Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ma svasta ljudi pisu!!!
Uglavnom nemoj izlagati svetlu jer koliko ja znam svetlo razlaze THC a ne tegle plastike i papiri mada ni u svetlo nisam 100% siguran!!!
Kod ove metode se gubi puno na tezini ali onda ti treba manja doza u chibuk jer je tako koncetracija THC-a po gramu veca!!!!
I nije istina da se ne oseti miris kao kod redovno susene wuwe!
Slabije ali se oseti tako da nema potrebe za cimanjem jedino ako ne zalite da pusite ono sto ostaje od cuda koja su dospela kroz prehranu u biljku!!!!
Zakljucak ne gubi se kolicina THC ne gubi se miris, gubi se ukus i tezina!!!!
4g sirova drancica je posle kuringa imala 0.73g!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and trevor

High Times

Aktivan Član
05.12.2007
78
3
0
73
to Doktore,a mojih 7 sinjorina cu izvagat poslin curinga,ali cu morat dodat bar 50g,koliko je sin vec spalija s ekipom,ja proba samo smolu sa prstiju od 3 dame koje odmaraju u teglama,sutra ce ostale 4 u lonac,a ono je napisa mestar Stoner,a bice on uvik odvaljen,triba ga postivat.PS ono malo smole vodi u katalepsiju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Icaspalato

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
O majko mojaaaaaa, "to cure" znači liječiti, izliječiti, lijek, ozdravljenje...
Pogledaj malo bolje u riječnik. Ako je stvarno u građevinarsdtvu to izraz za stvrdnjavanje, kod Vutre bome neide to objašnjenje.
Curanje trave je proces u kome se nepotrbne stvari tipa klorofil, masti, voskovi itd. razgrađuju, i to onda ima uticaja na potenciju, okus i miris vutre. Ukratko: kvalitetu

Uz to se ono malo vlage, koje je zaostalo nakon sušenja u unutrašnjim slojevima budova, rasporedi fino preko cilog volumena, a višak izadje.
7 dana sušenja i misec curanja. Neki moj recept, a sad kako ko voli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and Johnny92
28.07.2008
27
0
0
36
i ja sam slozio ovo sa kutijom cipela,al sam stvio veci kuler za ispuh i na njega filter tak da nema nikakvog mirisa van kutije ,i manji kuler za usis svjezeg zreka iz vana
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
imam jedno pitanje u vezi susenja...cuo sam da dok se susi da se moze spricati sa coca colom da se to sve sljepi, da hedovi budu onako masni....
sad mene zanima dal je to ko probo i dal je to istina???
 
  • Haha
Reactions: trevor

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Jel bi bilo pametno da sušim u potkrovlju? Inaće to je takvo potkrovlje da kad se gleda vodoravno,sa svake strane nije do kraja zazidano do krova već postoji pola metra -metar da se vidi van. Gledano okomito opet postoji luft ali svega 20 cm i dolje niz njega s e spušta krov. Tako da ima dosta propuha.

Mući me to dali je tamo vlažno ili ne i dali ima veze šta je u kutevima i okolo sve puno paučine,tj. dali ce od paucine i prašina nastati pljesan??? Još jedna informacija tamo mi deda suši šunke i kobasice i ostale plodove pokojne krmače.. Molio bih da mi probate sto prije odgovoriti
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
hto bi da napravim box za susenje pa me interesuje koja bi bila idealna temperatura za susenje?
i dali je bolje da ventilatori duvaju direktno ili indirektno na biljku?
sutra cu da postavim i skice ideja sto sam smislio...
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
po meni je optimalno 15ak C (po mojoj logici, manja temperatura, sporije sušenje, dakle bolji dim)... nek ti vent ne puše direktno po njima, napravi odbijanac od zidova boxa ... naravno probaj ih tak pozicionirat da se ne dodiruju i nemaš frke...nadam se da je pomoglo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
jesi moxx,i hvala ti.

mada sam u medjuvremenu saznao da temperatura nesme da predje 25'c,i da vazduh treba da struji izmedju al nikako ventilator direktno u biljku...
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
imamjedno pitanje uvezi susenja....
poslusao sam vas savjet i stavio sam hedove u kutiju sa rupicama...to je u prostoriji di je otvoren prozor cjeli dan ali je problem sta je to skriveno u kaucu ali svaki dan bi skidao to van i razlozio na papir na sat dva da malo dobije zraka...u toj prostoriji je toplo naci temp je od 15-20.
dal je to ok za susenje? kasnije ce u tegle kao je potrebno....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trismegistus

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
hm... ja osobno da to bacam u kutiju, onda bih nekak složio rešetku koja bi dozvolila cirkulaciju zraka između hedova.... dakle, da nisu jedan na drugom... možda da si složiš ventilator na tu kutiju i izvadiš iz kauča, da ti vlaga može izlazit kak bog zapovijeda.. temp je ok, treba ti strujanje zraka>da se ne pojavi plijesanj ili gljivice, mala vlaga..... možda da na kutiju baciš vent i kutiju pod krevet? ili ak se držiš svoje metode, pregledavaj detaljno da se nije počela stvarat plijesanj, ak je, spašavaj ostalo i radi ovak kak sam ti rekao....funkcionira :icon_wink:
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Par pitanja muvaju mi se po glavi vec par dana pa odlucih da pitam :

1. dimenzije kartonske kutije za susenje, moze li biti prevelika odnosno ima li neka mjera ovisno o urodu ?
2. odnos CFM izlaznog ventilatora, volumena kutije i rupe za ulaz zraka ?
3. smjestaj ispusnog ventilatora i rupe za ulaz zraka na principu pc growboxa, dole ulaz, gore ispuh odnosno gdje se vlaga najvise zadrzava u prostoru (po kutovima, dole, gore, posvuda jednako), smjestaj hedica u sredini boxa ?
4. Silica gel, ono sto dolazi sa el. komponentama, ima li svrhe staviti to u box ?
5. ili onu posudicu sa materijalom za izvlacenje vlage u prostorijama + ventilator u boxu ?

istina je da cjepidlacim ali ako ima koja dobra dusa da odgovori bar nesto od ovih pitanja ili nesto nadoda bio bih veoma zahvalan :)