Stud Automatic First Grow 250W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2014
24
33
13
NL odlično napreduju, zasad nema nikakvih problema, jedino što mi već fali prostora, trebat ću proširit box meni se čini.... ali neka!


Pitanje u vezi onog auto-skunka... dali je ovo za berbu?! Čitam zadnje vrijeme dosta o berbi i sušenju, ali nekako me strah pošto mi je ovo prva berba da ne odsječem prerano.

 
01.04.2014
7
2
3
Nevjerujem da je taj skunk gotov, koliko ti već cvjeta ? ( ja mislim da skunk oko 1,5 mj cvjeta ) Nisam siguran :eek:hno: :eek:hno:
 
10.04.2014
24
33
13
A stvar je da je to auto sorta, dobio sam gratis od ssc-a, i kolko se sjecam na njoj je pisalo from seed to harvest - 8 weeks tako da sumnjam da cvjeta 1,5 mj. Procvjetala je prije tri tjedna. Nažalost nemam mikroskop/povečalo (nikad neznam kupiti stvari na vrijeme) pa nemogu vidjeti trihinome. Ovako golim okom izgleda mi kao da su ovi na vrhu već mliječni dok su ovi pri dnu još uvijek bijele/prozirne boje. Mislim da ću je još ostaviti 5-6 dana i onda ju jednostavnu cijelu odsjeci pa šta bude.
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Happy Shrub je napisao(la):
A stvar je da je to auto sorta, dobio sam gratis od ssc-a, i kolko se sjecam na njoj je pisalo from seed to harvest - 8 weeks tako da sumnjam da cvjeta 1,5 mj. Procvjetala je prije tri tjedna. Nažalost nemam mikroskop/povečalo (nikad neznam kupiti stvari na vrijeme) pa nemogu vidjeti trihinome. Ovako golim okom izgleda mi kao da su ovi na vrhu već mliječni dok su ovi pri dnu još uvijek bijele/prozirne boje. Mislim da ću je još ostaviti 5-6 dana i onda ju jednostavnu cijelu odsjeci pa šta bude.
Po ovim tvojim info. sto si dao o toj sorti, from seed to harvest - 8 weeks, teoretski bi trebao cekat jos barem 2 tjedna jer kazes automatik je u pitanju, znaci vega 3 tj. + 3 tj. sada cvijetanja, to je 6 tj. i onda ti svakako ostaje jos 2 tjedna do harvesta... ako su krive info. onda je sve ovo netocno i ne obaziri se na mene u tom slucaju !! ;)
 
10.04.2014
24
33
13
Pozdrav. Prekjucer sam obavio svoju prvu berbu :) Radi se o "onome" skunku. Nažalost jos uvijek mi nije stigao mikroskop tako da sam biljku ubrao ajmo reci napamet. Primjetio sam da su se vec na jednom sitnom djelu biljke vrhovi potpuno zacrvenijeli i poceli lagano onako kao truliti, a ostali su ajmo reci bili 50-50 bijelo-crveni.

Ovo su slike nakon što sam vec uklonio velike listove s nje. Sada visi u mracnom, i suhom prostoru sa dobrim propuhom :D



Dok sam cistio biljku od velikih listova desila mi se nezgoda pa mi se otrgnuo ovaj komadic. Nisam znao sto bih s njim pa sam ga jednostavno nabrzaka posusio sa fenom i navecer zapalio. Oduzele su mi se ruke i noge, takvo nesto jos nisam nikad dozivio!!!


BTW Northen Light uzasno brzo napreduju, vec su prerasle onu visinu koja je navedena na pakiranju sjemenki (90-110cm) i to s time da sam vec dva puta savijao vrh. I jos uvijek nisu pocele cvjetati. Neznam dali postoji koji nacin kako natjerati automatike da procvjetaju?!
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
rano si skinuo mogao si ga jos ostavit, to sto oni napisu da je gotova za 8tj to je u idealnim uvjetima, i uvijek bude malo duze al ajd,,, ne bi reko da ne valja kad vidim kolko je pun kristala heehe cestitke na prvoj berbi :rasta1:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Happy Shrub

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Prerano da, po samoj strukturi hedova vidiš da je trebalo još. Nemoj se ravnati po tome što navode na pakiranju nego gledaj i promatraj trihome, moš i bez mikroskopa, sam malo domišljatosti. Moj NL je isto prerastao navedeno, što ti je još jedan dokaz da se ne ravnaš po navedenom na pakiranju, a što se tiče cvijetanja, nema šta, kad joj dođe ona će da procvjeta, moja je prva tura NL-a tek oko 35tog dana krenula cvijetati a druga je 40 i još ništa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Happy Shrub
10.04.2014
24
33
13
Korisne informacije. Da, jasno mi je da se nemogu ravnati po ovome na pakiranju, to su samo okvirne informacije. Moje NL su sad vec na 120-130 cm visine i u vegetaciji su vec vise od 60 dana! Danas sam primjetio na jednoj od njih da je napokon pocela cvjetati, tako da se nadam da će uskoro i ostale.
 
10.04.2014
24
33
13
Evo mali update: Iz one biljke je ispalo oko 25g susenog. Ja sam presretan. Stigao mi je i mikroskop pa sam tek sad i vidio da sam ju ustvari prerano ubrao, jel su trihinomi bili napola prozirni a napola mlijecni. Sto se tice NL-a. Jednostavno su biljke prevelike za moj mali box pa su otišle na outdoor. Tj, stoje u teglama na sunčevoj svjetlosti i koliko vidim nije im ni loše. U boxu je ostala samo jedna biljka i ušla je u fazu cvjetanja prije kojih 10-ak dana. Eh sad, imam pitanje za vas iskusne growere. Bitno mi je da uberem tu biljku najkasnije do 10.7. tj za kojih 35 dana i zelim izvuc maksimum iz nje koliko mogu. Trenutno je na svjetlu u režimu 16-8. Hranim ju plantellom cvijet i jednom tjedno dodam i malo hesi boosta i hidrogena. Dali mogu jos sto uciniti da ubrzam proces cvjetanja?