Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Pa koji k gurate nos u teglicu?? jel motas teglici il cvjet?? izvDi ga van i pomirisi, mislim da u 80% slucajeva midis u teglici i vsni nije isti.. zasto ? ne znam..
Zbog cega ne bi gurao nos u teglicu? Nema boljeg nacina za omirisat vutru.

Ne znam zasto vam je to kjuranje toliko komplicirano. Pogledajte kako se kjura duhan za cigare. Neki listovi stoje i po par godina.
Temperatura, vlaga i mrak je ono sto trebate za dobro kjuranje.
Vlaga na cca 60-65%. temperatura oko 20°C i cekaj. Klorofil se raspada, nestaje taj slamnati miris, seceri fermintiraju. Kanabinoidi i terpeni se profiliraju.... i jos 100 cuda se desava. Poslije dobijes ugodniji rad, bez grebanja grla, bez smrada.....i ostaje cisti miris terpena u vutri.
....a sad kako ce vutra mirisat nakon kjuranja.....ovisi samo o sorti ;)
 

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Pozdrav drugovi. Moje pitanje je...kad sam cvakno biljku cvjetovi su mi se sušili u mraku na 20-30% vlage i 20 stupnjeva nekih 5 dana, zatim su išli u papirnate vrećice 4 dana i sad su u teglama već dva tjedna. Pa bi postavio pitanje iskusnijim clanovima, zašto mi vutra ima miris po jednom čaju, preslica ili tako nešto, to sam bio primoran jednom piti a miris nije bas ugodan i drugo pitanje je dali je moguce da su mi hedovi kao plastelin tj. Opce je nemogu mrviti jer se neda, gotovo da mogu napraviti lopticu od heda, kad se stisne nevraca se u pocetni polozaj. Jako je ljepljiva i nikako se neda mrviti vec je moram kidati a za to nemam zivaca jer traje dosta, opce je ne mogu motati u rizlu vec od muke pusim na lulu.Da stvar bude bolja nije niš specijalno jaka, ok. Je ali mi je bolji rad imao hedic kojeg sam cvaknuo na pocetku cvjetanja jer nebi dobio dovoljno svjetlisti. Ako netko ima neki savjet, molio bi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jasmin.magic

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Trebao si malo duže sušiti. Svaki hed nakon sušenja, pa i presušeni će ti vratit vlagu u sebe kad ga potpuno tegliraš. On izgubi mnogo vlage sušenjem, ali dio vlage povuče u centar heda, i kad je tegliran ponovo je otpusti, a kod indika sorti ti to ispadne kao glinena vutra i ljepljivo bude do bola, pa je nemoguće grindati. Niš čudno, moš osaviti teglu otvorenu dan dva, pa prati situaciju. Kod mene i nakon 10 dana sušenja, tegle znaju biti poluotvorene narednih 10-20 dana baš radi toga. Ali ono pravo savršenstvo grindanja i mirisa možeš očekivati tek mjesec-dva nakon sušenja
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Meni se pokazalo odlično da nakon tegliranja, svaki dan po tri sata, ostavim tegle otvorene. Prvih mesec dana. Na taj način se sve to iz srži cveta postepeno rasporedi i vremenom cvet postane tvrd i lak za mrvljenje. Naravno, krajnji retultat u mnogome zavisi i od kvaliteta ubranog cveća.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ja sam ove godine u tom problemu :GR, odneo kod majke da ustekam tegle a tamo centralno grejanje u svim prostorijama i eto suvog belaja :fuck:
bilo sve ok do marta otprilike, kontrolisao par puta od berbe i pre dve tri nedelje suvilo, a zatvoreno sve lepo? mozda je majka krala hedovinu :eek:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nikola Vutraš

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ako se tegle ne otvaraju, a dobro dihtuju nema šanse da se presuši. Jedino da je majka čopkala, a nije fino zatvorila.o_O Sav problem bio u presušenoj vutri. Ja tu ne vidim nikakav problem.:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and hazeri
01.09.2016
40
7
8
55
negdje sam već vidio, a sada ne mogu nači...iskjurana i "gotova" trava koliko bi vlage trebala imati
meni je u teglama 57%, svaki dan izvadim iz tegli i pustim na zraku (u kući je 55% RH)
fotografija.PNG
znači kjuram ju mjesec dana ovako svaki dan 15 minuta
miriši i meni se sviđa, dim ne znam, nisam pušio (još), uzgajam radi ulja (pretežno), a želim u par godina nakupiti od više strainova.....
1. jeli curing gotov ili da nastavim, mislim ne može još škoditi?
2. ima li na 57% vlage u teglici opasnosti od plijesni
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Kjuring traje dokle god ih drzis u teglama. Meni se kjura hedovina punih godinu dana, i sve je bolji ukus i bolji rad.

Za ovo drugo mislim da ne postoji ta sansa, ali svakako treba otvoriti makar jednom mesecno :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrtlarD

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Samo drži teglirano i jednom dnevno otvori tegle i prozrači. Tek nakon 4 mjeseca kjuranja se može reći da je to to, ali opet hedovi i nakon toga se trebaju čuvati u staklu na tamnom, tako da ti i to ispada kao i kjuranje. Ta vlaga u tegli je idealna, nemaš brige. Nemoj samo godinama čuvat vutru jer s vremenom i njoj pada potencija ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Remza3456

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ja sam sebi narucio takve samo crne. Od njih 12 samo su dva pokazivala istu vrijednost, ostali svi razlicito i to dosta razlicito, pa ti znaj sta je tocno. Pa onda narucio nekakve okrugle i oni pokazivali razlicito (a stoje jedan do drugoga u prostoriji).
Kinez to jeftino napravi, ali neprecizno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and oz
13.05.2016
5
1
3
54
Pozdrav.
Zanima me jedna stvar.Jer nemam mogučnosti sušiti trenutno u stanu sam došao na ideju ,da bi par biljaka osušio izpod smokve.Sunce uopšte ne prolazi kroz lišče.Jedino če temperatura biti ovih dana stalno iznad 30 stepeni.
Hvala za odgovore.
 
14.06.2016
66
200
33
Ako nema dovoljno strujanja zraka ispod smokve nemoj. Vrućina ti je problem jer ce se prebrzo osusiti, moglo bi imati jak dim i gorak šmek. Procitaj si na forumu sta ljudi Pisi, ima zanimljivih rijesenja ali u globalu postoje pravila kojih se drži da ti sad na kraju sve ispadne kak si htio.