Sušenje i "curing" metoda

Hesi Hempatia Seedstockers Soma Seeds Herbies Headshop
23.07.2020
19
24
3
41
Pozdrav ekipa, pričita san 10ak stranica o sušenju i curingu, sad me zanima....biljka je suha kad grane pucaju, a ne savijaju...e sad nisu sve grane iste debljine i logično da se nemogu ravnomjerno osušit pa me zanima jel se može tokom sušenja skidat hedove sa tanjih grana koje su suhe ili je to nepotrebna zahebancija.
Skužajte ako se pitanje ponavlja, al 36 strana pročitat nemogu jer će mi oči ispast ili će i gospoja izvadit tupim nožem.
Svakako Hvala na odgovoru, super ste ekipa

Bizzzo

-30% popusta na Soma Seeds. Kod: vutra30
Urednik
Moderator
11.02.2008
5.413
20.567
1.218
vutra.org
@Icaspalato

Naravno da mozes. Kad imas jednu biljku mozes kako hoces, cisto vremena radi. Cim imas dvije biljke, to je vec dramaturgija. Kako god okrenes, na debljim granama se nalaze i jaci hedovi koji imaju sansu da se ubudjaju. Pa onda nekako orijentiram susenje prema njima. Manje grane i hedovi su vecinom popcorn, pa njih onda malo manje vazno koliko su se dobro/lose osusili. Iako se radi o nijansama, jer kad stavis to sve u teglu, svakako imas luftanja i popanja tegle jedno 2 tjedna ucestalo.

• Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
489
2.970
141
+++ rasporedi se vlaga fino po tegli od tih velikih koji su iznutra i dalje vlažni pomalo. Pa slično kao ono kad stave koru jabuke da 'povuče', isti princip :) tako da na kraju, što kaže Bizzzo, najbolja orijentacija prema velikim, njih će najpre zahvatiti buđ

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
1.423
10.723
358
Ovisi o strainu, ali nakon mjesec dana, ja više ne otvaram staklenke. Nisu svi vrhovi isti...
Inače, da ti bude lakše, kada nešto ne znaš, a postoji tema o tome u 90% slučajeva sve ti piše na prvoj ili drugoj strani!

• Sviđa mi se
Reactions: Icaspalato

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.595
7.325
258
Obicna tegla i stavis najlon neki preko otvora, pa onda poklopac, i da vidis kako dihta, nakon sto je 10-tak put otvroris promjenis najlon gore (ako se izbusio, podero ) i rokaj dalje.

Ove s gumom su dobre, ali kako kolega rekao pođe guma i opet moras najlon stavit da dihta :D

Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Brrrrrr and Dzofo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
992
5.176
233
Pozdrav, imam jednu cudnu vutru - Gorila Girl xxl auto.

Susila se oko 8 dana, u boksu u posebnoj kutiji, kao inace.
U teglicama je vec 30 dana.

No nikako nekogu dobiti da mi hed bude suh onako fino za grindati, cak sam jos naknadno dodatna 3 dana drzao u papirnatoj skernicli.
Inace uzasno masna biljka.
Sve stabiljke na hedicima pucaju na lagani dodir koliko su suhe, no hedovi u sredini ali i izvana nisu uopce onako suhi, nego samo uzasno masni.

Jel moguce da prevelika masnoca biljke uzrokuje ovo?
Evo izvadio nakon 3 dana iz skarnicle, sve isto ostalo.
Nikad nisam imao ovakve hedice.

Uredno svaki dan otvaram sve tegle, nekad ostavim otvorene i po sat vremena.

• Sviđa mi se
Reactions: revolution
15.07.2021
23
45
13
34
Jedno pitanje,
Inače sušim na tavanu gdje mogu napraviti propuh i kad se suše u 10. mjesecu temp. Je idealna, ali ove godine imam neke automate koje moram osušiti, a temp na tavanu bude i 40+ stupnjeva, a kako dolaze ljetne vrućine od 40 u hladu, na tavanu će biti i više, dali se može sušiti na tako visokim temperaturama?