Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.07.2020
19
25
3
43
Pozdrav ekipa, pričita san 10ak stranica o sušenju i curingu, sad me zanima....biljka je suha kad grane pucaju, a ne savijaju...e sad nisu sve grane iste debljine i logično da se nemogu ravnomjerno osušit pa me zanima jel se može tokom sušenja skidat hedove sa tanjih grana koje su suhe ili je to nepotrebna zahebancija.
Skužajte ako se pitanje ponavlja, al 36 strana pročitat nemogu jer će mi oči ispast ili će i gospoja izvadit tupim nožem.
Svakako Hvala na odgovoru, super ste ekipa
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
@Icaspalato

Naravno da mozes. Kad imas jednu biljku mozes kako hoces, cisto vremena radi. Cim imas dvije biljke, to je vec dramaturgija. Kako god okrenes, na debljim granama se nalaze i jaci hedovi koji imaju sansu da se ubudjaju. Pa onda nekako orijentiram susenje prema njima. Manje grane i hedovi su vecinom popcorn, pa njih onda malo manje vazno koliko su se dobro/lose osusili. Iako se radi o nijansama, jer kad stavis to sve u teglu, svakako imas luftanja i popanja tegle jedno 2 tjedna ucestalo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Wendigo

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.335
9.886
256
+++ rasporedi se vlaga fino po tegli od tih velikih koji su iznutra i dalje vlažni pomalo. Pa slično kao ono kad stave koru jabuke da 'povuče', isti princip :) tako da na kraju, što kaže Bizzzo, najbolja orijentacija prema velikim, njih će najpre zahvatiti buđ
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.570
358
Ovisi o strainu, ali nakon mjesec dana, ja više ne otvaram staklenke. Nisu svi vrhovi isti...
Inače, da ti bude lakše, kada nešto ne znaš, a postoji tema o tome u 90% slučajeva sve ti piše na prvoj ili drugoj strani!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Icaspalato

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Gotivne su ove sa gumicom i ja ih koristim ali sam provalio sa ovom poslednjom turom da se na nekim teglama malo sabila i ukrtila guma pa više ne dihtuje....
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Obicna tegla i stavis najlon neki preko otvora, pa onda poklopac, i da vidis kako dihta, nakon sto je 10-tak put otvroris promjenis najlon gore (ako se izbusio, podero ) i rokaj dalje.

Ove s gumom su dobre, ali kako kolega rekao pođe guma i opet moras najlon stavit da dihta :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Palac

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav, imam jednu cudnu vutru - Gorila Girl xxl auto.

Susila se oko 8 dana, u boksu u posebnoj kutiji, kao inace.
U teglicama je vec 30 dana.

No nikako nekogu dobiti da mi hed bude suh onako fino za grindati, cak sam jos naknadno dodatna 3 dana drzao u papirnatoj skernicli.
Inace uzasno masna biljka.
Sve stabiljke na hedicima pucaju na lagani dodir koliko su suhe, no hedovi u sredini ali i izvana nisu uopce onako suhi, nego samo uzasno masni.

Jel moguce da prevelika masnoca biljke uzrokuje ovo?
Evo izvadio nakon 3 dana iz skarnicle, sve isto ostalo.
Nikad nisam imao ovakve hedice.

Uredno svaki dan otvaram sve tegle, nekad ostavim otvorene i po sat vremena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: revolution
15.07.2021
28
75
13
36
Jedno pitanje,
Inače sušim na tavanu gdje mogu napraviti propuh i kad se suše u 10. mjesecu temp. Je idealna, ali ove godine imam neke automate koje moram osušiti, a temp na tavanu bude i 40+ stupnjeva, a kako dolaze ljetne vrućine od 40 u hladu, na tavanu će biti i više, dali se može sušiti na tako visokim temperaturama?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Preporučam ti da ne stavljaš nikakav ventilator, pogotovo ne da puše direkt po hedovima (to ionako neće baš puno utjecati na temperaturu)...tako će se samo još brže osušiti, a u interesu ti je da se što sporije suši. Napravi samo lagani propuh kako si rekao i to je to :).
 
Poslednja izmena:
18.10.2016
135
240
43
Također imam situaciju kao kolega na dvije stranice ispred, te će jedna biljka vjerojatno biti gotova oko tjedan dana prije drugih, pa mi se ova ideja sa kutijom i sušenjem u boksu čini odlična.
Kolega je rekao kako kada ne gori lampa treba skidati poklopac od kutije, a meni je nažalost to neizvedivo...hoće li smetati da je non stop kutija poklopljena od gore?
Utječe li svjetlo koje prolazi kroz otvore na budove i hoće li biti dovoljno samo dolje pri dnu izbušiti rupe za cirkulaciju zraka, pa da ne svjetli kroz rupice direkt po budovima?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.335
9.886
256
Utječe li svjetlo koje prolazi kroz otvore na budove
Ne bi trebalo :) direktno Sunce je problem (ili direktno ispod lampe, mada ne vidim scenario gde bi neko tako sušio :D), razgradi THC kao od šale, a prebrzo se osuši cvet, hlorofil ne odradi svoje itd itd
Dakle idealno u mraku, i što sporije uz blagu ventilaciju (ali zaista blagu, tipa USB vent okrenut da bije u stranicu boxa i tako pravi blago strujanje u celom boxu, ili nešto slično, NIKAKO da bije direktno po cvetovima) ali i ako je neko blago dnevno svetlo, ili da ulazi u box gde se suše negde - nije toliko strašno
Po mom iskustvu, utiče na boje najviše, mnogo brzo postane onako zagasit, taman, zemljani bud :)
Ali i temperatura isto igra veliku ulogu ne zaboravi. Zapravo veću od toga da li imaš neki light leak negde :)
 
18.10.2016
135
240
43
Zamislio sam to da bi ostavio sve kako je trenutno u boxu, te na mjesto gdje je sada biljka stavio kutiju i okačio u nju grane....dakle ventilatori za miješanje zraka u boxu bi bili upaljeni i dalje, te bi puhali iznad kutije (ne direkt na nju).
Što se tiče temperature, imam u planu jedan higrometar držati u boksu kao i sada, a drugi bi ubacio baš u kutiju gdje se suše cvjetovi.
Pretpostavljam da se zbog temperature i otvara kutija kada je mrak, ali nažalost neće mi to biti izvedivo, osim da je non stop poklopljeno jer box obilazim jednom dnevno.
Ako ne smeta toliko light leak onda bih mogao izbušiti malo više rupa čisto da bude bolje prozračno u kutiji.
Imam tu opciju, ili da se suši u prostoriji van boksa, a onda mi džabe filter i sve, što nikako nije dobro :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kipo

kipo

Aktivan Član
14.02.2017
311
3.598
143
ja skinem sve velike listove, komplet okrenem biljku naopako, 11-13 dana tako na nekih 21c 55rh. Na kraju ako je potrebno, max dva dana otrimani na mrezi i to je to, neusporedivo bolje mi ispadne dry trim od mokrog trimanja pa susenja.. karton mi sam po sebi dismr pa nebi to blizu vrhova:rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg