Strast vs. Ovisnost(komentiraju samo nikotinski ovisnici)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ljudi moji razmislimo o uistinu bitnoj razlici izmedju duhana i cannabisa.

Duhan izaziva KRONICNU i cesto DOZIVOTNU tjelesnu ovisnost!! Dok kod prestanka pusenja canabisa nema nikakvih fizickih kriza!! Dakle ostaje samo ona psiholoska zelja da se zapali jer je toliko dobro.. ali to je prirodan nagon!! Isto kao sta zelimo jesti pecenu janjetinu jer je ukusna..

Prema tome ova jedna jedina razlika cini ocean razlicitosti izmedju ove dvije biljke i za mene nikakva daljnja usporedba vise nema smisla.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Nije nitko tako mislio usporedjivat.Ko što Deleeshz rece Duhan je nekim šamanima najbitnija biljka.Duhan je opasan, lako te može omotati i nikad ne pustiti iz zagrljaja.Kad bi ga ljudi koristili recimo 1 tjedno bilološki uzgojen,slabo obradjen Duhan itekako bi im djelovalo a opasnost bi bili minimalna.A pušit lulu mira 1 godišnje zašto bi to bilo loše?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
elephant0r je napisao(la):
to je prirodan nagon!! Isto kao sta zelimo jesti pecenu janjetinu jer je ukusna..
E ovakvu rečenicu tražim već neko vrjeme al nikako da je pogodim.

A šta se tiće duhana,pa lakše je nuklearni reaktor nabavit nego prirodni netretirani
duhan ali kužim šta deeds oće da kaže.Duhan je štetan ali rjetko korištenje
netretiranog duhana i ne predstavlja neku opasnost po zdravlje,ali ko to danas može.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma naravno da je prirodno uzgojen duhan super stvar.. zapalit u specijalnim prigodama par puta godisnje je ok, ali sve vise od toga izlaze vas riziku da se navucete.. na ljestvici ovisnosti nikotin ima 92 boda, a heroin 95.. tako da samo oprezno!!
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
elephant0r je napisao(la):
Ma naravno da je prirodno uzgojen duhan super stvar.. zapalit u specijalnim prigodama par puta godisnje je ok, ali sve vise od toga izlaze vas riziku da se navucete.. na ljestvici ovisnosti nikotin ima 92 boda, a heroin 95.. tako da samo oprezno!!

eeeeeeee znam da sam vidio tu ljestvicu negdje na forumu al ju nemrem nac bi ju mogo pm-at ili nekaj...

sry zbog off topica :)
 

Deleeshz

Aktivan Član
22.11.2007
68
0
6
35
evo malo o Uporabi duhana:


http://www.hoboes.com/Politics/Prohibition/Notes/Shamanism/

Methods of Tobacco Use in South America

In ritualistic use, tobacco was consumed in quantities large enough to cause hallucinations. The most common method of use was some form of smoking. Among some cultures, tobacco use replaced coca use.



Some shamans would “thoroughly intoxicate” themselves with tobacco smoke; some would fall to the ground and remain “stupefied for the greater part of the day or night.” And, on returning to their senses, reported visions and visits to the gods.



Jean de Léry, 1578, described “ritual tobacco blowing” among the “Carib” Indians. Their chiefs would use a 4-5 foot cane and blow smoke on the men dancing about them, saying “Receive all the spirit of fortitude whereby you may overcome your enemies”



Indians use tobacco smoke as a ritual of protection. Yaruro shamans blow cigar smoke over parties setting out to hunt, fish, gather, and cultivate, “to protect them from all sorts of potential danger and thereby guarantee an abundant food supply.”


.....ovo su samo neki citati ...na ovom linku ih ima jos gomilu i svaki govori o razlogu njihove uporabe....
 

Deleeshz

Aktivan Član
22.11.2007
68
0
6
35
elephant0r je napisao(la):
Duhan izaziva KRONICNU i cesto DOZIVOTNU tjelesnu ovisnost!!

tu si valjda mislio na "cigarete" jer sumnjam da je itko od nas probao "kvalitetan"
duhan....
( cak su i skupe kese duhana ) obicno gov**.


priznaj i ti bi htio dozivjet halucinacije od duhana...ja znam da ja bi!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Pusio sam duhan koji frend uzgaja doma u vrtu i sve sto imam reci je da to nema veze s okusom i mirisom komercijalnih cigareta.. Komercijalne cigarete su kemijski otrov. Iz tog razloga cesto odbijem pusiti djoju koja je mjesana sa takvim duhanom.. fuj..
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
elephant0r je napisao(la):
Pusio sam duhan koji frend uzgaja doma u vrtu i sve sto imam reci je da to nema veze s okusom i mirisom komercijalnih cigareta.. Komercijalne cigarete su kemijski otrov. Iz tog razloga cesto odbijem pusiti djoju koja je mjesana sa takvim duhanom.. fuj..

totalna istina...

meni zapalit hashish s duhanom iz cigarete je nepodnosljivo...to neide zajedno...normalni duhan iz vrecice je jos ok...
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Di uopće ima sjemenke duhana za nabavit?
I koliko ja kužim, nije ga toliki problem uzgojit
koliko je curat i osušit ga pravilno al to još
tribam proguglat malo bolje
 
27.04.2008
20
0
0
63
greenthomb je napisao(la):
E ovako ,za sve koji zele da batale duvana evo jednog saveta-procitajte knjizicu Antoan Kar-a Easy way to quit smoking, ne moze da skodi u krajnjoj liniji,zar ne? Btw, nije stvar u snazi volje...Good luck
:icon_confused:DZABA JE SVE PRIJATELJUUUUU...........NIKAKO DA GA BATALIM......STA LI NISAM URADILA
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
A jesi probala ne zapalit cigaretu?

Cujem da ako je ne zapalis eventualno prestanes pusit.. pa kad si vec probala sve probaj i to.
 

Django

Aktivan Član
06.05.2008
99
2
0
38
ja pušim između pola kutije i kutije dnevno, al nije to samo ovisnost, ja stvarno volim pušit cigarete, uživam u njima

planiram prestat pušit, la nikako da počnem...i puno je teže kad su skoro svi u društvu pušači

možda me zabrana pušenja po kafićima potakne na prestanak...
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ma pusim po dvije kutije dnevno i stvarno volim pusiti i jos nisam razmosljao prestati...
Mozda nekada prestanem, ali dok mi ne skode mislim da uopste necu razmisljati o prestanku. lol :google2:
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Ja volim cigarete! Obozavam prvi dim uz jutarnju kafu. Pa onda posle doruchka! Pa posle ruchka! Pa posle vechere i sexa! Greshka je sto poduvam paklu-paklu i po dnevno, planiram da na tom polju malo poradim! Znachi 10ak dnevno i ja sam sretjan! Jednostavno mi prija dim pechenog duvana i ne zelim da se odreknem tog zadovoljstva!