Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
možda ostalo nutrijenata poput fosfora ako nisi flushnuo na kraju, također kažu da treba berbu radit u mraku, tj. taman ujutro prije nego se svjetla pale jer preko noći biljka nutrijente sprema nazad u zonu korijena pa ih na svjetlu nanovo uzima u sebe. Samo prerezat glavnu stabljiku prije svjetla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Budfield

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Nisam razumeo najbolje ali dobro.. Uglavnom grane su bile okacene naglavacke i susile se dok hedovi nisu lepo pucali tj grancice
EDIT: Flushao sam, i skinuta je tokom dana, outdoor je bilo..
 
Poslednja izmena:
08.11.2016
8
4
3
29
Imam i ja jedno pitanje znate one kesice sto najobičnije budu u kutiji sa cipelama da uklone vlagu,jel bi bilo pametno staviti par takvih u kutiju gdje se suši urod,tavan ili pak u staklenku sa vutrom poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ne radi se o sušenju kao sušenju, nego o fermentaciji POSLIJE običnog sušenja, a pošto je preporučljivo imati 62% vlagu u procesu fermentacije zato se i kupuju boveda packovi, i to boveda 62, koji automatski regulira humidity u galonu.. ne virujem da će te to tvoje poslužit..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and hazeri
07.03.2018
1
0
1
25
Jedno malo neobicno pitanje posto nemam uslova na tavanu susiti , jel postoji mogucnost na nekom drugom mestu ili npr na krovu neke nedovrsene kuce bez prozora i vrata uzeti u obzir da je oktobar i puno kise ,magle i vlage i sta da radim posle jer nemam plastenik dal je moguce resiti takve probleme ? :D
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ovo ko stvoreno za mene, ali ipak sam si dao truda i malo ih rasirio. Uglavnom dobre vijesti. Moja se nije presusila a nema ni plijesni. Cak mislim da se nije ni osusila do kraja, mozda i idealno ovak kak je. Zeznuo sam jer nisam narucio mini higrometar, a ovaj koji imam je prevelik da bi stao u staklenku. Razmislajm sta i kako. Sad su u staklenkama ali poklopac nisam zatvorio pa cemo vidjet kako ce to ic. Narucio mini higrometar ali ko ce ga znat kad ce stic. Mozda neku siru posudu sa poklopcem nadem pa cu znat di sam.. uglavnom grow je uspjesno finaliziran :D
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Evo kucao. Sta ja znam. izgleda fora, ali mislim da mi ne treba. Nasao neki ekspres lonac pa cu u njega ubacit dio vutre i ubacit ovaj higrometar sta imam, samo ne znam koliko dugo da ga drzim zatvorenog da bi tocno pokazao? Dovoljno par sati ili?
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Ja sam evo svoje prebacio u teglice i stigli su mi mini higrometri pa cuh ih sad pomalo odrzavat :) zapravo sam krenuo ponovo citat i curingu da vidim koje postotke vlage odrzavati. Otvorene tegle cijeli dan i pazim da imaju dovoljno zraka. Jedan dio je u kartonskoj kutiji jer nisam imao dovoljno tegli :rofl:

IMG_20180323_193047.jpg


@Long balls Larry ajde drago mi je da ti se nije presusila :clap:: pusti ih sad u teglama da malo vrete vlagu po cijelim cvjetovima
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Poceo sam sada malo po malo skidat grane i jos malo otrimam usput, ali radim pomalo pa ce mi trebat duze :D
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Zapravo bi tek ispod 70% trebalo pustit u otvorenoj teglici. Ali i meni su se digli iznad 70% al sam sad krenuo rezuckat vrhove od granja pa ce vjerojatno i past vlaga jer nece imat vise od kuda toliko vuci. A vrhovi su onako polusuhi, jos se ne mogu lijepo mrvit u mrvilici :D::roor::

cannabis-harvest-curing-cheat-sheet.jpg
 

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Problem kod curinga sa higrometrom je taj,da nisu točno i može da te prevari oko vlage koju kaže! Naprimjer tebi kaže idealno 62% a u stvari je možda 66 % i lako se vutra zaebe! Svi koji curate higrometrom prvo kalibrirajte higrometar! U jedno malu posodu ili teglu u kojoj imate vutru al da je prazna nasipate u jedan čepič od soka sol koju namočite vodom tako da je sol vlažna. Onda stavite unutra higrometat počekate jedno vrjeme možda sat dva i mora da kaže 75% vlage! Ako je više ili manje higrometar nije točan treba ga podesit na 75%! Ovi mehanički imaju mali šraf za podesit za digitalne kineze ne znam ak se da!