Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Aj ovako, imam problem! u potkrovlju gdje susim hedove hvata mi se pljesan po njima, sve sam ih poskido sa grančica i ljepo razdvojio da se nedodiruju, ljepo u mraku na mrežici, propuha ima veliko je potkrovlje, 6 dana oni i dalje vlažni i svaki dan skoro sa svakog skinem malčice buđi zahladnjelo je i velika je vlaga se stvorila i sad nez vise sam kak da to osusim, Uvjek me ljepo vrijeme potefilo kad sam ih sušio i nikad problema, a sad sam lud da sam nez sta mi preostaje možda još neki ventilator stavit da udara po njima jer druge kolko vidim nema pomoci :/
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Probaj ih umjesto na tu mrežicu staviti na neki karton, tipa onaj od kartonskih kutija, pa na to naslaži tak rastrančirane hedove i bude se brže sušilo jer karton će povući dost vlage iz hedova. Jbg za kvalitetno sušenje je potrebna sobna temperatura što u ovo doba nije po tavanima. Prošle godine sam muku mučio na tavanu, vani kiša i oko nula stupnjeva danima bilo, na tavanu oko 2-3 stupnja, jbg noću bih grijalicom grijao šupu pa ih tamo držao, a po danu na tavanu na kartonima poslagano i opet je trajalo 10-tak dana. Takva nam je sudbina, već znam šta me čeka za mjesec dana :fuck:.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Dva dana drzao na spagi u kartonskoj kutiji i danas u tegle 10-ak dana sa redovitim luftanjem;)
To ti je Pere moj najjednostavnije;)
 
11.07.2017
16
50
13
37
Domaja
Biljke sam stavio susiti prije 3 dana
Citao sam da ih treba otrimati prije susenja zbog mirisa,ja sam to i napravio ali i dalje se osjeca taj miris slame,trave sta vec...zanima me hoce li to nestati s procesom susenja i curinga?
Prvi mi je grow skroz sam zbunjen :)
Probao sam i rad mi je dobar ali ne toliko pa se nadam da ce biti dobar kroz mjesec,dva :banana_rasta::banana_rasta:
 
11.07.2017
16
50
13
37
Procitao sam takvo nesto gore hehe
Evo par slika da vidite bolje
Prva je skroz osisana bez listica
A druga su hedovi sa duzim listicima,planiram sve obrijat kao ovaj na prvoj fotografiji jel to sta znaci??
 

Prilozi

  • 20171010_110921.jpg
    20171010_110921.jpg
    328,8 KB · Pregleda: 176
  • 20171010_110932.jpg
    20171010_110932.jpg
    364,6 KB · Pregleda: 176

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
I ja sam neiskusan i jednako bio zbunjen al oće to doć na svoje nakon nekog vremena, bitno da se pravilno odradi sušenje i curing, jako bitno kod curinga da je to stvarno hermetički zatvoreno, jer ako staklenka ne dihta kako treba oće se presušit i onda je bezveze. Vremenski tj. dužina curinga mislim da dosta varira o tome dal je skinuta prijevremeno ili pravovremeno, neke sam mogao pušiti praktički odmah a neke tek nakon 6 mjeseci. Te šta sam čekao 6 mjeseci sam u početku i čak nakon 2-3 mjeseca mislio da ništa od toga, em slabo em bljutavo, al me nakon pola godine stvarno iznenadilo i po radu i po okusu. Ako je pravilno skladišteno hoće to još sazrijeti kao i svaki plod što sazrijeva nakon branja, tako to bar meni izgleda.
 
20.05.2012
73
58
18
Pozdrav, procitao sam cijelu temu ali mi treba savjet nekog ko je vec imao iskustva sa susenjem, znaci danas sam harvestao jednu od dve biljke u boksu, jer drugoj treba koji dan više do harvesta. Imam kartonsku kutiju za susenje koja ima provucene zice iznutra na koje objesim budove. Moje pitanje je, da li je bolje da ju bacim na tavan koji je dosta provjetren ali su temperature trenutno oko 14 C i vlaga je 60-80% jer je kišno vrijeme no nemam mogucnost stavljanja ventilatora za cirkulaciju jer nemam struje na tavanu, ili da ih stavim u toj kutiji u boks na mjesto gdje je bila biljka (svjetlo bi bilo minimano jer su budovi u zatvorenoj kutiji) gdje je temperatura od 18-22 i vlaga oko 58-60. s time da bi ubacio vent za cirkulaciju zraka u kutiju
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Stavi, nece joj nista biti, samo gledaj da ne ulazi svijetlo untra, pazi na koje strane isprobijas rupe -> |___| <- (sa strane isprobijaj, ne na "krovu)
nije najbolja metoda, ali je bolje nego tako na tavanu sa takvim temperaturama i vlagom..
 
20.05.2012
73
58
18
e hvala na odgovoru, to mi je bila dilema koju opciju odabrat, i da rupe sam i mislio napravit sa strane da ne ulazi svijetlo. Također mislis li da nije potrebno stavit onda izlazni vent u kutiju nego samo par rupa i unutra vent koji miješa zrak ? Pošto u boksu imam vent koji radi trenutno izmjenu zraka oko 5 puta u minuti
 
20.05.2012
73
58
18
ne razumem, kad vec imas tavan i kazes da je takva temperatura, zasto nisi okacio gore?
kao sto sam spomenu u prijasnjem postu, strah me bacit ih na tavan jer su temperature gore niske (9-14) i visoka je vlaznost zbog kise a nemam mogucnost stavit vent pa me strah plijesni, cini mi se bolja opcija trenutno da ih pustim u boksu sa ventilacijom
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Pozz, moji plodovi sede u teglama (krajem oktobra je pakirano u tegle), redovno sam otvarao, plodove koji su na dno prebacivao na vrh i tako cesto.. Ali cak ni danas, znaci vec je decembar, proslo je 7/8 nedelja kako je u teglama i nece da gori.. U smislu nece da gori, smotam cisto, moram non stop da drzim upaljac da bi uspeo nesto.. Sa duvanom gori, ali cisto nece nikako.. Takodje jedva mrvim, u mrvilici se polepi na sve strane, a makazama moram da se pomucim, a rucno ni da pomislim.. Naravno pod izmrvljeno smatram lepo izmrvljeno, sitno, a ne da budu grudvice..