Stres pri izbacivanju biljcica napolje oO

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
hteo bih sledece godine da probam da gajim biljke , prvo indor pa kada narastu oko 20-ak cm da prebacim napolje , ali me neshto kopka , ima tema za ovo ali nikako da nadjem konkretan odgovor :)
kada biljka proklija iz zemlje , koliko sati dnevno svetlo treba da bude ukljucheno ?
moje mishljenje je da treba da ide 12/12 ali nisam siguran , i da , gde mogu da kupim prekidache (tajmere) koji ce sami da pale/gase svetlo ?
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
. u svakoj elektro radnji ima 5-6 e, a sto se svetla tice, moras malo vise citati, milion misljenja i iskustava imas na forumu, podeljena su a zavisi od sorte, svetla, koliku biljku zelis, koliko roda, za koje vreme........kad to sve budes znao, samo ce ti se reci kako svetlo da stavis.....pozz
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
potrebna mi je biljka koja se dovoljno razvila da je puzevi ne jedu , znachi 20 cm , tada je dovoljno jaka i razvije se lepo ...
sa tom velichinom (20-30 cm) bih je presadio polovinom aprila , u srbiji su uslovi takvi da ranije ne moze da ide na outdoor ....
indor bih stavio negde pochetkom aprila , mozda i malo ranije
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
Pa predpostavljam da sada chekam odgovor na postavljeno pitanje , ili je izashao pravilnik u kojem pishe da pojedina pitanja smeju da se postavljaju samo u nekom odredjenom vremenu oO ?
postavio sam pitanje jer me je to zainteresovalo u ovom trenutku , i tvoj odgovor mi nije pomogao nimalo , ne samo meni , nego i ostalim ljudima koje ovo isto zanima ...
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Pa mozes i sad da ih startujes , mesec dana na 12/12 , i kad ti pokazu pol , shibaj napolje . Sto cekati sledecu godinu ....
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
Meskalito je napisao(la):
Pa mozes i sad da ih startujes , mesec dana na 12/12 , i kad ti pokazu pol , shibaj napolje . Sto cekati sledecu godinu ....
nemam dovoljno prostora za to , a i vec je dosta kasno , dok proklijaju .... bice sve po pola metra , 20-30 grama po biljci , malo :)
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Bitje mnogo vishe po biljci, a ako uzmesh fem seme odmah pichish na 20/4 ili 18/6, pa napolje. Uzmi chitaj malo po forumu, nema nishta instant. . . Imash i auto sorte koje su gotove za cca 70 dana i ide ti od 20-50gr po biljci i ne rastu vishe od 50cm.

Mogutjnosti su mnoge, samo uzmi i chitaj. . .
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
i nameravam da uzmem feminizirane , himalayan gold kazu da je dobar , ili lemon skunk , ne znam josh uvek , himalayan gold daje i do 1 kg a lemon skunk ima bolji kvalitet , e sad , kvalitet ili kvantitet :))
to nije vazno za sada
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Treba ciljati na kvalitet,bar ja tako,ne grize me količina apsolutno.
To što himalaja daje 1kg to je sve okvirno,marketing ili idealni uslovi.Sve od nama ovisi,i svijetlo...
Bitno da se izgura optimalno,i da količina i kvaliteta zadovoljava.
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
Greenpower1 je napisao(la):
Treba ciljati na kvalitet,bar ja tako,ne grize me količina apsolutno.
To što himalaja daje 1kg to je sve okvirno,marketing ili idealni uslovi.Sve od nama ovisi,i svijetlo...
Bitno da se izgura optimalno,i da količina i kvaliteta zadovoljava.
o tome i pricam , pise daje od 500 gr do 1 kg , sve je reklama i idealni uslovi , toplija klima , chesto posecivanje biljaka i najpre veliko iskustvo , kojeg ja nemam previshe :) ....
a lemon skunk je osvojio prvo mesto 2007 ili 2008 , nisam siguran ....
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Imash auto lemon skunk, zavrshi jako brzo, baci se na chitanje o auto flower sortama. A za dobar uzgoj ti ne treba vishe od 10 dana laganog chitanja, da bi najvaznije elemente skontao.

Tako da baci se na naruchivanje i chitanje, jer uz malo volje i truda i ova sezona moze da ti bude bogata. Nemoj nikada smetnuti sa pameti da je to ipak biljka koja raste u nashem okruzenju ko zna koliko godina, treba joj samo malo tvoje pomotji. Unutrashnji uzgoj je vetj druga pricha. . . Inache koliko sam ja chitao HG ima jako dobar high, a i procenat THC-a nije za shalu. A kad na sve to dodamo da ima miris/ukus kafe i chokolade, ne znam ko je lud da ne proba ovako neshto ;)
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
za ovu sezonu sam se vec snashao :))) i ide odlichno , nisu neke kvalitetne ali bice OK :D pokrenuo sam ovu temu jer me izludjuju puzevi i ostala gamad (30 % je otishlo zbog puzeva , + 35 % muzjaka , mnogo bre ) , a za sledecu godinu nameravam da imam neshto mnogo kvalitetnije i naravno feminizirano ! :D
svi hvale HG , sve to shto si naveo + veeelika izdrzljivost na hladnocu , tako da moze ranije out da ide + veeeliki prinos ( za ponos heheheh )
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Pa pazi to je samo zbog Nepalske genetike i nije to toliko na hladnotju koliko na velike temp. inverzije, generalno chim padne temp. ispod 10 celzijusa retko koja biljka "radi" ;)

Nisam dugo u ovome, ali za ovo kratko vreme shto sam video jako je veliki procenat m u odnosu na z. Tako da se sa domatjicom nikako ne bi igrao, osim ako nisi na gajbi vetj video kog su pola. Kada uzmesh u obzir cenu i shta dobijesh za tako "male" pare, fem seme je i vishe nego dobra odluka.

Poz i sretjno
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
hvala trip na lepim zeljama :)
samo mi nije jasno kada si rekao "ako da se sa domatjicom nikako ne bi igrao, osim ako nisi na gajbi vetj video kog su pola" oO
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Pa zna da bude veliki procenat muzjaka, a ako ih bez 12/12, tj bez prethodnog utvrdjivanja pola izbacish napolje i na kraju posle par meseci ti od 5 ispadne npr 4 muzjaka. Rekao bi da si se onako bash iscimao za DZ :)