Sušenje i "curing" metoda

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
930
664
113
planet earth
@florist,
ti to uzimas lokalno? jer kolko ja vidim unutar EU to cjene mnogo previse. jos postarina ubija.

@Blader,
moze neki link za ove kineze da malo vidim kako i sta?
edit: vidim sad da si napiso ebay. pogledam po imenu sa slike.

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
128
1.650
143
Ima li neko iskustva sa curingom u vrecicama za pecenje? Vidim da dosta to spominju po stranim site-ovima ali volio bih cuti iz prve ruke od iskusne ekipe :)

IMG_4905.JPG

• Sviđa mi se
Reactions: Badi

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
128
1.650
143
Ja pitam za klasican curing. Umjesto u staklenke, stavi se u ove vrecice. Ovo nisu obicne pvc vrecice nego bas za pecenje i one ne disu.

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
723
1.444
163
iza dima
moze! To su kese iliti vrecice za pecenje ili vakumiranje namernica. Sustina je da se ne susi trava u njima vec izvlaci vlagu iz sredista cveta i ravnomerno se siri na spoljasnji deo cveta. Provetravanjem kese se odstranjuje vlaga. Postupak treba ponavljati do odredjene vlaznosti. Bolje i malo presusiti nego ostaviti visak vlage u cvetovima koji ce se vremenom ubudjati ili poplesnaviti kad se kese zatvore. Idealno osusene cvetove bi trebalo vakumirati i tako mogu stajati dve godine(a mozda i vise) bez promena ukusa,mirisa i BOJE. Najpre se boja promeni,tacnije cvetovi potamne ali se nista ne gubi na kvalitetu i kolicini.

03.06.2018
56
158
33
Pozdrav
Jutros sam obrao svoju biljanu, trihomi 60 posto mlijecni malo transparentnih i malo amber, objesio sam sve u box di je rasla i molim vas koliko da je otprilike susim unutra prije stavljanja u staklo???

27.07.2019
16
14
3
29
Prislonit samo uz nesto,jer mi je tesko iskombinirat sve u zraku nemam di zakacit spage

Poslednja izmena od urednika:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Poznanik Foruma
Položi hedove na neku mrežu, rešetku ili sl. i neka se suše, tu i tamo ih za svaki slučaj preokreneš.:)
Blader ti je dobro rekao, isto je i meni palo na pamet...ako ih samo prisloniš uz nešto, poslije kad se malo posuše moglo bi ti se desiti da neke grane popadaju.:)Ja bi radije samo stavio na nešto i gotovo.;)

Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lukamarkovic

nwe

20.03.2018
26
20
3
Pozdrav svima, da li mi mozete reci na koliko dana moram da vadim iz teglice da se "provetrava" da se nebi ubudjavilo?

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
1.867
8.211
258
Realno nemoras ni vaditi, ako je blizu suhog samo otvoris da malo dobije friskog zraka, ako imas vlage unutar staklenke ocito si spremio prevlazno

22.07.2019
2
3
3
29
Pozdrav ljudi, 4 novembra sam stavio na susenje u bas mracnu prostoriju, razapeo sam mrezicu u kartonsku kutiju i stavio je tu ostavio u toj mracnoj prostoriji, evo znaci vec je 8mi dan da li je vreme da se stavlja u tegluu? i sta kad se stavi u teglu treba da se otvara povremeno poklopac i koliko bi vremenski tu trebalo da stoji?