Stud Automatic First Grow 250W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2014
24
33
13
Lijep pozdrav svima ovdje na forumu! :vb_wave:
Pratim vas već neko vrijeme i presretan sam da napokon i ja mogu otvoriti temu na ovom podforumu!
Ovo je moj prvi grow pa ne očekujem previše od njega ali u isto vrijeme nadam se barem nekom urodu! Ineće imam jedan studentski, ograničen buđet pa mi je za sve ovo trebalo dosta vremena i rada i živaca dok se prikupilo, al bitno da je sada sve tu! :) Pa evo informacija!

OPREMA:
Box: Home made i poluotvoren (nezz kako da se izrazim) napravljen od 3 drvene ploče, s jedne strane je otvoren, tj prekriven je kao zavjesom. Unutrašnjost je izolirana od poda stiroporom. Inaće prostorija u kojoj se sve to nalazi je odlično izolirana i nalazi se praktički djelom pod zemljom a dijelom u prizemlju, ima i dosta vlage.
Rasvjeta: Sylvania 250W HPS + reflektor no name
Prigušnica: GreenPower 250W
Ostalo: Tajmer digitalni (muka bila za namjestit), termometar onaj najobičniji za 15kn, foto folija // naručeno na e-bayu, čeka se dostava idučeg: PH metar i dig mjerač vlage i temperature

BILJKE:
Sjeme: 3 x Northern Light Automatic Royal Queen Seeds + 1 x Skunk Auto (nemogu pronaći koja točno)
Zemlja: Terra Magma + malo stiropora + pijesak (prokuhan) za koji sam kasnije pročitao da je praktički nepotreban.
Gnojivo: Zasad nikakvo, osim što sam u neznanju sa zemljom automatski pomiješao nekakve granule prirodnog kokošjeg izmeta(?) ali u malim količinama. Posjedujem 100ml (test sample) Hesi Boosta.

SLIKE:





INFO:
Biljke su posađene prije kojih 3 tjedana, ali su do sad rasle isključivo na sunčevom svjetlu, na prozoru, pošto mi je stvarno uzelo vremena dok sam (s)kupio sve dijelove i našao savršeno mjesto za njihov dom i sve to zajedno sklopio. Sada su kojih 5 dana već pod svjetlom i režimom 18h svjetla - 6h mraka i čini mi se da su zadovoljne zasad. Temperatura sa svjetlom je oko 27C a bez oko 18C. Vlagu nisam mjerio makar sam siguran da je preko 50%. Jedna od njih, ova najviša, je već počela i cvjetati. Veselim se bilo kakvom pomaku makar iskreno nisam ni očekivao da će mi uopće uspjeti sve proklijati.
Krajnji cilj mi je skupiti dovoljno uroda za napraviti RS ulje, radi preventive, i ponešto za smotati. (ne očekujem to naravno od prvog pokušaja). :bale
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Sretno,super si se opremio i zasto nebi ocekivao nesto za ulje dobro ti je krenilo.Iako zaheb je sto si uzo auto sorte koje ce ti dat dosta manje prinosa iako auto NL od Royala stvarno meze napunpat hedove,u njihovoj deskripciji pise da sa pravilnim uvjetima i 600w svijetlom te biljke mogu dat 120g po komadu ako ne i 140 ne sjecam se tocno.Imas 250w HPS ako budes se potrudio i ne cjepkao nista prije reda mozes navuc gram po watu a u nekim slucajevima i vise.Al ipak su auto u pitanju pa nemoj bas maximum ocekivat.
Da dobijes recimo 200g ako sve bude u redu suhog heda mozes napravit jednu spricu ulja od 10ml za to ti treba oko 120grama hedova i ostane ti od 50 do 80 grama za duvanje i predobro.
Svakako pratim ovaj dnevnik,bas me zanima taj auto NL.
Na tvom mjestu bi ih presadio u 15l kalice u zemlju pomijesanu sa perlitom,iztopirao ih odmah,jer kao sto Tarzan kaze preizduzene su a internoda nigdje,ja bi ih odma topo i dao pola doze dusika,i odma ih presadio u 15l kalice.I ako budes posluso moj savijet i presadio ih daj im h202 u mjeri 3ml na 1l da se korijen opskrbi sa kisikom i vise ih nemoj dirat.Nikakve root komplekse im nemoj davat ako si planiro jer ces shebat cvijetanje a posto su auto u pitanju to ce sad lagano krenit sa cvijetanjem.Nemoj ih LSTiat,jedino supercropaj nove grane koje bude topirao ako budes topirao i mislim da ces imat posten prinos.
To je samo moj savjet,ja bi tako napravio na tvom mjestu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Happy Shrub

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Sretan grow i ako smijem dobacit koji savjet, stavi si malo bolju tocnije vecu prednju zavjesu da ti sve pokrije i po mogucnosti ju svakako obljepi s folijom iznutra da se ne rasipas sa svijetlom i sve ok... :thumb:
Samo hrabro napred...!!... :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Happy Shrub

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ovo pratim jel me zanima NL-auto koji mi tjera u boksu kraj desne noge već 10-tak dana. Moj je još full patuljast i grmolik a tvoj se fino rastegao za tri tjedna. Nadam se da i moj ode u visinu malo kad ga izbacim van, inače ću ga brati ko da berem jagode ;)
Sve u svemu sretno, bit će još tu NLa dnevnika sigurno pa budemo vidili tko će više pomusti :vb_kez: .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Happy Shrub

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kada zemlja osuši, tad ih presadi u veće posude 12-15 litara./onda pošteno zalij vodom/
Nemoj slučajno topirat, jer su autosi. Glavno stablo možeš iskriviti na dole,/osjetljivo da ne pukne/
da počnu rasti stranske grane u visinu. Sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Happy Shrub
10.04.2014
24
33
13
Hvala svima, pogotovo na savjetima!

Gagiba je napisao(la):
Student, lepo si napisao post, ispoštovao si pravopis, lep izbor fontova, pedantno nema šta. :)
Ako tako budeš održavao biljke biću tu lepih hedića!! ;)

Ono što bi biljkama jako prijalo sad je jedan PC vent podešen da meša vazduh i da pomera biljkice. To bi trebalo što pre da im priuštiš.
Upravo radim na tome. Samo neznam kako da postavim ventilatore. Mislio sam sa strane izbušiti rupu kojih 20cm od poda pa da vuče zrak iz vana. Ili bi možda bilo dovoljno da unutra stavim jedan onaj mali ventilator tek tolko da okreće zrak, jel ionako je polutvoren prostor?!

Tarzan je napisao(la):
preizduzene su, boravak na prozoru je uzeo svoj danak, al bit ce nesto :) sretan grow!
Da, nažalost istina. Ali nema veze, na ovima učim, iduće će već biti uspješnije :)

0Owerdoze0 je napisao(la):
Sretno,super si se opremio i zasto nebi ocekivao nesto za ulje dobro ti je krenilo.Iako zaheb je sto si uzo auto sorte koje ce ti dat dosta manje prinosa iako auto NL od Royala stvarno meze napunpat hedove,u njihovoj deskripciji pise da sa pravilnim uvjetima i 600w svijetlom te biljke mogu dat 120g po komadu ako ne i 140 ne sjecam se tocno.Imas 250w HPS ako budes se potrudio i ne cjepkao nista prije reda mozes navuc gram po watu a u nekim slucajevima i vise.Al ipak su auto u pitanju pa nemoj bas maximum ocekivat.
Da dobijes recimo 200g ako sve bude u redu suhog heda mozes napravit jednu spricu ulja od 10ml za to ti treba oko 120grama hedova i ostane ti od 50 do 80 grama za duvanje i predobro.
Svakako pratim ovaj dnevnik,bas me zanima taj auto NL.
Na tvom mjestu bi ih presadio u 15l kalice u zemlju pomijesanu sa perlitom,iztopirao ih odmah,jer kao sto Tarzan kaze preizduzene su a internoda nigdje,ja bi ih odma topo i dao pola doze dusika,i odma ih presadio u 15l kalice.I ako budes posluso moj savijet i presadio ih daj im h202 u mjeri 3ml na 1l da se korijen opskrbi sa kisikom i vise ih nemoj dirat.Nikakve root komplekse im nemoj davat ako si planiro jer ces shebat cvijetanje a posto su auto u pitanju to ce sad lagano krenit sa cvijetanjem.Nemoj ih LSTiat,jedino supercropaj nove grane koje bude topirao ako budes topirao i mislim da ces imat posten prinos.
To je samo moj savjet,ja bi tako napravio na tvom mjestu.
Uzeo sam auto jel mi je ovo doslovno prvi put da nešto uopće sadim haha! Inaće uzeo sam NL od Royala jel sam čitao neko istraživanje nekog lika koji je objavio 5 najboljih auto sorti za izradu ulja pa eto, ovo je bila br.1.
Na deklaraciji piše da je urod u prosjeku od 90 do 200gr po biljci, što je kolko sam primjetio za auto sortu bome dosta. Hvala na savjetu! Mislio sam da su ove posude dovoljno velike, ali vidim da vas više kaže da su premale, čim prije kupujem nove od 15l! Eh sad sumnjam da ću ih topirati, strah me nekako to raditi, mislio sam za početak probati sa savijanjem grana. Hmm znači, bolje da ne koristim ovaj Hesi nego samo dušik i peroksid?!

Extra je napisao(la):
Sretan grow i ako smijem dobacit koji savjet, stavi si malo bolju tocnije vecu prednju zavjesu da ti sve pokrije i po mogucnosti ju svakako obljepi s folijom iznutra da se ne rasipas sa svijetlom i sve ok... :thumb:
Samo hrabro napred...!!... :vb_wave:
Hvala! Imam baš jednu zelenu našao sam ju jučer, taman je do poda! Pa bi mogao to preko vikenda staviti umjesto ove. I super ideja, nije mi palo na pamet... zaklamat ću foliju s unutarnje strane!

No Joke je napisao(la):
Ovo pratim jel me zanima NL-auto koji mi tjera u boksu kraj desne noge već 10-tak dana. Moj je još full patuljast i grmolik a tvoj se fino rastegao za tri tjedna. Nadam se da i moj ode u visinu malo kad ga izbacim van, inače ću ga brati ko da berem jagode ;)
Sve u svemu sretno, bit će još tu NLa dnevnika sigurno pa budemo vidili tko će više pomusti :vb_kez: .
Moj se malo previše rastegao :thumbsdown:.

CilI je napisao(la):
Kada zemlja osuši, tad ih presadi u veće posude 12-15 litara./onda pošteno zalij vodom/
Nemoj slučajno topirat, jer su autosi. Glavno stablo možeš iskriviti na dole,/osjetljivo da ne pukne/
da počnu rasti stranske grane u visinu. Sretno.
Svakako sadim u veće posude! Nisam ni znao da su ovo premale, ja sam mislio da je to dovoljno. Čitao sam jučer o low stress treningu i mislim da ću pokušati oprezno, pa šta bude!

metalmaniac je napisao(la):
zašto je problem namjestiti digitalni tajmer, da nisu upute na kineskom? :p

sretno!
Haha, ma ne, nego sam dobio tajmer bez uputa a nije mi se dalo zbog toga vračati ga nazad u dučan! Malo sam se duže zezao s tim, al da, na kraju shvatiš da je jako jednostavno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
10.04.2014
24
33
13
Gagiba je napisao(la):
Ako planiraš da zatvoriš boks potpuno, trebalo bi da izbušiš sa strane rupu za vent. Gledaj da ti bude negde u visini biljki (da vazduh ne duva u posude nego da pomera biljkice).

Oprezno kad presađuješ zbog eventualnih oštećenja.
Ne planiram ga zatvoriti skroz do kraja. Box je na pola otvoren pri vrhu i s ove prednje strane di je zavjesa, ali svejedno planiram staviti 1 ili 2 pc ventova da upuhuju zrak unutra, tek toliko da tjera zrak na cirkulaciju, mislim da to nebi bilo na odmet. :icon_biggrin:

Danas sam ih malo popigao sa žicom da se osvijetle i drugi dijelovi, trebao sam to puno prije napraviti, nebi mi tolko otišle u zrak valjda i nebi bile tolko siromašne, al nema veze, sad znam.

Pitanje: Pošto su ovo auto sorte, ja ih trenutno držim na svjetlu u režimu 18 - 6. Dali kad one počinju cvjetati mijenjam taj režim ili on ostaje do samog kraja? (Pitam budući da sam u nekim dnevnicima vidio da ih stavljaju na 12-12)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.995
34.361
2.598
Bit ce rezultati na 18/6 bolji....a dali tebi ulazi svijetlo u box kada cure spavaju...mislim dnevno svijetlo ili neko drugo ?
 

Gagiba

Aktivan Član
Jako je bitno da kad spavaju nikakvo svetlo ne ulazi u prostoriju. Ako joj se po*ebu hormoni, može prilično da zaostane.
Dobićeš veću biljku ako joj pružiš više svetla, samim tim i više hedića (kada dođe do njih) ;)

Ventove okreni da duvaju u biljke, obzirom da je boks poluotvoren biće tu dovoljno vazduha.
 
10.04.2014
24
33
13
Sve jasno u vezi toga! Ventovi će još ovaj tjedan biti ugrađeni :icon_biggrin:

Nego, trebao bi savjet od nekog iskusnog growera. Danas sam primjetio prvi problem, nekako su na jednoj biljci listovi odozdola počeli žutjeti, tj onako su svjetlozelene boje i na njima su se pojavile pjege žute, na jednom listu su se počeli sušiti rubovi. Tražio sam teme na forumu s tim problemom i sad neki kažu da ih previše zalijevam, u što sumnjam jel ih zalijevam samo kad je zemlja već skoro u potpunosti suha i to sa vodom iz prirodnog izvora, nemam ph metar još al sjecam se da kad smo nosili na analizu da je ph 100% bio ispod 7. Možda im fali hrane?! Ako da, čime bi ih trebao tretirati? Zbunjuje me tolko informacija... Puno ljudi preporuča da se doda H2O2 u vodu za zalijevanje, pa možda da probam i sa time?

Slike:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore