Strast vs. Ovisnost(komentiraju samo nikotinski ovisnici)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Mali uvod za pocetak-ako kažem da sam ovisnik o Duhanu ne lažem ni malo.Ne sjecam se kad je zadnji put prošlo duže od 1-2 dana bez cigareta,to su situcaije ekstremne,npr. bolest ali vidjet cete kad mogu i po tjedan dana.I pokušaji prestanka su redovito potpuno neuspjeli.Kažu da je nikotin jedna od najadiktivnijih spojeva poznatih ljudskom rodu....

Trava-najbitnije u vezi Marihuane za ovu temu,pušim ju kad kod imam priliku za to.

Definicija ovisnosti:Stanje koje ne dopušta slobodan odnos prema komu ili čemu.
-Što to znaci?Ova definicija kad se proširi daje medecinsku definiciju.No ovako gola,jednostavna.........prihvacanje samo ove definicije kao definicije ovisnosti bi rezultiralo zakljuckom da se može biti ovisan samo o necemu što stvara fizcku ovisnost ili pravu,jaku psihicku ovisnost koju je moguce dijagnozirati i koja rezultira psihozama ili.......

*2 vrlo cesta primjera koja objašnjavaju ucestalo pušenje trave i želju za njom,znaju ljudi to napisat i na ovom forumu-"ovisnost" o Marihuani je kao "ovisnost" o čokoladi ili sexu-
-Zašto Marihuana nije kao sex-sex ukljucuje nagone...da skratim,svi imamo i fizicku želju za sexom......sex je lakše poistovjetiti sa hranom nego Marihuanom..zar ne?Trebaš vodu,hranu i što ti trece pada na pamet,što još treba na pustom otoku---ljepa cura ili zgodan decko.Usporedjivanje Marihuane sa sexom je apsurdno.Ne možemo usporedjivati Marihuanu sa jednom od osnovnih ljudskih potrebna,jednostavno nije normalno.
-Čokolada..ukljucuje nagon za hranom,a mi još uvjek volimo masnu ili slatku hranu da bi preživjeli u djungli...Kakao potice lucenje hormona za srecu....toga nismo svjesni jer nije dovoljno da nas "pukne" i taj suptilan efekt zapravo povezujemo sa okusom bla,bla,bla.......nastavite sami i vidjecete da nema smisla neku namjernicu usporedjivati s Marihuanom.

Krece prica,jednostavno nabrajanje meni po onome sto ucim cudnih stvari,nisam jedini i vjerujem da je vecina nikotinskih ovisnika sa ovog foruma isto tako:
Krecem sa pravim primjrima,istina,dozivio:
*Ne jednom,sam se suzdržavao od cigareta i po tjedan dana da bih skupio pare za travu.Kad god treba ucinit cu a ovako nema jebene šanse da izdržim bez cigareta 2 dana.
*Više puta sam subotu proveo bez cigareta da bih imao travu.Subotom moram imat cigarete,to je dio subote ali kad moram birat uvjek trava.Subotu cu radje provesti bez gutljaja bilo kakve tekucine(dogadjalo se) nego bez cigareta ali može trava.
*Kad se sjetim koliko sam puta potrošio para na par pljugi i umjesto toga mogao kupit kutiju cigareta no nikad mi nije žao a kupim si cigarete umjesto da jedem.

Zamišljene situacije u koje se stavite svi vi pušaci:
*Morate birat 1 tjedno dobra trava ili svaki dan kutija cigareta-bez razmišljanja trava
*1 mjesecno dobra trava ili svaki dan cigarete-ista stvar
*Ovo je po istinitoj prici-npr. za kockicu hashisa koji sam popušio sa curom mogo sam si kupit steku nekih cigareta ali nema šanse.Sad da mi netko nudi tu kockicu ili 10 šteka uzimam kockicu.
*Netko vam nudi ljepu pljugu o.k trave u zamjenu za kutiju cigareta-dam mu kutiju i cigaretu iz usta iste sekunde


Zakljucak:Cini se da je strast prema Marihuani jaca od kako kažu jedne od težih ovisnosti.Napisao sam ovo jer mi je fascinano kako "ovisnost" o Marihuani bez problema(bar kod mene) pobjedjuje pravu ovisnost od Duhanu.

Pusaci Duhana i Marihuane komentirajte.Jeli i s vama tako?:hippy:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Odlicna tema!
Da se nadovezem,slazem se u potpunosti sa tobom.

Odkad sam poceo pusiti uvuklo mi se pod kozu navika kava i cigarete.I dan danas tako dan zapocinjem.

Isto tako neki alkohol,pivo recimo obozavam zapalit dok pijem pivicu.
Prestati pusiti sam uspio jednom u 5 godina i tad sam se totalno navikao bez cigara,jako tezak period navikavanja ali sam uspio.

Nakon pola godine nepusenja,uletio sam u krug kronicnih pusaca i tako i ja poceo.Mislim bezveze 2 ljudi puse a ti gledas...nisam dugo izdrzao.

Moram istaknuti da mi je ovo najgora navika...navika koju bi pozelio da nisam nikad probao.

Dok je trava sasvim druga prica od price sa cigaretama,nemoze se usporedjivati pod kategorijom ovisnosti.

Dakle kad nemam trave,nepusim ali bi volio zapalit..Isto kao sto bi sada neku dobru plavusu,brinetu,azijatkinju,crnkinju...hm... u glavnom te dvije stvari su u mojoj glavi na istoj razini.

A cigarete, a nadam se da cu do sljedece godine ostaviti se tog sranja...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
DirtyDeeds je napisao(la):
Mali uvod za pocetak-ako kažem da sam ovisnik o Duhanu ne lažem ni malo.Ne sjecam se kad je zadnji put prošlo duže od 1-2 dana bez cigareta,to su situcaije ekstremne,npr. bolest ali vidjet cete kad mogu i po tjedan dana.I pokušaji prestanka su redovito potpuno neuspjeli.Kažu da je nikotin jedna od najadiktivnijih spojeva poznatih ljudskom rodu....

Trava-najbitnije u vezi Marihuane za ovu temu,pušim ju kad kod imam priliku za to.

Definicija ovisnosti:Stanje koje ne dopušta slobodan odnos prema komu ili čemu.
-Što to znaci?Ova definicija kad se proširi daje medecinsku definiciju.No ovako gola,jednostavna.........prihvacanje samo ove definicije kao definicije ovisnosti bi rezultiralo zakljuckom da se može biti ovisan samo o necemu što stvara fizcku ovisnost ili pravu,jaku psihicku ovisnost koju je moguce dijagnozirati i koja rezultira psihozama ili.......

*2 vrlo cesta primjera koja objašnjavaju ucestalo pušenje trave i želju za njom,znaju ljudi to napisat i na ovom forumu-"ovisnost" o Marihuani je kao "ovisnost" o čokoladi ili sexu-
-Zašto Marihuana nije kao sex-sex ukljucuje nagone...da skratim,svi imamo i fizicku želju za sexom......sex je lakše poistovjetiti sa hranom nego Marihuanom..zar ne?Trebaš vodu,hranu i što ti trece pada na pamet,što još treba na pustom otoku---ljepa cura ili zgodan decko.Usporedjivanje Marihuane sa sexom je apsurdno.Ne možemo usporedjivati Marihuanu sa jednom od osnovnih ljudskih potrebna,jednostavno nije normalno.
-Čokolada..ukljucuje nagon za hranom,a mi još uvjek volimo masnu ili slatku hranu da bi preživjeli u djungli...Kakao potice lucenje hormona za srecu....toga nismo svjesni jer nije dovoljno da nas "pukne" i taj suptilan efekt zapravo povezujemo sa okusom bla,bla,bla.......nastavite sami i vidjecete da nema smisla neku namjernicu usporedjivati s Marihuanom.

Krece prica,jednostavno nabrajanje meni po onome sto ucim cudnih stvari,nisam jedini i vjerujem da je vecina nikotinskih ovisnika sa ovog foruma isto tako:
Krecem sa pravim primjrima,istina,dozivio:
*Ne jednom,sam se suzdržavao od cigareta i po tjedan dana da bih skupio pare za travu.Kad god treba ucinit cu a ovako nema jebene šanse da izdržim bez cigareta 2 dana.
*Više puta sam subotu proveo bez cigareta da bih imao travu.Subotom moram imat cigarete,to je dio subote ali kad moram birat uvjek trava.Subotu cu radje provesti bez gutljaja bilo kakve tekucine(dogadjalo se) nego bez cigareta ali može trava.
*Kad se sjetim koliko sam puta potrošio para na par pljugi i umjesto toga mogao kupit kutiju cigareta no nikad mi nije žao a kupim si cigarete umjesto da jedem.

Zamišljene situacije u koje se stavite svi vi pušaci:
*Morate birat 1 tjedno dobra trava ili svaki dan kutija cigareta-bez razmišljanja trava
*1 mjesecno dobra trava ili svaki dan cigarete-ista stvar
*Ovo je po istinitoj prici-npr. za kockicu hashisa koji sam popušio sa curom mogo sam si kupit steku nekih cigareta ali nema šanse.Sad da mi netko nudi tu kockicu ili 10 šteka uzimam kockicu.
*Netko vam nudi ljepu pljugu o.k trave u zamjenu za kutiju cigareta-dam mu kutiju i cigaretu iz usta iste sekunde


Zakljucak:Cini se da je strast prema Marihuani jaca od kako kažu jedne od težih ovisnosti.Napisao sam ovo jer mi je fascinano kako "ovisnost" o Marihuani bez problema(bar kod mene) pobjedjuje pravu ovisnost od Duhanu.

Pusaci Duhana i Marihuane komentirajte.Jeli i s vama tako?:hippy:

Pametnome dosta ... :pat:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
iako pusim cigare vec 10 god i nije proso dan da ne zapalim(cak ni kad sam bolestan)
u svakom trenu bi odabro,ako treba,tjedan dana ne pusenj za 1 dan napusavanja sa nekom skuljom...a za to ti treba tjedni budjet novca koj si mislio dat za cigare... :thumb:

stoga i kod mene na utakmici strast vs ovisnost strast uvjerljivo vodi !!! :smoke18:

bas me zanimaju i ostali sta ce rec....

dirty odlicna tema...pohvale...:clap:

pozz
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
TorcidaSpalato je napisao(la):
Pametnome dosta ... :pat:

Ne kužim baš...pa čitaj cjele rečenice-

Rekao sam:Ne sječam se kad je zadnji put prošlo duže od 1-2.......ali vidjet cete kad mogu i po tjedan dana.

A ono zadnje-subotom cu radje biti žedan uz cigarete ALI može trava umjesto cigareta.
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
evo ja pusim nekih vise od 5 godina...ma cak i 6....i sad nakon nove godine sam rekao da cu prestati....i ono brijao sam da sam ovisan o cigari...uopce mi nije tu neka ovisnost u djiru...nego skuzio sam da pusim cisto iz dosade...a to je istina...onako sjedis vani sa frendovima i nemate sta radit...bilo di sjedio, negdje vani, u kaficu, i sta cu?zapalit cigaru...tako je uvjek...nije da sam jos skroz stao al nisam zapalio vise od 2 cigare na dan od nove....a pusio sam po kutiju najmanje....a za feste da ne pricam...kad si pijan ili na bilo cem drugom...smrt za pluca...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
@delboy- i meni je najgore ne pušit u ekipi pusaca,to je nemoguce.

@hashberryboy- mislim da vecina ima stav ko i nas trojica.u pocetku sam pomisljao da je to možda samo kod mene i manje-više svih pusaca koje poznam.

Hvala na pohvalama :thumb:.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
DirtyDeeds je napisao(la):
Ne kužim baš...pa čitaj cjele rečenice-

Rekao sam:Ne sječam se kad je zadnji put prošlo duže od 1-2.......ali vidjet cete kad mogu i po tjedan dana.

A ono zadnje-subotom cu radje biti žedan uz cigarete ALI može trava umjesto cigareta.

Meni nije jasno kome se ti dokazuješ ? Kakva ti je to priča 'vidjet ćete ...' ?
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
e to je...kad si u ekipi di puse pusis i ti...to je istina...al kad smo kod strasti prema travi...ma...nabi pusio cjeli dan da bi zapalio neki joint na kraju dana....
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
TorcidaSpalato zašto vrjedjaš?Kolko vidim onima za koje je tema njamjenjen smatraju da je dobra.Nikome se ne dokazujem.A prica vidjet cete-napiso sam vidjet cete umjesto-tokom citanja daljnjeg teksta uocit cete da u odredjenoj situacija...

Ljepo sam napisao da ne komentiraju oni koji ne puše Duhan jer ce manje više komentari biti poput tvoga u smislu šta sereš da ti je lakše bez Duhana nego Marihuane a to uopce nije bit.I cak mi ni to ne smeta nego eto ajd pusti da prvo vidimo jel i ostaloj ekipi tako ko delboyu,hasberryboyu,djelomicno wu-tri i meni.

@wu-tra- da bar ja tako mogu prestati.Upozno sam par ljudi kojima je ustvari ritual pušenja a ne nikotin ovisnost no vecina pušača pati i od nikotinske ovisnosti i od ovisnosti o samom ritualu pušenja pa zbog toga nikotinski flasteri nekima pomognu.Vrlo malo ljudi uspije prestati a najcesce ko delboy u prikladnoj situcaiji ponovno pocnu.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
ja cigarete pusim sam kad nemam nista drugo za pusit...i to ne zbog neke ovisnosti ili nekaj neg jednostavno zato kaj sam naviknut nekaj pusit^^.....kad dobijem za pljugu hasha ili neceg nema sanse da ja taj dan vise zapalim cigaretu...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja nisam pusac pa necu nista da kucam...Ali samo sam hteo da kazem sledece...Ovisnost kod mog starog je nenormalna...Minimum su mu 2 paklice dnevno i nema sanse da prodje dan da ne ispusi bar jednu paklicu...Ali njega natera bes da pusi...Po ceo dan radi i nervira se oko raznih mnogobrojnih stvari,pa pusi 24h neprestano...Mnogo mi je zao zbog toga a ne mogu da ga ubedim da prestane...:icon_cry:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Napisao si odlican post u korist marihuane kao lijeka sa oslobadjanje ovisnosti, bilo to ovisnosti o tabletama, alkoholu, pa cak heroinu i nikotinu. Mogu prstom pokazati osobe kojima je upravo marihuana pomogla da se oslobode ovih odvratnih ovisnosti i za to su joj zahvalni...
DirtyDeeds je napisao(la):
Zašto Marihuana nije kao sex-sex ukljucuje nagone...da skratim,svi imamo i fizicku želju za sexom......sex je lakše poistovjetiti sa hranom nego Marihuanom..zar ne?Trebaš vodu,hranu i što ti trece pada na pamet,što još treba na pustom otoku---ljepa cura ili zgodan decko.Usporedjivanje Marihuane sa sexom je apsurdno.Ne možemo usporedjivati Marihuanu sa jednom od osnovnih ljudskih potrebna,jednostavno nije normalno.
Ljudi i drugi sisavci imaju urodjenu zelju za promjenom stanja svijesti i zato cak i zivotinje posezu za psihoaktivnim biljkama... Marihuana je nesto sto se provlaci kroz kulturu covjeka otkad ona postoji... Puno ljudi moze bez trave i uskracuje si taj uzitak, puno ljudi su svecenici u celibatu, i uskracuju si seks (navodno :)
Ne pusim cigarete i nisam nikotinski ovisnik tako da mogu obrisati ovaj post ako ti smeta u tvojoj temi. NHF
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
@Dirty

Odakle ti to da nekoga vrijeđam ?

Budući da sam malo stariji od tebe i da sam svojevremeno tukao 3 kutije crvenog malbora dnevno, znam o čemu pričam. Znači, baci duvan, nemoj govoriti nikome o tome, nemoj mislit o tome ... nakon 5 dana gotova je fizička kriza i onda je sve stvar volje. Ako si toliko labilan da se ne možeš suzdržati u društvu pušača ... onda se nemoj niti trudit.

SVE JE NA TEBI (SVIMA VAMA KOJI ŽELITE BACIT DUVAN) !!!
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
eee bravo torcida...nesmjes spominjati ni misliti na duhan i moras se pobrinuti da imas sta raditi...jer kao sto sam rekao...zapalit ces cigaru iz dosade....al sve dok ti imas sta raditi, nije vazno dal je posao, pricanje sa frendom, cuganje ili sta ja znam ti neces imati potrebu zapalit cigaru...e a kad izdrzis samo dan bez da povuces jedan jedini dim...odmah ti je lakse i sam skuzis da ti to nije ni najmanje potrebno...
e da i zajebu te oni koji ti ponude cigaru ako ne razmisljas... :D
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Cigare sam poceo pusit jako rano sa 13 godina jbg pusi ovaj pusi onaj pa haj i ja cu jbg glup..sad to je sve ono pusenje tamo vamo al od 16 poceo sam pusiti pred svojima i pusim dan danas...sve dok moji nisu znali mogao sam komotno prestati al od kako oni znaju i od kad pusim u kuci stvarno mi je tesko prestat...pokusavao sam al jbg nisam imao ono glavno CVRSTU volju jer jbg tjesim sebe kao nije to nista opasno:( nije ***** ev tek sada vidim kada sam dosta zreliji i kad imam problema sa plucima..jbg to je stvarno glupa navika na koju se naviknes i postane ti sastavni dio zivota i jednostavno tesko ti je zamisliti zivot bez toga:( nadam se da cu prestat kad-tad jbg kako se ono kaze doce iz guzice u glavu al nadam se da nece biti kasno..kao ovisnost sta ja znam jeste to ovisnost al ipak vise mislim da je to navika jbg nije to neka stvar zbog koje imas bolove i psihoze kad ne uzimas..nemas tjeskoba kad prestajes mislim na tjeskobe bol,povracanje i ta sranja..tako da ja mislim da je to vise navika tj.svakodnevnica nego neka ovisnost(ok ima neki stepen ovisnosti al nije toliko velik da pretstavlja bas neki problem)..
Uvijek imam svoje cigare jer imam dobar izvor prihoda i cigare mi ne prestavljaju stavku tako da nikad nisam imao izbor trava-cigare...al kad bi imao uvijek bi izabrao cigare na zalost jbg nije da ne volim travu daleko od toga nego sto mozda nisam bio u takvoj situaciji..pa trava jednostavno pruza uzitak jeste fino i sve al ne prestavlja naviku tj. da je
pusis uz kafu,kod kuce,kad si u kaficu,nebitno ne moze proc sat da ne zapalim cigaru a travu vec moze i neko vrijeme..jednostavno nije ti u glavi da ti je ona uvijek u ruci...trava je jednostavno neki "stimulans" koji te opusta,od kojeg vrijeme provedeno ne bitno sa kim uljepsa..a cigare su navika i ako ih ne uzimas postanes zivcan(e to je dokaz da ima ovisnosti al nije to nesto veliko jbg ja tako mislim jer sam prozivio dosta gore stvari tj. ovisnosti:( )
A ne znam koje spomenuo da trava pomaze odvikavanju od nekih stvari a da Brain u tome se 100% slazem jbg nazalost znam po sebi....
Evo i za kraj ovisnost o duhanu je koliko-toliko mala naspram nekih ovisnosti al ako je covijek jakog karaktera moze ostaviti duhan bez ikakvih problema..ja nikad nisam ostavio duhan al sam ostavio dosta jebenije stvari i bez pomoci psihijatra,roditelja bilo cega ja sam se skinuo a moji nisu ni znali..nije da se nisam bio navukao neg dobar ovaj odlican haha glumac:)))
Tako da nemojte dopustiti da ovisnost nadjaca vas i da budete neciji sluga da vam on govori kad i gdje a ne VI..to je stvarno jebeno:(((
jbg malo popio i raspisao nadam se da nisam promasio temu:))))
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
@brainchip-da,Marihuana je definitivno izmedju ostalog vrhunsko sredstvo za skidanje s puno toga.Ali ne samo to i odlican je balans za reguliranje i cuvanje konzumacije bilo cega na normalnoj,razumnoj razini.
A ono,tjedan ili mjesec dana bez cigareta za dobru travu....da mi bar to neko ponudi,presto bi pušit al jebiga nitko ne nudi tu opciju.Ovako uglavnom skupim $ za travu al se najcesce nadje i za cigare.
Definitivno se slažem da je drogiranje ljudima u krvi i mislim da je to prirodno no nema ni blizu toliko iskonske žudnje ko za sexom.


Nije da se baš previše trudim prestat pušit no ovisnost je to i ne blaga....iskreno mislim da je ono ljestvica sa drogama koje stvaraju ovisnost :shit2:,ako je netko možda vidio to,heroin ima 99 bodova valjda a nikotin 94.Najviše bi volio bezopasne cigarete,puno više od prestanka.Ima poseban odnos s Duhanom ali jebiga niti ga ja nešto posebno odbijam a i on me želi zadržati.Ne mogu sam sebe uvjeriti da je štetno.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ništa lakše nego ostaviti duvan. Ja sam to barem sto puta uradio. O.K., to je svojevremeno rekao Mark Tven, ali to je takođe i moja priča. Mislim, ljudi, da se ne lažemo, nema raširenije droge na svetu od toga. Alkohol izgleda kao "Big Thing" ali u poređenju s ovim je ništa. Ja to nekako držim pod kontrolom dok ne pijem (može da prođe i par dana), al čim popijem koji alc. odma krene serijski, a pogotovu uz pivo. Ladno omandam 2 pakle za veče kad se zapijem s društvom. Nije loše da se iščuri koja cigara smotana od dobrog duvana, posebno dobro legne posle kakve dobre Vu, ali ko može da se ograniči samo na to? Naročito ako imaš pušački staž od 20 i više godina ko ja.
A najgore u svemu je što se čovek odriče duvana kad ga muka natera. Mislim, bolje ikad nego nikad, ali često biva da je "kad muka natera" već malo kasno. Evo, moj tast prestao da puši posle 45 godina. Nije imalo gde dalje, hronični bronhitis, astma, oslabilo srce. Zadnjih godinu i kusur ne puši, bolje je, ali zeza ga i dalje, treba sve to iskašljati. Moj prvi komšija radio u Duvanskoj industriji Niš i zaradio trombove po venama a to mu je pre neki dan napravilo i infarkt. Doktori mu stalno govorili da mora da ostavi duvan, on ostavljao pa se ponovo vraćao. Sad valjda više neće.
Meni bi lično bilo bolje kad bih zasadio malo duvana u dvorištu (a planiram ovog proleća, Virginia i Burley, za mešavinu) i motao ono što uzgajam, ali znate šta, to nije legalno. Naime, po važećem zakonu u Srbiji, uzgoj duvana je dozvoljen samo uz dozvolu države. I zamislite, da me uhvate i osude za nelegalni uzgoj duvana. Još samo treba da zabrane i pečenje rakije (a šta ću sa onolikim grožđem i smokvama, neću valjda da ih sušim), onda odo ja u drumske razbojnike.
 

PSG fan

Aktivan Član
03.01.2007
107
4
0
35
imao sam obicaj sa 14, 15 godina da vikendom pusim, tj da pusim dok pijem :cool44: ali hvala Bogu nikad se nisam navukao na cigare, mozda zato sto su i mkoji pusaci pa mi je duvanski dim sranje najvece...
ali realno mislim da nije ni malo lako ostaviti pljuge, sve je to psihicka zavisnost a to je nekad malo teze prevazici:vb_smash: