Struja-problem-iskacu osiguraci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Dakle, spojia sam 5 grla u paralelni serijski spoj i kad spojim jednu zarulju sve radi normalno ali kad dodam drugu ili trecu, cetvrtu ili petu iskoce mi osiguraci u kuci.....ima tko kakvu ideju???
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
BlekFog je napisao(la):
Dakle, spojia sam 5 grla u paralelni serijski spoj
what? ne nisi :D

nemoj ti nikakve serije spajati, spoji ovako

pararelnispojgp3.jpg
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Lol, ispricavam se.....spojia sam u paralelni spoj, bas tako kao sto is ti pojasnija weedrane ali cim dodam drugu zarulju osigurac mi iskoci....imam one stare osigrace.....14 A
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
onda ti se negdje stvara kratki spoj, brijem da si nešt krivo spojio. Daj skicu svih pet žarulja kako si spojio
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Evo ovako....kad na prvo grlo utikam zarulju iskoci mi osigurac, na drugo i trece grlo utikam zarulje i one rade, dok na 4 grlo utikam zarulju osigrac ne iskoci ali zarulja ne radi, ali ispravna je.




Koji je zakljucak??? 1 i 4 grlo neispravo????

Nek te/vas ne zbunjuju zice s koje su oko grle ka omotane jer one samo sluze da ucvrstim grla za dasku
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja nebi tako spajao
meni su prporucili da spojim (neznam kako da objasnim al cu pokusati)
znaci svaku sijalicu spojis na jedan kabl pa ih onda povezes na glavni.
ima stako npr. jdnu plavu jednu crvenu koja izlazi iz svakog grla te ih sve svezes na jednu crvenu i plavu pa te iste za glavni kabl tako ce ti sve ravnomerno istu jacinu struje dabijati ako nisi skontao nacrtacu ... smo napisi..
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Zoki ista k...c drugo pakovanje:icon_lol:
I jedno i drugo je paralelni spoj, meni je bolja opcija jer ce mi ici sve skupa biti 10 grla, 5 s jedne 5 s druge tako da ce mi biti teski kaos s tim zicama pa mi je bolje ovako iako cu i tvoju metodu probati ali cim kupim osigurace jer iman jos jednog a ako m itaj rikne do sutra mi nema struje u uticnicama :p

EDIT

Nasao sam u cemu je problem.....na prvom grlu, u grlu se spajaju faza i nula, ona dva metalna djela u njemu za kojima nisan uopce isa, dok u 4 grlu nedostaje jedan metalni dio, sigurno je otpa, pa uopce ne provodi struju...eto to je to....problem rjesen!!!!!!!!!!!!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kupi jace osigurace .. to ti mogu prporuciti jos mozes deblju zicu u osigurac staviti ako imas te stare osigurace samo pazi kakvu instalaciju imas ako je stara onda se netreba zezati
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Sto ce jaci osiguraci od 14A? To je 3KW, vise nego dovoljno za kucnu upotrebu, a da ne pricamo kako njegovim CFL lampama treba ni 1A.
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Zoki NE DESAVA se nista cudno. Jedino sta se "cudno" desilo je to da se u grlu dogodija kratki spoj i to je to....rjeseno i baceno u pogon!
 
19.02.2009
1
0
0
39
Ovako ovo kako si ti BlackFog spojio je SERIJSKO spajanje, a ovo kako je zoki spojio je PARALELNO spajanje. Razlika je da ako spojis pet zarulja od 100W serijski tih pet zarulja zajedno svjetli jacinom 100W , a ako spojis tih pet zarulja paralelno zajedno svjetle jacinom 500W.
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
theitchb je napisao(la):
Ovako ovo kako si ti BlackFog spojio je SERIJSKO spajanje, a ovo kako je zoki spojio je PARALELNO spajanje. Razlika je da ako spojis pet zarulja od 100W serijski tih pet zarulja zajedno svjetli jacinom 100W , a ako spojis tih pet zarulja paralelno zajedno svjetle jacinom 500W.

Ka prvo tema je stara, ali i odgovorena...koliko znam problem je rjesen, nema potribe zapocinati ponovno....a ka drugo pravi is isprdak....ma salim se...ma ne.....da da....uglavnom paralelni je to spoj, malo bolje promotri