LED Strawberry Banana, Girl Scout Cookies & Lemon

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Hvala ekipo!
Znači mi svaka preporuka, plus sam pod mentorstvom @Jednomsemora.
Kasnije će ići u 15 l ako sve ide kako treba.

Što se tiče opreme, trudio sam se da izračunam stvarnu snagu svih 13 stripsa sa adapterom HLG-240H-24, ali nisam siguran da sam dobio tačne podatke. Još treba da se zanimam oko toga.

*5 min zakasnio za edit thread, pa evo ovde u nastavku dodatak:


Plan mi je da dobijem savršene cvetove od kojih ću praviti ulja za svoje potrebe i moje majke. Pola growa će biti CBDa pola THC.

Planiram da nađem ono što mi odgovara za dan, dok radim, i noću da spavam bez problema. Preventivno bih uzimao CBD. Druga bitna želja je da prekinem sa duvanom skroz (ali mislim da pušenje džojusa ima svoju čar, pogotovo u društvu).

Za majku ide CBD za srce i THC da bi spavala bez prekida 8 h tj. da zameni lekove koje koristi za spavanje. Praticemo rezulate i pokako skidati lekove za srce, ako se CBD pokaže kao delotvoran za to. U ovom grow treba da mi stigne Cannatonic CBD pa ću je dodati... malo apa drapa, al šta je tu je.

Ostalo, sve što unosim u sebe bih hteo da je 100 % prirodno.

Predamnom je period isprobavanja i učenja i osećam se dobro i uzbuđeno iz dana u dan.

Ni sa kim ne delim ovo, osim sa forumom i sa par ljudi sa kojima sam u stalnom kontaktu. I želim da tako ostane.

Ovde, na forumu, ću paziti šta pišem i trudiću se da pomognem kome mogu.

Koristim Tor.

Peace.Love.Weed.
***
-Skimmer
 
Poslednja izmena:

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Svaka čast Badi, vidiš kako znače svi ovi ljudi na forumu, oko sokolovo :thumb:

verujem u proces dobijanja titule mentora na ovom sajtu bas zbog tone iskusnih growera koji su aktivni na forumu i prate sve, pa ni malo ne sumnjam u predloge mentora. Mnogo mi znači kada neko odvoji vremena da analizira i predloži pravu stvar.
Hvala!
Sve se može kad se hoće a ja ne sumnjam u tebe ni sekunde tako da ćemo to lijepo odraditi. Na forumu stvarno ima sve i kroz malo isčitavanja i primjenom istog osnove se brzo savladaju a onda dolazi pojedinačna kreativnost do izražaja :thumb:
Znači još Alga Bloom i onda si miran:thumb:
 

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Pozdrav svima!

Update nakon mesec dana.

20210103_145348.jpg

Ubedljivo najveći izazov, prvih mesec dana, je bio održavanje boxa pest free. Napale su ih spider mites i krenuo sam sa intenzivnim čišćenjem lišća alkoholnim rastvorom i SMC, svaki treći dan. Do sada su već 4x tretirane protiv spidera i dalje su tu i razmnožavaju se a listovi propadaju i usporavam rast. Tu je i po koja sitna mušica.
Bašta mi je prepuna spidera, imam mačke koje ih unose u kuću. Planiram celu baštu da zveknem nekim teškim preparatom. U sobu sa boxom sam počeo ulaziti 2x dnevno najviše, sa mantilom i rukavicama. I dalje su tu. Preventiva mi izgleda nemoguća ali mislim da sam, za sledeći grow, naučio kako i šta.

Održavam vlažnost iznad 60% stalno, prskajući peškire i zidove boxa vodom 2x dnevno. Temperatura je uvek 23- 25 C.
U startu sam ih zalivao previše i čim sam pustio da popiju svu vodu iz zemlje, krenule su da rastu normalno.
Počeo sam da ih treniram nakon 3. grane, što sam malo požurio, ali mislim da to nije ni blizu problem koliko stres SMC-om.
Sada, sa litar vode, imaju do 200 ml ostatka u tacni. Svako zalivanje je bilo sa prehranom.

Pozitivna strana i nešto što me drži poletnim je brz rast novih listova što mi govori da je svetlo dovoljno. 240 W sada držim na oko 60 % i na 80 cm visine od listova.

Nadam se da će sledeći update biti pest free sa lepšim slikama.

Cheers!
 

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Kakav stres moze SMC proizvesti?
Listovi su krući i na njima se pojavljuju spržene fleke. Uvek ih prskam i ostavim da se prosuše sat-2 van boxa ili pre gašenja svetla. Možda su ove fleke samo rezultat spidera ali izgleda sve gore i gore kako ih prskam sa SMC.

Sada istražujem uljanu repicu i buhač kao biopesticid.

1609713837100.png 1609713925500.png 1609713950200.png 1609713994000.png
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ja sam 2 puta morao koristiti SMC. Prskao prije gasenja svjetla. Odozdola je najbitnije. Ne treba natopiti vec poprskati da se stvori film na povrsini, koji ih ulijepi.
Poprskas i odozgor pa kad se osusi, listovi budu kao lakirani.
Ove smedje fleke mozda vuče iz zemlje.
Ili su spideri toliko izbusili list na tim mjestima.
Samo prskaj, ponovis nakon par dana opet.
Imas srecu pa su još male.
 
Poslednja izmena:

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Pozdrav svima!

Evo jedan blagi Apdejt nakon skoro dva meseca od klijanja (5. februara će biti tačno dva meseca). Pre par dana sam ih prebacio u Smart potove od 19 l i primećujem da im prija novo okruženje. Potove sam punio sa Plagron Royal zemljom. Zalio sam svaku sa 2 l.
Inače, zalivam ih vodeći se težinom potova, čekam da budu baš lagani.

Družini se pridružila Cannatonic (u sredini). Pošto sam se ispraksovao za početak procesa rasta, mislim da izgleda kako treba za svojih, sada već, 20 dana! Uskoro ću je saviti i trenirati. Ovog puta ću planiranjem gde će koja grana da raste, bolje praviti busen. Na drugima sam nekako odokativno, pa mi se sada neke grane preklapaju.

1611583828300.png

Strawnanna
1611584657700.png

U početku najjača, sada, najslabija. Nakon intenzivnog tretiranja sa SMC (5 x na svaka 3 dana), primetno je usporila sa razvitkom. Postala je nekako patuljasta sa izrazito gustim granjem. Njeni listovi su, izgleda, bili najviše napadnuti i na njima je bilo najviše fleka. Pokušavam da je razvlačim, ali mnogo gusto raste pa jedva da mogu da zahvatim nove grane žicom. Koren joj izleda kao i kod drugih, ne nešto kompletno razgranat u srednjem delu sa dosta gustim razvitkom na donjem delu saksije.

GSC
1611586323900.png


Girl Scout Cookies kao da nisam tretirao sa SMC, divlja po saksiji. Iz dana u dan vidim napredak. Pokušavam da je što češće treniram žicama, kako nove grane tako i listove koji zaklanjaju. Počeo sam da ih skidam, ali mi je mentor rekao da to nipošto to ne radim, nego da ih savijam ispod. Planiram svaki list zasebno žicom pričvrstiti, jer, u suprotnom, sutradan se izdigne opet i zakloni sve. Možda na njoj ima i previše granja, ko zna u šta će se pretvoriti kada pređe u period cvetanja.

Lemon

1611585064100.png

Po stepenu razvijenost je dosta slična sa GSC. Mislim da sam nju bolje istrenirao. Glavna grana će još malo pa napraviti pun krug, i sve grane na njoj, dobro, skoro sve, idu na svoju stranu.

Lemon (ili CBD Super Purple)
1611585272600.png

U zagradi CBD Super Purple jer sam ja, debil, prilikom klijanja, zaboravio da je obeležim. Tako da i svi ostali natpisi nisu 100 % tačni. Ali eto zabave pri pušenju da razaznam koja je koja.
Elem, listovi su joj izrazito tanki, primetno sporije raste. Grane su joj mekane i lako se treniraju tj. savijaju. Vrlo je delikatna, nežna...

Cannatonic
1611585468600.png

Mnogo sam ponosam na njen start. Sve smernice koje sam dobio od mentora su urodile plodom. Prekomerno zalivanje kod ostalih je usporilo rast! Ovu sam pustio da odstoji u mokroj zemlji duže, nekih desetak dana i bum, raste sjajno.
Ali, nakon nedelju dana, primetio sam da se na poleđini listova pojavljuju crne tačkice, za koje sam siguran da nisu čestice zemlje. Odmah sam je naprskao sa SMC, pre gašenja svetla. Do sada je tretirana 2x sa razmakom od 4 dana sa 2.5 ml SMC na 100 ml tople vode i vrlo finim šmrkom, skoro pa mist. Naprskaću je još jedanput i onda je pustiti mesec dana sa stalnim praćenjem listova.

U box sam stavio još jednu saksiju u koju sam zasadio Vlašac (divlji Beli luk) s nadom da će pomoći u rasterivanju štetočina. Uskoro mi stiže seme Buhača, pa ću i njega staviti, pa dokle ima svetla za njih...
Box sam bezbroj puta brisao sa rastvorom svega i svačega i više ne mogu, šta je tu je za ovaj grow, a za sledeći, druga priča totalno! Krečim sobu, box ću razmontirati i detaljno oprati, svetla obrisati i nastaviti da se perem i presvlačim prilikom svakog ulaska, kao u operacionu salu. Ovo radim, jer su mi mačke po celoj kući i mislim da stalno unose iz bašte spidere, iako ih redovno tretiram sa sredstvom protiv buva. Ovog proleća ću baštu napuniti Buhačem i Vlašcem, a prethodno ću naprskati sve.

Što se tiče atmosfere, čim sam ih presadio u veće potove, vlažnost se digla u rasponu do 50-60%. Temp mi je uvek 24 noću i 27 danju.

Sve u svemu, najveći mi je problem održavati grow room i box pest free.
Sve više sam manje nestripljiv i više opušten u učenju na svojim greškama i prihvatanju procesa growanja, koji, za mene laika za botaniku, nije lak da organski shvatim sve razloge i značenja. Kao što sam negde pročitao, pušenje marihuane ne izaziva zavisnost, ali gajenje da!

Hvala svima na savetima i podršci!


// Evo još dodatnih slika bez LED osvetljenja, nakon prskanja.

1611586889200.png
1611586930200.png
1611586974700.png
1611586997100.png
 

Prilozi

  • 1611584503700.png
    1611584503700.png
    1 MB · Pregleda: 14
  • 1611584771900.png
    1611584771900.png
    1,4 MB · Pregleda: 14

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
:)
Mislim da je zapinjanje prošlo. Nisam apdejtovao jer su izgledale nereprezentativno.
Hvala na interesovanju...

Uskoro se završava 3. mesec. Prebačene su na 12/12 8.03. Stavio sam da se svetla gase u 10 ujutro pa ceo dan su u mraku. Ceo box je zatvoren sa svih strana i soba je zamračena. To sam možda pogrešio jer sada ne mogu da ih slikam na Suncu. Zalivam ih kada se upale svetla.

Zalivanje ide kako kojoj treba, kada pot bude lagan, tako da ne zalivam sve u isto vreme. Zapisujem u dnevnik zalivanja da bih pratio. Dajem im 1ml Zyme, 1ml Root i 4ml Grow, za sada. Neke idu na 2-3 dana neke na 4. Strawberry je bila baš zakržljala pa sam je mesec dana skoro oživljavao. Ona je u sredini, najmanja. Njoj pot bude lagan nakon nedelju dana, ali i taj period se smanjuje polako.
Potovi su od 19l.
Listovi su svima tamno zeleni i ujednačen ton kod svih.
Do sada se nisu pojavljivali spideri ali ima po koja mušica.

Svaku grančicu sam savijao i uvrtao prstima i na tim mestima ima zadebljanja. Miris na prstima koji ostane je...predivan, parfemast, frutty, more, Sunce...

1616767691000.png

1616767026300.png

1616767051300.png
1616767074700.png
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Ako mozes da napises u update-u koji su dan, i na koliko litara vode si dodao gnojivo, za nas koji prate te podatke, a i da pravilno vodis dnevnik.
Biljke ti lijepo izgledaju,, neka je sretno fo kraja.