strucni predlozi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.08.2012
38
1
0
33
temperatura u toj (negrejanoj) sobi je 15 do 20 stepeni max mene je strah da se ne stresiraju kad im iskljucim svetla i ostanu bez toplote. jel ce se ta toplota od hps-ice zadrzavati u boxu i kad iskljucim svetlo?
i danas sam kupio mehanicki tajmer (450dinara sam platio) jer prosli put sam cesto stresirao biljku zakasnim da upalim ili ugasim svetlo a ne bi da dolazi sad do toga jer hocu da idem do perfekcije :))

malo mi je nejasno kako radi ali ukapiracu kasnije xDD
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
toplota se zadrzava izvesno vreme ali se izjednacava postepeno sa temperaturom sobe, nije isto da li je 15C ili 20C, ali posto nisu nagli prelazi moglo bi da prodje i bez nekog ozbiljnijeg stresa, meni su biljke trenutno na 16 a kada se lampe zaukaju dodje i do 32, pa za sada sve ok i bez posledica ;)

smoke300s je napisao(la):
... i danas sam kupio mehanicki tajmer (450dinara sam platio) jer prosli put sam cesto stresirao biljku zakasnim da upalim ili ugasim svetlo a ne bi da dolazi sad do toga jer hocu da idem do perfekcije :)) malo mi je nejasno kako radi ali ukapiracu kasnije xDD

probaj ovako https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/11355-podesavanje-mehanickog-tajmera.html
 
10.08.2012
38
1
0
33
hvala power :)) jasno je sad sve, nisam ni izvalio da se ove crne tipke spustaju xDD kolko vidim na forumu tvoji odgovori su uvek kompletni i uvek pomognu coveku :D
cuo sam da digitalni tajmeri umeju da zakazu ponekad pa ne urade svoj poso, ovaj bi reko da je bolji nego digitalni, s`tim sto mora svakog dana da se namesta (sto i nije neki problem) :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
smoke300s je napisao(la):
... s`tim sto mora svakog dana da se namesta (sto i nije neki problem) :D

ma jok, ovaj kada namestis da se svetlo pali npr u 20 a da se gasi sutradan u 14, tako ce da radi svaki dan, znaci nema namestanja svaki dan, podesis vreme i ukljucis u struju (ubodes u uticnicu) i on obrce taj ciklus svakodnevno, jedino menjas jednom kada prelazis na 12/12, podesi npr. na 20 paljenje i na 08 gasenje i opet moze da radi tako dva meseca, nista ne diras, on se automatski vrti u krug (kad bi morao svakog dana da ga podesavas onda bi to bilo kao da sam palis, dakle tajmer je tu da pomogne i da sam "vodi racuna" o rezimu paljenja i gasenja svakodnevno;) hvala za komentar po pitanju mojih odgovora
 
10.08.2012
38
1
0
33
izgleda da nema nista od indoora... HPS koji sam dobio je neispravan i jebiga :/

***

nema mi opcije Edit post o_O pa moram da spamujem...
prica se nastavlja... HPS koji sam dobio je ipak ispavan samo naduvana glava nije znala da poveze lepo xDD tojes povezao sam lepo al sam napravio ogroman propust.. iz uticnice u ballast sam utako fazu.. a nula koja ne ide u balast nije bila povezana sa nulom od kabla cija faza IZLAZI iz ballasta.. i sad radi savrseno.. nemam primedbi. clanu koji mi je poslao sijalicu sam se izvinuo jer sam ga na neki nacin "napao" bezveze.. izvinjenje je prihvaceno i to mi je drago.. ocekujte automatic dnevnik uskoro :))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
hehe, ne petljati oko struje naduvan, dobro si jos prosao, ti ziv a lampa radi ;) samo ovom postu je mesto u drugoj temi, si opet naduvan

edit: ok, vidim da si i tamo ucackao nastavak price, ajd sad sretno dalje
 
10.08.2012
38
1
0
33
nije tacno ono sto kazu 3 puta meri pa jednom seci.... ja sam "premerio" 5 puta i nisam uvideo gresku...
znaci savet od mene: Proverite i 300 puta ako treba pa onda razmisljajte negativno ako bas morate :))
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
A zamisli mene sto sam elektricar, pa necje da mi se upali hpsica -.- A ono sraf u buxni legao na izolaciju, i opusteno ne daje fazu... Struja i VU nikako, pogotvo za mene, posto sam 35kv el.monter xD