Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2016
135
240
43
Meni je problem što će jedna biljka biti gotova nekoliko dana prije druge dvije, pa nemam gdje s njom...da su gotove sve u isto vrijeme onda bi maknuo lampu i okačio ih u box neka se suše uz laganu cirkulaciju zraka i milina.
 

kipo

Aktivan Član
14.02.2017
311
3.597
143
Znalo mi se cesto to dogodit, uzmes dodatni box za susaru i tjt, msm mozes i iznad lampe susit al onda ti je temp 26-27?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: npk
18.10.2016
135
240
43
Ne mogu sada još u jedan box investirat :D
Probam ovako s kutijom, to mi se čini kao najbolja opcija ili me možda posluži sreća pa da uspijem sve zajedno skinuti, pa sam onda miran, ali čisto da imam plan ako bude tako kako mislim da će biti.
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Potrazio sam na forumu ali nisam uspio naci, naime susio sam na dosta vecoj temperaturi nego inace (6.mjesec umjesto kao i inace 3. mjesec) i sve mi se lagano presušilo, tj nakon stavljanja u staklenke nije se vratila ona vlaga koja je trebala. Moja greska, imao sam strku u zivotu i nisam stigao svaki dan provjeravat vlagu suhe materije.

Kako najjednostavnine i najučinkovitije vratiti vlagu? Osjeti se da je suha, okus je fin, ali peče/reze po grlu sto mi je katastrofa :D


Unaprijed hvala i LP
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
komad korice nekog agruma (limun, naranca...)
svjezi list necega (salata, vutra, kelj, zelje...)
....mozes i npr mokru maramicu naljepit na stjenku tegle

....i pustis cca 24h u zatvorenoj teglici. bitno je da nije natiskano sve u teglici. polovica tegle bi bilo super da je puna.
works every time.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Budem probao jednu od ovih metoda, inace kad je sve ok normalno koristim one jastučiće za vlagu i stvarno su super, cijelu godinu razina vlage u staklenkama je jednaka i okus je isti.
 
Poslednja izmena od urednika:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ja ove godine nikako nemogu osusiti cvjetove, neznam mozda sam skrenuo sa uma. :D

Dakle skinem biljke, zemlja skroz suha. Odrezem fan listove, ali ostavim male, odrezem biljku na nekoliko grana i objesim u boksu, od ventilatora samo ispusni sta vuce.

Znaci zadnjih par godina uvijek se osuse u roku 6-10 dana, ove godine iako temperatura oko 28-30 u toj prostoriji (u boksu par C manje) - nakon 12 dana susenja male stabiljke vec lagano pucaju kod vijanja, ali hedici nisu suhi.
Prije 2 dana sam odvojio hedove od stabiljki i stavio na mrezu u veliku kartonsku kutiju, takoder sve u boksu. Pomalo se susi, vidi se nakon 2 dana, ali zasto sad ovako dugo treba?
Da, jako jako je masna, malu ju primis i metalni grinder se drzi za prst kao na ljepulu.
Igra li masnoca biljke ulogu u brzini susenja?

Da, visoka je vlaga bila vani, cak jedanu granu sam morao skinuti tjedan prije zbog sumnje na pljesan. Ostale grane tip top.