Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.01.2013
25
9
0
47
vozdra--- bilo jednom na brdovitom balkanu.... ljudi stavio da se susi na tavanu i nakon 2 i pol dana je ful suho ima propuha al ima i vrucine jel to pre brzo osuseno? uglavnom hedovi su u komadu nisu se raspali i sad ih mislim u teglu samo me zanima dali je to pre brzo posto je faking vruce ili moze i tako... pozzz i tnhx...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: denoza

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Meni se na tavanu uvjek suši 9 - 10 dana i nakon toga u tegle. Neznam kak ti se tak brzo posušila, nije vrag da imaš stakleni krov? Da ti nije možda sunce dopiralo u tavan kad su se tak brzo posušile?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
geopard je napisao(la):
vozdra--- bilo jednom na brdovitom balkanu.... ljudi stavio da se susi na tavanu i nakon 2 i pol dana je ful suho ima propuha al ima i vrucine jel to pre brzo osuseno? uglavnom hedovi su u komadu nisu se raspali i sad ih mislim u teglu samo me zanima dali je to pre brzo posto je faking vruce ili moze i tako... pozzz i tnhx...
Ako sušiš brzo, na velikim vrućinama i sl., možeš lako pomisliti da je stvar gotova ali u sregini heda ostaje vode.
Možeš u tegle ali nekoliko dana pripazi da li će se zamagliti tegla iznutra.
Ako uočiš ovo izvadi fufu van i obriši teglu. Dugo izložena vlazi vuja pobuđa.
Provjetravaj recimo desetak dana nekoliko puta dnevno kako bi potencijalna vlaga izašla.
Prevuci vent preko otvorene tegle recimo, 2 do 4 puta dnevno i promjeni položaj hedova unutra da se ravnomjerno prosuše i RUKAAAAJ!
 
30.01.2013
25
9
0
47
human , joke,.-- tamno je a krov je crep al kazem ima tam sigurno 40c kad upekne i doslovno 2 i po dana i suvara znam kak to inace ide a ovo sam stavio malo da vidim kak ce se susit na tavanu i dobro da sam iso vidjet .... ima propuha i mracno je i ne vijerujem kak se osusio brzo nadam se da nije problem .,- paa su me zanimala misljenja vasa.,-
 
  • Sviđa mi se
Reactions: denoza

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Sve sto covek u zivotu radi brzo to bas i ne ispadne dobro,a kad radi postepeno i polako uvek bude bolje...:)tako je i u ovom slucaju,sto duze budes susio to ce ti i dim biti jaci i bolji..:)Ali ipak ti radi kako tebi pase..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maci green

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Maco u njegovom slučaju to nije tako. Što je duže bude sušio na tom tavanu gdje je temperatura 40 prije će presušiti žižu.
geopard ak veliš da je full suha ne suši je više nego degustiraj da vidiš kakav je rad, a onda u tegle.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and Nogud
30.01.2013
25
9
0
47
ma ekipa nije problem to je samo dio da vidim kako ce izgledat al izgleda da nije dobro tak naglo sve u svemu hvala idemo dalje experimentisat pozdrav bistro sretno i zelennnooo cujemo se tu i tam pozzz
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Tebi je bas hebeno visoka temperatura,probaj zapalit pa ako pase tebi nemoras vise ni susit,stavi u tegle ,dimi i uzivaj..:)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
velika temp je uzrok zbog kojeg se brzo posusilo, meni se nekad u kutiji susi 4-5 dana, nekad 7
zavisi koja je temp sobe, ako se grancica lomi tj puca kad savijes to je suvo, stavi u tegle i provetravaj
hedove svaki dan da dobiju vazduha.
 
30.01.2013
25
9
0
47
sestre i braco,.- ono s tavana ipak radi ko cager , moze se odmah konzumirat ali naravno u tegle,.- mogu samo rec da se hed samo malo smanjio nego kad je bilo vlazno , suh i iznutra totalno , pod mikroskopom gledano nista nije osteceno doduse svijetli ko betlehem :dada i masno,.-
eto cisto da podijelim to sa vama ipak od glave visak ne boli .-- sretno :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: denoza and Katica
08.05.2013
26
1
0
Jos koji dan i biljoze idu na susenje...biljke ce se susit na suhom i mracnom protoru, ALI tu se nalaze i kanisteri u kojima je nekada bilo goriva...jel je to stetno za biljku?

zanima me jos to sa ventilatorom...mislio sam ga jednom dnevno ukljucit pa me zanima koliko dugo moora da je upaljen
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
cilj je niska temperatura, mali svjezi povjetarac ne diretkno da puse vec da mijesa zrak i taman prostor.... tako da se budovi sto sporije suse :)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
34
Ljudi imam jedno pitanje, imam nezgodu sa susenjem jer nemogu susiti u ormaru, nemam tako nesto ali bih mogao u kupaonu. Sad me zanima, ako stavim grijalicu sto puse topli zrak sa termostatom npr na 18 C, i uz nju ubacim 1 veliki fan u kupaonu posto je veci prostor, koliko bi to bilo pametno? Kupaona je inace mala, samo tus kabina, wc i umivaonik zbijeno jedno do drugog.