Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmes led ručnu svjetiljku i osvjetlis vrhove. Ako je pljesan ne trihomima onda se blago svjetlo plavkasto pljesan oboji. Brzo vidiš. Obično je na početku na trihomima.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Dobro pregledati,baciti zarazeno i osusiti ganju do kraja.
Pljesan dodje ako nije dobro osusena.
 
01.06.2016
185
160
43
33
Poz zanima me da li je bolje da susim u konobi temp je 15-20 vlaga 50-60%, ili u boxu koji se nalazi u konobi :)samo da upalim ventilaciju, i koliko jako ventilaciju da upalim ?
Takoder me zanim posto iman nekakv uredaj za vakumiranje ima kao jedan poklopac koji moze pasat na vecinu stakleni/posuda i mali uredaj s kojim izvucem zrak iz te posude da li da vakukimiram travu i u kojem stadiju ,tjekom "namjestanja" vlage u posudi ili kad pocme curing?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Mozes komotno susiti u boxu.Samo upali vent na prvoj brzini na podu da puse ispod topova koji vise na spagi.Ja bi svoj box ostavio otvorenim i lagano vent..7-10 dana pa samo u tegle koje prvih 10-ak dana otvorim dnevno dva,tri puta i to je sva mudrost.Ne treba komplicirati.Evo ovako nekako 20160821_155648.jpg i na podu vent.Nakon 7-10 dana IMG_20160902_075734.jpg i to je to:thumb:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Poz zanima me da li je bolje da susim u konobi temp je 15-20 vlaga 50-60%, ili u boxu koji se nalazi u konobi :)samo da upalim ventilaciju, i koliko jako ventilaciju da upalim ?
Takoder me zanim posto iman nekakv uredaj za vakumiranje ima kao jedan poklopac koji moze pasat na vecinu stakleni/posuda i mali uredaj s kojim izvucem zrak iz te posude da li da vakukimiram travu i u kojem stadiju ,tjekom "namjestanja" vlage u posudi ili kad pocme curing?

Temp i vlaga su ti dobre. A šta se tiće ventilacije treba ti strujanje zraka, ali ne i puhanje. Zrak ne smije biti ustajali. Budovi se mogu minimalno ljuljuškat ali minimalno inace je prebrzo. A ako mislis vakumirat nakon sušenja odmah onda čekaj do "snap testa" da ih slučajno ne stavis prevlažne, a to je česta greška s obzirom da se na prvi pogled čine suhi dok najčešće ne budu...

edit: kada mi se sada vlaga digla na 70+ onda sam stavio lagano vent kao što hazeri kaže da lagano jedva oku vidljivo ljulja vrhove da sa strujanjem zraka kompenziram visoku vlagu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
20.09.2016
5
0
1
30
Pozdrav za sve
Obzirom da imam neka drugacija iskustva sa tim susenjem, pitam se da li je ispravno..
Radi se o amnesiji, produkt iz zapadne evrope..
Nakon sto smo "osisali" plodove, koje smo rasparcali na manje dijelove zbog susenja, stavljamo ih na mrezu koja je precnika 1m ima 5 6 nivoa i oko 1.5m visine..
Kacimo je da visi, fino rasporedjujemo plodove(ne jedan na drugi), i to je to..
S masinom koja kupi vlagu i ventilatorima u potpunom mraku nakon 3 4 dana skidamo je i proces susenja je zavrsen.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
masinom koja kupi vlagu
Zasto to?
To je dosta brzo,po meni ispod 7,8 dana nema se sta skidati.A vidi,ti najbolje znas.Dali stabiljka puca pod prstima,otvori vrh i vidi unutar njega vlagu..vent neka lagano puse ispod njih(biljaka).
Nemoj u mnozini,ovo je hobi za tebe samoga.Prijatelji,partneri...itd su samo problem.
Ajd sretno sa susenjem:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic
20.08.2015
37
32
18
33
Beograd
jedno pitanje sefe.
da li nabijem hedove na pocetku susenja ili kasnije da to radim?one koji su bas masni,tj glavne cvetove.
i ove manje cvetice koji su manji tipa 1,5x1,5cm,i nisu toliko masni zapravo veom su slabo masni.sta sa njima da radim da zadrze vrednost,tj kad se osuse dovoljno,da se posle ne presuse u tegli?i kako njih da nabijem,da ih poprskam necim,ili?
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Hedovi se mogu presušiti kod sušenja a ne kad ih kjuraš.Sve je već napisano. Zašto bi hedove nabijao?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ništa ne nabijaš!
Staviš u teglice i odradiš proces kakav ide za curing,opisano je sve u ovoj temi.
Nakon toga budi bez brige ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StepaTHC
02.02.2016
5
0
1
44
Pozdrav, dakle vako. . . Skinuo sam stabljiku i stavio je na susenje. . . Kad se osusila primjetio sam da ima miris kao pokošeno sjeno nešto tako. . .dali ce se to makniti i dobiti pravi miris vutre nakon "curinga" ili ne

Sušila se 7 dana u tavanu . . . A dim je normalan
 
Poslednja izmena od urednika:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Hlorofil će da ispari vremenom ,mora da prođe curing da bi ukus bio kako treba ...Piše na prvoj strani sve lepo .
*Postoji opcija edit pa dodaš šta si imao na post ,ne piše se post za postom po pravilima lepog ponašanja na forumu .Pozdrav
 
  • Love
Reactions: Captain Fantastic