Strawberry Amnesia & Tutankhamon 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Pozdrav ljudovi.Evo taman zavrsio jedan grow i otvaram novi:)
Ovog puta sam se odlucio za sativa dominantne biljke

Dinafem- Strawberry amnesia x1
Pyramid seeds-Tutankhamon x1

3.je trebala bit RQS Shining silver haze ali su nastali problemi.Naime vec 6dan nije nikla.Pogledao sam sjemenku i pustila je samo mali jezicak korijena i stala.
U pričuvi je bila i RQS white widow koja je stavljena također na klijanje i nakon 4 dana niti od nje ništa(barem zasad.pustila je klicu od kojih 4-5mm.E sad il nemam sreće ili im samo treba nesto vise vremena vidjet cemo

Zemlja-Agro biosubstrat sa dodatkom 5%perlita,5%kokosovih vlakna i 10% worm castinga ili ti glisnjaka
i dodatno je Vapno dolomita zbog cal/mag s obzirom da kod Biobizz gnojiva zna dolazit do
nedostatka istih
Posude za biljke su od 18litara izbusene na sve strane(tipa airpota)zbog bolje opskrbe kisikom
pošto dodavanje peroksida nikako nije preporučljivo u biogrow-u pošto on ubija veći dio dobrih bakterija i mikro organizama u tlu

Svjetlo-faza vege 400w MH
faza cvjetanje 400w hps

Box je isti kao i prije znaci --1m x 1m x1,80m
Reflektor sam dorađivao i napravio Coolreflektor.To mi je smanjilo temperaturu cak do 10celzija
s obzirom da dolaze topliji dani mislim da mi je ovo pun pogodak jer ovako rađe drzim izjednačenu temp
u sobi nego da smanjujem u boksu 5.JPG 6.JPG
Također je dodan 1 jaci vent da mijesa zrak unutar box-a

Napravljen je novi mista maker box ovog puta sa 2 foggera koji dizu vlagu i do 80%
Za taj box sam iskoristio sve starije stvari koje sam nasao doma tipa Akvarij za ribe od 20l,pc vent i nesto pvc
cijevi.Tako da sam na ovlazivac potrosio samo 50kn na 2 fogera:) 1.JPG DSC_0385.JPG DSC_0390.JPG i jedan video:) Temp po danu je 28celzija vlaga 75%
kad je svjetlo ugaseno temp je 22c a vlaga 60-70%
Gnojivo-BioBizz biogrow
biobloom
Fishmix-koji također moze ici folijarno
topmax
bioheaven
Hesi Supervit
ADP-Enzymes+

Također tu je i mreža jer mi je u planu odradit Scrog.
E sad moje pitanje u vezi scroga.Da li je bolje odradit FIM ili Toping?
Nadam se da će barem 1 od RQS sjemenki ugledat svjetlo dana

1i2 slika su 1.dan ,3.slika 3 dan i 5.slika danas 4dan:)


3.JPG 4.JPG 7.JPG 8.JPG DSC_0384.JPG DSC_0386.JPG DSC_0389.JPG DSC_0390.JPG DSC_0391.JPG
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
A gle i video ima svoj exif kao i fotka,pogotovo kad se radi o snimljenim klipovima sa mobitelom. Treba malo pripaziti oko toga,jer ono cega se svi pazimo je lokacija snimanja ili slikanja.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Video ima exif ali koliko ja znam on nestaje uploadom na npr. youtube jer youtube napravi svoju konverziju...a exif je u videu dok je netaknut (iz kamere,"raw" verzija) :) Čim se konvertira nestaje... Tako sam ja skužio nakon razgovora s Dr.Google-om.

Svejedno mislim da youtube i vimeo štite uploadere zabranjivanjem downloada,a do ostalih info ne mogu jer su serveri odgovorni samo zakonima države u kojoj su smješteni.

Jedino nisam siguran dali je sadržaj koji je upladao marko u bilo kojem smislu u fajtu s nekakvim pravilnikom vimea.

Srry na offtopicu...

Inače oprema na razini,posebno me dojmio ovaj ovlaživač :D
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Ljudi thx na podršci i ja se nadam da ce ovaj put sve ići po planu.

a gle sta se tice videa i tih podataka iskreno ne dira me.ne vjerujem da ce si oni dati toliko truda i česljanja radi 2 biljke.Pa nisam proizvođač niti diler da se trebaju brinut oko mene:)

Da te boce su za co2.Rade na principu limunske kiseline i sode bikarbone.Jedno punjenje traje do 2tjedna.200g sode i 200g kiseline.Ima na sebi
regulator kojim smanjujes ili povečavas kolicinu otpuštanja co2.S obzirom da nisam nabavio elektricni ventil kojim mozes regulirat i otpuštat co2
po tajmeru kad ti hoces ovako ce curit cijelo vrijeme ali lagano.Znam da kad je mrak biljke ne uzimaju co2.S obzirom da ovaj sistem nemoze ispustati velike kolicine co2 i otrovati biljke ili nekog drugog nema veze dal radi cijelo vrijeme il samo 2 sata:)
Nazalost nemam mjerni uređaj(koji je poprilicno skup) da mogu vidjet stvarnu vrijednost co2 u boxu sa ili bez.
U svakom slucaju neće škodit a opet koliko će doprinjet neznam.Vidim da masa ljudi koristi te hom made co2 sisteme i svako ima svoju pricu.
Mislim da za manje boxeve je to čist ok.Ozbiljniji groweri svi imaju boce sa co2 i sve podešeno na tajmere a rezultati growa su im zapanjujući

Malo su me razočarale ove RQS sjemenke.Sumnjam da sam ja kriv sto nisu uspjele jer su imale iste uvjete kao i ove 2 a nisu uspjele
Zato veseloj druzini se uskoro pridruzuje Moby Dick od dinafema:)
Poz do sljedeceg reporta:)