Stvarna štetnost marihuane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Može li tko od dobrih duša napisati koja je stvarna štetnost marihuane?
Ipak, volio bih znati što to uvlačim u sebe...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja bih rekao da se to svodi na štetne efekte koje će izazvati pušenje bilo čega. Znači svi loši efekti povezani s udisanjem dima.
Korištenjem vaporizatora kao metode za konzumaciju teško mi pada na pamet ikakav štetan efekt
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
moj psihić kaže da da ljudi koji konzumiraju imaju 7 puta veću šansu razvoja šizofrenije, što je kontradiktorno znanstvenim publikacijama, idi otvori wikipediju i čitaj, jedina štetnost što ja vidim je tottaly wasted sjest u auto, i vozit se uokolo .... nako pokupiš par ljudi s tratoara....
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Slazem se sa shandorom . Inace sta sve moze ili ne moze dok si high je posebna tema :)
Ja sam se testirao dosta puta i moze da se vozi bas fino , brzo stignem :) ali sam primetio da ako imas jos putnika hmm njima bas nije najprijatnije .
Ipak , mora se naglasiti da zavisi i od toga sta se konzumira - za takve stvari ipak oprezno !
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Pušenje je štetno , ali kanabinoidi nisu ... Tako da ako se brineš za zdravlje i nije ti neki osobiti gušt puškarat ....vajporajzer iz d vej!
Proao jednom ... super fora , zakucavača klasična , uopče nemaš filing da pušiš , a ono izuvanje iz cipela . Ja ipak volim dim u svojim plučima ... ali to neznači da si jednog dana neču priuštiti jednog malog genija .
http://www.waterbongssale.com/blog/wp-content/uploads/2009/11/marijuana-vaporizer.jpg

Što se tiče naduvane vožnje , operiranjem težom mehanizacijom i sl. nikad nema problema , osim ljenosti koja je neizbježna :)
Nikad mi nije bio problem vozit napljugan , štoviše baš je pravi gušt nočna vožnja gradom uz dobru ziku i finu gicu ...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ne radi se o tome jer problem ili nije nego se radi o produljenju vremena reagiranja, te ponašanja vozača pod utjecajem nečega(dakako alkohol prednjači i po učestalosti i šteti)

No, koliko se sjećam čito sam neko "istraživanje" da većina vozača pod utjecajem marihuane vozi mnogo opreznije tako da se u neku ruku kompenzira smanjena mogućnost reagiranja opreznom vožnjom. Sad zaista se ne sjećam gdje sam to čitao i ne znam radi li se o pouzdanom, ozbiljnom istraživanju ili o nekoj novinskoj gluposti("britanski znanstvenici")

Bilo kako bilo nikako nije preporučljivo voziti pod utjecajem bilo što umanjuje sposobnost reagiranja
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
svakako nije pametno, no nisam ni ja pametan pa vozim i to iskljucivo u vecernjim satima kada nema prometa kada god bi dok je dan pogotovo kada je spica na cesti (oko 3-4 kada se vracaju sa posla ljudi) vozio nebi mogao pratiti sve sto se dogada na cesti, ali refleki su mi normalni par puta mi je zec izletio i ja sam odmah iste sekunde intenzivno zakocio bez problema (cak osobi do mene koja je motala drugu nije nist ispalo^^) ali naravno nije nikako pametno voziti. Sto se tice stetnosi ovisi nacin na koji konzumiras, sto su vec gore naveli. pusenje je najstetnije najbolje napraviti neke kolace:)
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Hvala na odgovorima.
Ja sam osobno primjerio da dugotrajno pušenje marihuane utječe i na volju za rad, odnosno gubi se volja...
Također sam primjetio da se malo izgubi i osjećaj za realnost...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pa naravno da utjece na volju za rad, tko bi glup isao raditi ako mu je sve super i high :icon_mrgreen:
Meni krevet utjece na volju za rad, posebno zimi, stari moj bas mi se neda dizati ono ujutro rano i ici raditi, zato radije nastavim spavati do podne :icon_lol:
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
haha, motivacija i volja za rad ovisi od osobe do osobe ako si inace marljiv i radisan onda ces i takav biti kada pusis, o ovo za osjecaj realnosti mogu ponoviti samo od euforije post. Koju to realnost? ovisi sve o tom sto it smatras realnim i nerealinom no to je druga tema a i moram da idem^^
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Heh, ne znam točno kako da opišem to.
Neke stvari što se dogode u RL čine mi se kao da su nerealne, u nekom drugome svijetu, i kad se zapali pljuga, sve to nestane...
Ne znam sad ako ste me shvatili, aliu ne znam kako da vam drugačije opišem.
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
mislis tipa zanemaris neke stvari, neobazires se na to tj kada pusis mislis da su te neke stvari nebitne tipa obrazovanje, nezivciras se sto te neko uvrijedio, sto neke stvari nemozes sto nisi uspio u necemu?
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
čini mi se da je najveći problem s thc-om istovremeno i njegova najveća prednost :D.
on ti daje slobodu izbora.
možeš bit i iskusit što želiš, no kako nesvijesno prihvaćamo razne dogme
i ograničenja ona nam se obiju o glavu.
npr. disfunkcionalnost...to da nešto što trijezan možeš,
nemožeš napušen ili u višem stanju radit je samo zabluda.
iako jedna koje se meni teško riješit :D.samo sam par puta do sad
uspio doć u više stanje napušen i postić to da odbacim pretpostavku disfunkcionalnosti.
tada mi je tijelo sve obavlja samo od sebe na najučinkovitiji mogući način
(priča, međuljudski odnosi, i razni kompleksni procesi)
a da mi svijest neopterećena time istražuje neke više,dublje,suptilinije(kako vam paše) razine.

gubljenje volje za rad(kao i sjebano pamćenje)je samo nuspojava prihvaćanja prethodnog...
jer misliš da nemožeš ništa radit u tom stanju, a da ga pritom ne izgubiš
al istina je da ne samo da možeš radit sve već to možeš još učinkovitije napravit
i uz manji gubitak energije. samo se treba odbacit predrasuda :D
tako da jedino štetno u thc to što nemože umjesto nas preuzet odgovornost :p
 
28.01.2009
12
0
0
38
Šaman Šandor je napisao(la):
Ne radi se o tome jer problem ili nije nego se radi o produljenju vremena reagiranja, te ponašanja vozača pod utjecajem nečega(dakako alkohol prednjači i po učestalosti i šteti)

No, koliko se sjećam čito sam neko "istraživanje" da većina vozača pod utjecajem marihuane vozi mnogo opreznije tako da se u neku ruku kompenzira smanjena mogućnost reagiranja opreznom vožnjom. Sad zaista se ne sjećam gdje sam to čitao i ne znam radi li se o pouzdanom, ozbiljnom istraživanju ili o nekoj novinskoj gluposti("britanski znanstvenici")

Bilo kako bilo nikako nije preporučljivo voziti pod utjecajem bilo što umanjuje sposobnost reagiranja


Ja prosto vozim lagano shto kod alkohola nije mogutje..

od drage nam marihuane si uvek svestan za si izuven i vozish lagano
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Nisam ni skužio da ste odgovarali na temu :)

@kreso tako nekako
@wannabeshaman1 znači ti misliš da se sve te nuspojave samo proizvod ljudskog uma?

Zanima me, jer sam pričao s par ljudi, kako na vas utječe marihuana u obliku zatupljenosti?
Mislim, to čak vidim na primjeru nekih svojih frendova koji puše mnogo više od mene, ali moram reći da su uzimali i kemiju, ne mnogo, ali jesu.
Sad, je li njihova, tkz. zatupljenost plod kemije ili marihuane?
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
pusim vec 4godine ,kad iman pusim i posljedice su jedino da te malo kratkorocno pamcenje nesluzi i to je to... a šta se tice voznje citao sam da zbog paranoje se vozi puno sporije i opreznije kad si high:...