Strast vs. Ovisnost(komentiraju samo nikotinski ovisnici)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Be_HappY

Member
28.09.2005
34
2
8
38
naravno :)... a razlika je sledetja...

Cannabis ima dejstvo.. radi i to mnogo leeeepo :)... a duvan je bolesna, zavisna navika koja ne radi :)...
Zato je strast prema dzici jacha :D

Lek protiv pushenja cigareta... hehe :)...
mada prija pljuga posle dzoka jbg
 
02.03.2008
4
0
0
38
Lagan recept koji je meni pomogao u ostavljanju od cigareta. Duvajte weed koliko god mozete! Znam da ne zvuci nesto revolucionarno ali pali. I sve te gluposti ostavljanja duhana na silu su bezvezne i neprirodne. Kada shvatis da ti to u zivotu ne treba, i da ti je ista stvar ako zvaces zvaku ili pusis cigaretu (da, koliko god nevjerojatno zvucalo) onda to dodje samo od sebe, cisto snagom svijesti. Ljudi nisu ni svijesni koliko mogu postic samo ako vjeruju u sebe, to pokazuje i ovaj "problem". Tip:ako ti bude tesko sjeti se koliko je cigareta ogavna i smrdi :hehe:

Ovdje pricam o cigaretama koje su ogavne. I koje sam pusio 6 godina. Ogavne, i to bas svaka. Domaci duhan je sasvim druga stvar... respect :vb_kez:

Dakle, da ne zaobidjem temu, od mjesecnog budzeta za cigarete si sredim 10 g super weeda...i :banana_rasta:

Lp
 
27.02.2008
19
0
0
35
Prvo ak cu pusit "weed" kolko god mogu vise cu si sjebat pluca nego da pusim 7 kutija na dan, drugo domaci duhan je vrlo opasan, kubanske cigare su ti ilegalizirane u americi zbog toga sto se nesuse na nacin kak se susi duhan koji ti i svi mi pusimo , imaju vrlo veliku koncetraciju nikotina, i u velikim dozama su smrtonosne (velikim sad stvarno neznam kolko to)...
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Kao prvo, ako želiš probati pušiti 7 pakli dnevno, ja ti platim! Pa da te vidim
za nekih tjedan dana na šta bi ličio.
Domaći duhan je najbolja opcija ako već pušiš cigarete.
Kubanske cigare su ilegalne zbog Castra i politike, ne zato jer su uber štetne...jesi li se ikada pitao zašto
ih bogati svejedno kupuju? Razlog nije zato jer si mogu priuštiti najbolje lječnike.

I duhan koji ide u cigarete ne raste u domaćoj proizvodnji? Ili misliš da ga
dobri ljudi iz duhanske industrije malo "razblaže" da se njihovi potrošači slučajno
nebi razboljeli...
Odvoje 1. klasu za van, ostatak melju, prešaju, prskaju sa 4000 različitih kemikalija i potom ga sjeckaju i pakiraju u rizle
koje su napravljene od lanenog ili konopljinog vlakna također tretiranog sa 100 kemikalija da se drži kao papirić.

Ionako nema smisla pušiti KVALITETNU travu cijeli dan jer nabiješ toleranciju taj čas.

p.s. A kako se suši duhan za kubanske cigare?

:maryjane:
 
27.02.2008
19
0
0
35
Suši ti se nadrukciji nacin da ga se razblazi jel se onda cesce kupuju cigarete...
Postoje 2 nacina susenja air curing i fire curing, tvrtke koji proizvode duhan koriste fire curing koji ti smanjuje jacinu duhana, a i prakticnije im je jel se tak duhan brze osusi...


ovo imas pravo sa castrom
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
E ovako ,za sve koji zele da batale duvana evo jednog saveta-procitajte knjizicu Antoan Kar-a Easy way to quit smoking, ne moze da skodi u krajnjoj liniji,zar ne? Btw, nije stvar u snazi volje...Good luck
 
02.03.2008
4
0
0
38
Nije stvar u snazi volje ako to nasilno provodis. Ako si dosao do faze da si iznad cigareta, onda je prestanak veoma lagan. Barem meni bio. Pusim do 10 jointa dnevno, rijetko kad preko, i nikakvog pljuvanja, hračkanja i ostalih stvari po kojima mi je prije "mirisalo jutro" :hehe:
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
eeeeeeee prijatelju,i ja bi pusio po 10 dnevno da nam u bg-u nije neka ubiboze nestasica koja traaaje vec duze vreme, a skunk pak skup...a,da i da ne zaboravim sto se tice cigareta-MNOGO JE LAKSE U DRUSTVU NEPUSACA
 

Deleeshz

Aktivan Član
22.11.2007
68
0
6
35
naletio sam na tekst koji govori o tome sto je zapravo stetno u cigaretama tj. sto uzrokuje rak! Odgovor je: Katran!

E pa krivo; Radijacija uzrokuje rak! Kako?

evo teksta u cjelini:
http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis_health2.shtml

Radijacija je kriva za najmanje 90% svih, uz pusenje vezanih, rak.ova!

I jedna stvar za nikotin ( strucnjaci nisu dosli do konsenzusa sto je vise ovisno, nikotin ili heroin )

cigarete su zlo; al jebiga ljudi ga "puše"...haha




i


1) Most marijuana smokers smoke the bud, not the leaf, of
the plant. The bud contains only 33% as much tar as tobacco.
2) Marijuana smokers do not smoke anywhere near as much as
tobacco smokers, due to the psychoactive effects of cannabis.
3) Not one case of lung cancer has ever been successfully
linked to marijuana use.
4) Cannabis, unlike tobacco, does not cause any narrowing of
the small air passageways in the lungs.
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
ma svima je jasno da su ovisnost prema cigaretama je najgluplja ovisnost!
Ja sam pusac cigareta vec dobrih 8 god. dok travu pusim 6 god neredovito. I svijestan sam stetnosti cigareta i sranja sa grlom plucima i ostalima idiotarijama, ali tesko je nepusacima objasniti uzitak dima cigarete i dobre kave, ta opijenst :181:. U biti ja pusim jer mi je dosadno i jer ne mogu piti kavu bez toga.


Pokusavao sam prestati i jednom nisam cigarete zapalio par tijedana ali sam onda shvatio da imam zelju i da je bezveze potiskivati zelju kad se tak i onak samo jednom zivi!

A ove idiotarije sa zdravljem u vezi cigareta to zavisi od covjeka do covjeka i njegovog imuniteta, jbg ako lik sjedi citave dane u steriliziranom uredu i pusi kutiju dnevno gotof je dok drugi moze pusiti i tri kutije i ostati ziv 100 god.

Vise preferiram marihuanu ali i cigarete su mi uzitak ( samo da je neka dobra kava brazilska jao jao jao).
 
16.04.2008
39
0
0
34
Ja bih travu redije uspoređivao sa čokoladom!
Ja pušim već 2ipo godine!
Da nisam probao alkohol vjerojatno nebi ni nikotin!
Nikotin za sobom povlači kofein, jer da nepušim vjerojatno nebi pio kavu!
Dakle alkohol je kriv za sve!

Ali jebiga i u vutri ima nikotina kad se mješa sa duvanom!

Alkohol>Nikotin>Kofein!
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
ma prebacivanje krivnje na nikotin je glupost...nikotin nije stetan vec je za to kriva masovna "nametacka" medijska glupost o tome kako je on stetan...kad vam netko cijeli zivot tupi da je nesto lose to postane lose u vasoj podsvjesti...a vasa podsvjest oblikuje vasu stvarnost...

tako da...nemojte napadat nikotin jer vam je on fizicka manifestacija onog sto ste sami izazvali....

nikotin je super sam za sebe..isto koliko i marihuana...

tu svi stuju ganju kao vrhunac kreacije prirode..ovo ono..
naravno...a nikotin?odnosno...duhan?
i on je od prirode...ali nije vrijedan kao marihuana?
ovaj prirodni je....ali ovaj smrdljivi industrijski sto smrdi je los...zasto?jer se covjek opet igrao s kemikalijama...
 
16.04.2008
39
0
0
34
Ma duvan je zlo! Ja sam prije dok nisam pušio pod vodom izdržao minutu, a sad nemogu ni 30 sec! Kad igramo nogomet ja nemogu igrat više od 10 minuta! Prije sam pivu pio sa guštom, a sad nemogu je popit bez duvana, a bogami ni kavu!
Higjena je 20 % niža kad pušiš svakih pola sata! Moraš stalno kupovat žvake!

P.S. Žene su se počele ložit na nepušaće duvana!
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Yami_Raziel je napisao(la):
nikotin je super sam za sebe..isto koliko i marihuana...

:))) smijesno...nikotin je otrov!!!!! Jel i strihnin super?
Jedna kap cistog nikotina je letalna za psa...


Ne bih se bas slozio da je super sam za sebe isto kao i marihuana......
Poredis nebo i zemlju...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
nebih rekao....


sto se strihnina tice...gledo sam na telki o nekom selu u iowi...di si mjestani neke crkve opijaju s strihninom po 2 sata...svatko popije po litru i nist im nije...

tak da otrov je samo ako ga tako percipiciras...
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
http://en.wikipedia.org/wiki/Strychnine

"A lethal dose was cited as 1/2 a grain (32 mg), but people have been known to die from as little as 5 mg of strychnine."- hm cekaj cega su pili po litru? Strihnina???

Evo ti link pa se malo educiraj

http://en.wikipedia.org/wiki/Nicotine

"The LD50 of nicotine is 50 mg/kg for rats and 3 mg/kg for mice. 40–60 mg (0.5-1.0 mg/kg) can be a lethal dosage for adult humans. This makes it an extremely deadly poison."

Pa ti sebi percipiraj sta hoces....

I nemoj vise pisat gluposti...

p.s. treba li prevest tekst :)))?
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Duhan je sveta biljka jednako kao i Marihuana samo što je puno opasnija i treba ju puno opreznije konzumirati.Te isto kao sa ulicnom vutrom treba izbjegavati loše proizvode.
 

Deleeshz

Aktivan Član
22.11.2007
68
0
6
35
evo procitajte si malo o Duhanu ... kaze "the most dangerous drug in the world" -- nije bez razloga....

http://www.biopsychiatry.com/tobacco/

Shamanima je najvaznija biljka upravo duhan. ayahuasca i slicne stvari su sporedne ( ali ne i manje vazne )


Duhan ( pravi ) skoro da i nema veze s cigaretama.....nusprodukt gorenja cigarete su 4000 kemijski stetnih spojeva.....MA molim te .... zasto ih onda ljudi kupuju ?

Neznam! preduboko se prosirio (ukorijenio) konzumerizam, ljudi uzimaju previse stvari zdravo za gotovo.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
pa to sam i ja rekao...industrijski duhan=*****...pravi duhan nije ni po kojem aspektu manje vrijedan od ijedne druge biljke :)