Sušenje - Hitno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

šemedekan

Banned
Banovan
07.06.2009
20
0
0
69
Uglavnom biljka mi je spremna za berbu, ali iman jedan problem, nemam prostor gdje mogu sušit tako da cu samo moc 3 dana na otvorenom sušit, jer tad nece padat kiša, a za ove ostale dane san mislia to pokidat i curat u tegle , sad jeli to pametno ili ima li neko drugu ideju ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa mozes nekako inprovizovati ... sa nekom kutijom i ventilatorom u toj kutiji .. naravno moraju biti rupe na kutiji radi dolazenja sveze vazduha :) ako ja susim u internatu.... samo se moras pripremiti na smrad u sobi jbg. to ti je neizbezno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maitreyi

šemedekan

Banned
Banovan
07.06.2009
20
0
0
69
biljke cvjetaju +6 tjedana (+7,neznam točno) i po nekin faktorima su za berbu po nekin nisu:

-veliko lišče je sve požutilo i opalo, od onog malog na topovima manji dio je počelo žutit
-headovi su mekani ali su puni kristala, lipe se za prste extra i na pritisak ostaju stisnuti
-cvitovi imaju tanke smeđe dlačice u večem postotku, oko 80% a malo je bilih

po čemu bi triba odlučit ubrat ih ili ne jer je kraj 9og i smeđe dlačice pokazuju da je vrime ali su topovi su nekako mekani i "prozračni" pa neznan kako bi to izgledalo kasnije kad se osuši i eventualno preša
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Beri to bez raymišljanja,drži negde gde možeš da držiš u nekoj kartonskoj kutiji ako već ne možeš da je sušiš kako treba ili u novine pa kao herbarijum
 

šemedekan

Banned
Banovan
07.06.2009
20
0
0
69
Garinco je napisao(la):
Beri to bez raymišljanja,drži negde gde možeš da držiš u nekoj kartonskoj kutiji ako već ne možeš da je sušiš kako treba ili u novine pa kao herbarijum
ok,hvala, nema veze šta su headovi mekaniji- kad rješavam u drugoga uvik je tvrdo znaći to je do sušenja i preše?
 
27.06.2009
3
0
0
41
Moj je predlog nemoj u papir, on upija THC. Ja kada ne mogu sušiti celu da visi naopačke, hedove skinem pa rasprostrem po stolu ili sl. Držim tako pa kad moram da sklonim stavlljam u kese. Moraš samo češce da vadiš iz kese da se provetri. Ako stoje tako na stolu dosta u toku dana osuše se za 3-4 dana. I pazi da ih ne presušiš.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
ma zrela je 100% a ako stavljaš u kese nemoj da kese budu najlonske nego PAPIRNATE,posle kad se osuši ispresovaćeš je
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
kad rešavaš od drugog ...trava se kad se osuši onda se presuje tj.stavlja se u najlonske kese i isteruje sav vazduh iz nje i lepi lepljivom trakom,da ne bi ušao vazduh nazad.kad tako trava stoji neko vreme onda bude ,,presovana,,.Ima i drugih načina ali ovako ja radim
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne brini se oko prozračnoga,može biti malo i do vrste ali i samog uzgoja,hranjenja i ko zna čega.
Meni su također ispali prozračni vrhovi ali bilo je i grešaka i neiskustva u growu al dim je dobar i baš uživam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MultiDomaja