani za EU negde posle 2020 do 2025. E tek će tad da bude pravo pušenje.
 
15.05.2007
17
7
3
51
matematika..fizika..kemija.. sva saznanja i osjecaji vlastitog tjela...
zdrava ljudska logika govori mi ....

svi silni matematičari oko mene računaju mi ..

dane puta kuna puta 20 godina iste budalaštine a ja i dalje ..uvjeren u istinitost i iskrenost dobronamjernika vidjam sebe na čudnim mjestima u čudna vremena ....

....benzinska u gluho doba noci..birc gdje nepripadaš.. pred vratima selskog ducana u redu s kruhom i mlijekom .... izgovaram priglupu rečenicu monotonim glasom

i jedan plavi walter...

hmmm..
 
10.01.2008
1
0
0
35
Cigarete ;), sjecam se prije 3 godine dok su mi pusaci govorili kako je DOBRO sto ne pusim jer dok pocnes nemozes prestati...

Oduvijek sam zivio zdravo, ono zdrava prehrana, vjezbanje etc... i onda mi je jednog dana dopizdilo kako svi govore da NEMOZES prestati...i tako sam prije 3 godine poceo pusiti s ciljem da nakon 3 godine nakon sto se dovoljno navucem pokazem kako se prestati IPAK moze.

Pusio sam kutiju dnevno, SVAKI dan, subotom bog mi pomogo...i stvarno sam uzivao u tome, smirivao sam se zahvaljujuci cigaretama, i jednostavno uzivao, nisam vidio razloga zasto bih prestao. No evo prije 2 mjeseca bacio sam zadnju kutiju i rekao gotovo, i smijao se u lice slabijim.

Bez uvrede, ali SVE je u snazi volje, cigareta nemoze upravljat mojim zivotom...to mi je bio kao neki moto da prestanem ;)
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
Proshoes je napisao(la):
Cigarete ;), sjecam se prije 3 godine dok su mi pusaci govorili kako je DOBRO sto ne pusim jer dok pocnes nemozes prestati...

Oduvijek sam zivio zdravo, ono zdrava prehrana, vjezbanje etc... i onda mi je jednog dana dopizdilo kako svi govore da NEMOZES prestati...i tako sam prije 3 godine poceo pusiti s ciljem da nakon 3 godine nakon sto se dovoljno navucem pokazem kako se prestati IPAK moze.

Pusio sam kutiju dnevno, SVAKI dan, subotom bog mi pomogo...i stvarno sam uzivao u tome, smirivao sam se zahvaljujuci cigaretama, i jednostavno uzivao, nisam vidio razloga zasto bih prestao. No evo prije 2 mjeseca bacio sam zadnju kutiju i rekao gotovo, i smijao se u lice slabijim.

Bez uvrede, ali SVE je u snazi volje, cigareta nemoze upravljat mojim zivotom...to mi je bio kao neki moto da prestanem ;)

jedna stvar je 3 godine, aj jedna stvar 6 god ili više....
a stvar djelom i je u psihi,al brate i tijelo traži svoje
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
prolaps_rektuma je napisao(la):
jedna stvar je 3 godine, aj jedna stvar 6 god ili više....
a stvar djelom i je u psihi,al brate i tijelo traži svoje

Tijelo trazi prva dva-tri dana... Nakon toga je samo psiha. Bilo to 3 ili 30godina
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
da...kažu britanski znanstvenici koji se bave raznoraznim smećem...
kažu i da trava utjeće na smanjenje sposobnosti,pad koncentracije,ovisnost,pa da li im pola ljudi vamo vjeruje...
prihvaćamo ono što nam odgovara,a ne ono što je istina
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
ok.al to možeš reć i za heroinn da je potrebna samo volja da se skineš...je al ima i tjelo svoju ulogu,kako sa cigarama tako i sa horsom
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Laidback mozes itekako..
Ako znas sta je nikotin i kako djeluje na mozak.

Na ljestvici izazivanja tjelosne ovisnosti heroin ima 98 bodova, nikotin ima 95.
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Cigarete sam počela da pušim odavno i prvi put kada sam prestala da pušm to sam uradila bez većih problema. Posle toga par godina nisam pušila pa sam ponovo počela i tako sam periodično više puta počinjala i prestajala. Kada sam dolazila u fazu da pušim cigarete onda sam u roku od pet dana po početku počinjala da pušim celo paklo na dan, što inače smatram ogromnom količinoom cigareta, a to na moj organizam deluje mnogo negativno. Mislim ja primećujem da meni cigarete mnogo smetaju, utiču mi negativno na raspoloženje(smaraju me), češće me boli glava, ruke su mi hladnije nego inače,ne daj bože kašalj, i na kraju ne mogu da podnesem da mi smrdi iz usta. LJudi u suštini nisu ni svesni koliko im škodi i koliko duvan negativno utiče na njihov život, a to mogu jedino saznati ako ostave cigarete. Zavisnost postoji ali mislim da je strast i slabost veći uzročnik velikog broja pušača. Kada čovek shvati da on sam upravlja i odlučuje u svom životu(ko što neko reče),ali kada to stvarno shvati cigarete će lako nestati iz njegovog života kada i ako on to poželi.
Mene bi iskreno bilo pomalo sramota da kažem da sam zavisna od cigareta i da jednostavno ne mogu ni par dana bez njih. To mi je toliko jadno i apsurdno.... Cigarete su obično sranje bez kojega svako može!
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Da se dovežem malo na ovo s nikotinom...ako ste gledali bilo je jučer ona epizoda NRB pa je u sklopu onog svega što je bila tema,onaj lik..joj opet sam mu zaboravio ime..uglavnom onaj antropologist je malo objasnio stvar sa nikotinom...u biti nikotin se kao veže za te receptore u mozgu određene za nikotin,kad se kao veže na njih oni se dalje množei li tako nešto,u biti i nešto je i sa neuronima....uglavnom želim reć da mislim da nije samo do psihe cigare...ima tu još nešto...joj jedva sam napiso ovo....:icon_mrgreen:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nije NRB nego NRZ :icon_biggrin:, Lik se zove Jeremy Narby, baš sad čitam njegovu knjigu Kozmička zmija, tema NRZ- je iz te knjige. Da, tu sam prvi put čuo za neku pozitivnu primjenu duhana, ali to su duhovne stvari...

Pušenje kutije na dan meni je besmisleno, isto kao i biti ovisnik. Inaće nije mi loš duhan, paše mi da zapalim uz kavu ili čaj. Ali činjenica je da je nikotin teški otrov pa zato kažem da mi je totalno jadno kada čovjek mora pušiti cigaretu za cigaretom zbog ovisnosti (kao moj deda koji je pušio staru moravu bez filtera jednu za drugom... dok ga nije infarkt stisnuo...) Zaključak... ono, nevidim ništa loše da se zapali tu i tamo, ali vidim puno toga lošeg kada se navuče na nikotin, i to je problem, pola balkanaca je navučeno na nikotin.
Ja sam prestao uopće sa duhanom jer mi remeti rad srca iz nekog razloga...
 
19.01.2008
44
7
8
Ja pusim te pljuge i znam da cu prestati cim mi kcerkice narastu..:rasta1:. kao i mnogi od vas kad god ne pusim *ebeni duhan na duze vrijeme osim u rori udebljam se strava,
Tkodje sam cuo, da duhan ubija zelju za slatkim a pogotovo apetit, dok kod nama svima drage biljke desava se suprotna stvar,, hehe

Peace
 
18.02.2008
29
0
0
36
Weedran je napisao(la):
Ja sam prestao uopće sa duhanom jer mi remeti rad srca iz nekog razloga...
Ja sam isto pusio nekih godinu dana i uzivao sam manje vise u tome, ali sam nedavno prestao upravo zbog nacina na koji duhan utjece na mene.

Pocele su mi se javljati kao neke kontrakcije srca, promjena raspolozenja kako je vec netko rekao doslovno me umarao duhan, cesce me glava bolila...i reko zajebi sta ce mi to u zivotu.