Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
^^ da, kao moj proslogodisnji s#1 bio lepljiv u pm kad sam trimovao, posle susenja i kjuranja skoro nista
 
31.08.2016
11
16
3
50
Jeli postoji mogucnost da se gljivice uklone i da se sacuva hed, jer steta ga je baciti srce bi mi se slomilo :D
pušim 25 g. malo koja jesen prođe bez berbe. klasika biljka naopako. velike listive odma oćistim , 8 dan poskidam vrhove i u papirnate škartoce. i poslje oš staklenke oš hermetićki pakovat. u životu mi se nije uplisnavilo, zato ne eksperementirati. po starom receptu, pozdrav vutra vodice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja
12.09.2015
45
17
8
38
Može li sušenje biti 8 sati u prirodnom mraku vani, a ostatk vremena u kartonskoj kutiji s rupom?
Ili je bolje da ostatak dana bude u polumraku, dakle ne u kutiji nego prekriveno okolo
 
12.09.2015
45
17
8
38
Pa 8 sati mraka vani pod nebesima skoro:) a onda 16 sati kutije s dvije rupe sa svake strane, dakle nesto svjetla ce probijati...
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nije bitna temp, nego da li ima vlage, ako je vec tako kako kazes, mozes da ubacis i saku pirinca. nadam se da ti karton ne kisne?
 
24.11.2010
28
14
3
vjerovatno je velika vlaga kad kisa pada, preko 80 sigurno :objesen:

ili da ih prebacim u sobu?
jel bi onda stalno vent moro biti upaljen ili povremeno?
ne kisne karton velik balkon :thumb::puuuh::
 
14.06.2016
66
200
33
Susio sam biljozu na tavanu..temp je bila oko 14-20 °C i vlaznost zraka 60-80%. Jedan dan je jako osusilo jer je bilo suncano i 26°C/50%. Uglavnom susio sam je 6 dana. Zadnji dan sam ju stavio u kutiju od cipela kraj kamina da se na brzinu presusi te sam ju sljedeci dan stavio u teglicu,suhu i cistu.
Ako mi moze tko odg na pitanja:
Da li teglica mora biti na hladnom mjestu?
Kako mogu prepoznati plijesan u ranoj fazi jer mi ima miris kad otvorim malo cudan svaki puta..ne mogu ga opisati..nekako dosta tezak i onako kao smrdljiv,cudan. Izmedu zelenja i ustajalosti. Al kazem,dobro mi izgleda. Nisam spomenuo da sam u teglicu stavio silikogel paketice iz cipela da upiju dodatno vlagu. Ako imate vremena ukratko odg i iskomentirati moju situaciju.
 
24.11.2010
28
14
3
da sam u teglicu stavio silikogel paketice iz cipela da upiju dodatno vlagu. Ako imate vremena ukratko odg i iskomentirati moju situaciju.

drug nisam nesto iskusan, ali ako si vec susio nista stavljati u teglice jer ako ti presusi nista od curinga i ovak mislim da si pretjerao sto si stavljao kod kamina, nego najbolje ti je poslikati hedove za koje sumnjas da ima plijesan i javi ti netko od iskusnijih . poz
 
14.06.2016
66
200
33
Ne izgledaju mi presuseni. Ne mrve se. Stavio sam u teglice je smatram da je to ispravno i u ovom stanju budova. Nego, nekako mi je taj miris cudan. Netko tko ima iskustva da mi kaze kakva je zapravo moguca stvar u pitanju. Kao da nikad nisu izgubili onaj miris zelenjave ali kao tezak miris..cudan.