strucni predlozi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.08.2012
38
1
0
33
e ovako ljudi, ovaj forum mi se svidja svakog dana sve vise i vise :DD
sad ovako: ocekujem ovih dana HPS i MH 400w i to je sve sto imam za sad
u planu mi je kroz pola godine da skupim pare za medium ili large grow tent a do tad sam hteo da improvizujem jedan cosak sobe i ogradim ga onom zastitnom folijom za kola koja ublazava temperaturu. i tako u tom cosku da ga izguram 12/12 od pocetka do kraja (dobicu i neke automatike)
e ovako imam iskustva sa outdoorom i radio sam jedan indoor sa 3x36w CFL u PC-u, nisam imao nekih velikih problema ali znam da CFL mnogo mnogo manje greju od ovih koje meni stizu:)
kako sam gledao po forumu 400w je dovoljna za 1m2
e posto sam resio da ne koristim cosak sobe nego da napravim neki box od ploca koje sam nasao
pa me zanima da li je ok dimenzija 1x1x1.40 sirina-duzina-visina
ili mogu cak i jos malo u vis? takodje me zanima koliko bi ventova od PC-a bilo dovoljno za uvlacenje i za izvlacenje vazduha (trenutno samo sa njima raspolazem a neko hladjenje mora da ima)
na povrsini 1x1 sirina-duzina imam u planu 4-5 biljkica od kojih se nadam bar 2 ce biti cure
i da li je za pocetnike preporucljivo da se oprobaju sa SOG?
hvala unapred, verovatno cu imati jos pitanja u vezi boxa, jer zelim da prodjem sto jeftinije a da higijena i urednost budu na nivou :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ovako znaci... nista od sog, to je za klonove kad imas, ako planiras radit klonove, slobodno :)
trebalo bi ti barem 2-3 da mjesaju zrak u boxu, 2-3 za ispuh i 1-2 za upuh... e sad neznm koje velicine imas ventove , ako je od 80mm moras ih vise stavit, ako je 120mm ili 150mm onda manje ih stavi... i slobodno si napravi box barem 1.8 visine jer prenisko ti je 1.4 s obzirom da griju 400w ko lude :)
sretno!! :)

peace out !
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
heh,pocelo je kao 'ja bi nesto sitno,u cosku,za cimera burazera i mene' a pretvara sa lagano u FABRIKU hehehe...neka,neka,to volim da vidim!
potpisujem kolege za sve sto su ti rekli,100x100x180cm je za tebe najbolje,a cini mi se da si mislio na 'ScROG' tehniku,totalno izvodljiva u tom prostoru,ali pripazi da ti bude feminizirano seme,u suprotnom,bog otac nece to raspetljati!
a mos' i kao ja-dok ne nabavis 'fem' seme,igraj se sa LST treningom,i videces cudo!
pratim,sretno!

edit-mani se PC ventova na takvom prostoru,osim ako ne mislis staviti 5-6 komada,a i onda pitanje kako ce to funkcionisatii...ventovi treba da rade 3 vrlo bitne stvari
1. ubacivanje svezeg vazduha
2 izbacivanje toplog vzduha i viska toplote sa lampe
3 mesanje vazduha unutar samog boxa,kako bi sve biljke dobijale svez kiseonik/co2

pa ih ti sad rasporedi kako treba i koliko treba...
recimo,meni jedan isti ubacuje vazduh i hladi lampu(bije u nju),jedan izbacuje i jedan mesa po boxu.
ali su jaki ventovi,i dobro obavljaju posao....
vidi dobar PC vent ti je oko 10-15e(1000 i nesto dindzi) jel'tako?
e pa u istoj toj radnji gde uzimas reflektor i lampu imas odlicne dospel ventove za istu cenu(120mm) a bolji su neuporedivo od kompjuterskih...hocu reci,NEMOJ DA ZURIS I DA SE ZALECES,raspitaj se prvo dobro i vidi sta bi tebi najbolje zavrsilo pricu..

'...jer zelim da prodjem sto jeftinije..' tc tc tc tc.....ovde bi trebalo da ulozis sto vise,kako bi ti se kroz izvesno vreme vratilo-sa stavom 'stap i kanap' mos' s'ebat nesto,kupiti lose delove ili neadekvatne pa posle u stvari JOS VISE para dati na opravke....
govorim iz licnog iskustva,hteo sam da izbegnem BAS tu radnju,i da prodjem 20-30e jeftinije,i na kraju su me za'ebali za lampu.....sa'cu proci SKUPLJE jerbo tu lampu moram da menjam,slaba je na taj prostor...jbg,glup covek se uci na svojim greskama,a pametan na tudjim.budi pametan! xD
 
10.08.2012
38
1
0
33
@Djflyhigh pomesao sam SOG i ScROG x) a razmisljao sam jednu stranicu boxa (negde u visini sijalice) da izbusim rupu oko 150x150cm i da preko nje stavim neku mrezicu i direktno na tu mrezicu naslonim sobni ventilator (onaj preko 100w) jel to menja nesto, daje neke pogodnosti ili nista od toga?
@zlo&naopako voleo bi da mogu da priustim kompletan box od 34000din ali na zalost jedva sam se skrpio i za sijalice za sad
nisam bas u mogucnostima fininisje su bas tanke nazalost :/ mada mislim da im je potrebnija moja paznja nego pro oprema :D

@loop hehehhe :DD pocelo je sa coskom sobe videcemo kako ce se zavrsiti :D inace u pravu si mislio sam na ScROG i nemam fem seme ali bih ipak da rizikujem pa ako bude muzijaka iskasapicu ga i eto :D a sto se tice LSTreninga vec 2 sezone ga praktikujem u outdooru tako da ako ne bude ScROG LST ce biti 10000% jer me do sad nije razocarao
e sad nznm kako automatici reaguju na lst nadam se da nemaju probleme oko toga :p
a moram da prodjem jeftinije jer ne raspolazem sa parama bas :/
a rashodi svaki dan na ulici po 2-3 paketa vutre na kraju nedelje te iznese skoro celu platu :/

i uvazicu vas predlog sto se tice visine :))
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
osobno mislim da su grow tentovi bacanje novaca....pogotovo usluchaju kada chesh ionako izgraditi nekakav box..bolje bi ti bilo da za tu lovu uzmesh ct i grebeno dobar ventilator (npr.cca 650-700m3/h sa regulacijom tj.2brzinski)
a shto se izgradnje boxa u kutu sobe tiche...sve ovisi o tome dali inache koristish tu sobu..jer,ako ju ne koristish..mogao bi napraviti "kabrio box"...tj. zatvoriti kut sobe sa npr.panel plochama visine 2m..a ostatak ostaviti slobodno do plafona..time si mozhesh dosta olakshati provjetravanje boxa i spushtanje temperature u boxu+nisi ogranichen visinom.
naravno..to funkcionira samo ukoliko ne koristish tu sobu i ako ju mozhesh potpuno zamrachiti.
 
10.08.2012
38
1
0
33
koliko je to para? bojim se da narednih nedelju dana necu imati nista ali bas nista da dodam
sutra sklapam box, povezujem hps i kupujem zemlju
tako nek ostane par dana
e da, danas sam slucajno na ulici ispod moga prozora naso biljku (bacam sve semenke iz paketa kroz prozor) visoka je oko 30ak cm ima 5 "spratova" listova. savet? da li da je izvadim iz zemlje pazljivo i podarim joj zivot pod HPSicom ili da se ne trudim oko toga? biljka izgleda generalno zdravo, osim sto zeljasti delovi biljke (stablo i drske od listova) su tamno crvene boje
ne znam da li je genetika ili nedostatak fosfora ali ovako inace biljka deluje ok skroz :))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ta ljubicasto/crvenkasta boja je zbog niskih nocnih temperatura, nista joj ne fali, moz probati presaditi, ili okaci fotku da vidimo u kakvom je stanju
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
preveliki rizik je presadjivanje biljke i riskiranje stresa (moguce dobivanje hermica) ... bolje pocni ispocetka doma sa sjemenkom kako treba :)
a onaj vent 150x150 ti moze sluzit samo za mjesanje zraka u boxu, trebas montirat bas ventove za ispuh i upuh, upuh dole, ispuh gore... i kao sto su kolege rekli :)
da kupis onaj pravi vent svi problemi bi nestali!!

peace out !
 
10.08.2012
38
1
0
33
uff pare pare paree :/
najmanje bitne a za sve danas trebaju...
ljudi ja bas nisam u situaciji da se opremim sad. imam jos za zemlju pare
voleo bih da mogu da priustim sve i svasta ali na zalost ne mogu.. za pocetak cu morati nekako da se snalazim
a da li je bolja varijanta da box stoji u hladnoj sobi? ne znam samo nocu da ne padne temperatura mnogo pa da ne budu drasticne razlike i to...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kad vec spominjes zemlju gledaj da uzmes kvalitetnu npr. terramagmu, nemoj uzimati neke domace glistenjake, humuse i sl. ako box ide u "hladniju" sobu gledaj da temp. ne bude ispod 17~18C kada lampa ne radi
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja bi ti prepourcio da se strpis... znas sta zelis, imas ideju, samo treba malo vremena (s tim ce doci i pare) i napravit ces kako si zamislio i growat ces i uzivat :)
bolje ti je tako nego da krenes a da ti nesto fali pa propadne sve jer nisi biljkama neki element priustio koji je potreban, moguce je improvizirati od svacega, ali to tek kasnije kad se ufuras u grow dobijes ideje kako bi se moglo sta, za pocetak nazalost treba para... ja sam ulozio u svoj box i cijelu opremu oko 2 tisuce kuna i nista mi ne fali cak sam i previse *****rija kupio :)
 
10.08.2012
38
1
0
33
blago tebi onda :D ti nemas problema onda, uzivas boli te ***ac :D
voleo bi i ja da nemam o cemu da brinem al polako sve dodje na svoje :)
nista ne gubim ako probam sa kojim nedostatkom... ako cekam, gubim vreme x)
ne znam dal sam vec napisao gore, imao sam jedan pokusaj indoora
3x36w CFL PC box alu folija, jedan kuler za izbacivanje i jedan za uvlacenje vazduha. uslovi su bili katastrofa, zemlja iz dvorista semenka random ali ipak iz toga sa jednom biljkom koju sam LSTrenirao nakon 2 ipo meseca dobio sam 47suvih grama daleko boljeg kvaliteta nego vutre sa ulice :) tako da racunam uz svetlo koje cu sad da imam i da radim kako sam planirao u cosku sobe mora da bude daleko bolji urod i kvalitet dzeje uz minimalni napor. a ja planiram da u to sto imam ulozim sebe potpuno :D

Edit: veceras sam prvi put pusio neku ljubicastu travu.. ne znam sta je ni ortak koji je doneo ne zna sta je tacno ali u drustvu u kom je uzeo tu travu zovu je "ljubicica" xD ako ikad budete imali priliku za nesto ljubicasto ja savetujem da ne propustite.. vec godinama se nisam naduvao od nekoliko dima samo XD
 
10.08.2012
38
1
0
33
izgleda mocno ima miris na kafu i mentol dim je preeejak ne znam kako se zove to
kad uvuces dim, zadrzis i kad izbacis kao da te nesto steze preko pluca
kao da te gusi a ustvari nekako cistije dises :DD
 
10.08.2012
38
1
0
33
View image: skica ljudi evo neke moje ideje
slika samo treba da pokaze polozaj PC ventova kako bi ih postavio na boxu da bi dobio odgovore dobijam li time bar nesto
nisam bas mogo lepo da nacrtam ali imam 4 kulera od PC-a normalne velicine i 2 malo veca i prave vece obrtaje od ovih obicnih
to bi povezao na staro napajanje od PC-a i postavio 3 negde malo ispod sredine boxa sa jedne strane i prekoputa samo par cm ispod sijalice jos 3 rasporedio bi tacno po 2 normalna i jedan veci i sad me zanima da li ce to kolko tolko regulisati temperaturu u boksu?
jedino sto mogo jos da pridodam boxu u ovom trenutku je parce stakla koje bi stavio ispod sijalice (ako je neophodno) jer kako sam skontao i to ublazi malo temperaturu ...
i da nisam nacrtao, jedan mali sobni ventilator ce da bude u boxu da mesa vazduh :)
pozdrav. nadam se da me razumete, i nadam se da mi je ova zamisao ostvarljiva za prvi indoor :)

***

uff bas sam ocekivao odgovore kad se probudim pa da odma krenem raditi box
al niko nista :/
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
ako ce ti box biti u prostorijama koje nisu grijane neceš imati problema sa temp....inace mislim da ti je vent za upuh+vent za ispuh+vent za mješanje zaraka dovoljno...