stvarčice za pc growbox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.09.2007
26
0
0
31
dakle,pc grow box super stvar za ljude koji nemaju prostora i koji nezele da ih se skuzi,pa dajte neke prijedloge od opreme:
kučište big tower
visina 63 cm
širina 20cm
dužina 56cm

tegle sto manje moguce
ventilatori od kompjutera jedan ispuhuje zrak(veci)i jedan za upuhavanje(slabiji)
lampe HPS 70-100 wata,ako je 100 jos jedan ventilator,envrlite lampe,jedna od 125W ali je ta dosta skupa 40funti...

dalje vi dajte prijedloge,ja cu dat ako se sjetim:rofl:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Uz HPS sa opremom, ili pak CFL (jedna ili vise komada) dobro bi doslo:
- aktivni ugljen, nije potrebno ali ako je vec stealth, onda neka bude stealth i za nos :) mala investicija i itekako isplativa ako ne zelite da vam nanjuse box
- termo-hygro metar... gotovo obavezna oprema moze se proci sa oko desetak € za dobar mali digitalni
- mylar folija da se maksimalno iskoristi lampa, moze i folija za poklone, ona metalizirana
- 24satni timer, bez njega se mozes slikat, bilo koji... onaj od 5€ iz Getroa... majka
- mikro kamera za u box, gledanje biljkica, vlage i temperature bez otvaranja boksa (upitno potrebno, ali totalno kul ako se mene pita:)
- dva-tri vijka za kucista, ona sto se mogu skidati rukama, ko bi to svaki dan sarafcigerom... jeftino u bilo kojem normalnom PC shopu
052.680.016.jpg

- Foto aparat, da se moze napraviti grow dnevnik i staviti na vutra.org :))
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Momci ja neznam dal je neko od vas probao da od PC kucista napravi grow box, ali kad sam ja pokusao najveci problem mi je bila svetlost koja je "curila" iz kucista na sve strane, znaci obavezno vam treba neki silokon ili git, da lepo zatvorite delove koji se ne otvaraju, ali jos veci problem je ventilacija, kad stavite neki ventilator(treba vam sto tisi) svetlost izbija iz kucista ko sumanuta, morate iskombinovati nesto...

Moj predlog je da radite sa stednim sijalicama, 3-4 komada za pocetak (ako uspete da ih ugurate, ja nebi radio sa HPS-om jer to greje jako.

pozdrav momci!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
dimbe je napisao(la):
Momci ja neznam dal je neko od vas probao da od PC kucista napravi grow box, ali kad sam ja pokusao najveci problem mi je bila svetlost koja je "curila" iz kucista na sve strane, znaci obavezno vam treba neki silokon ili git, da lepo zatvorite delove koji se ne otvaraju, ali jos veci problem je ventilacija, kad stavite neki ventilator(treba vam sto tisi) svetlost izbija iz kucista ko sumanuta, morate iskombinovati nesto...

Moj predlog je da radite sa stednim sijalicama, 3-4 komada za pocetak (ako uspete da ih ugurate, ja nebi radio sa HPS-om jer to greje jako.

pozdrav momci!
Očigledno nisi dobro "protabirio" teme na forumu (za to i služi... :)) Ima tema, i cak grow report (ako se ne varam...) o PC (case) box!!! i unutra je bila 150W HPS-ka, i rezultati za ne povjerovati...
Ništa dok se ne proba... Odradi samo dobro ventilaciju i vozdra,
...iii još bih nešto htio dodati (ne vezano za temu...)
Ako neko ne moze (npr: radi staraca ili sl.) da uzgaja, onda ne bi se trebao hvatati tog posla!!!
Mislim ipak sakrivati 3-4 mjeseca kućište i praviti se lud čitavo to vrijeme (i usput održavati to sve....) mislim besmisleno je....
Znam da ima dosta mladje raje, kojoj je dokurčilo kupovati smeće na ulici, onda nek skontaju neku drugu caku,... podrum, garaža, tavan (koji se ne koristi npr:) itd itd....pa tu uzgajati, nego u kući u prčastom kućištu i na kraju dobije nekoliko (dobrih) panjeva...