Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.10.2013
15
11
3
Ima li tko ikakavog ili još bolje pozitivnog iskustva sa Vacsy poklopcima pri curingu?
Ima li uopće smisla trošiti vrijeme na izvlačenje zraka iz posude u prvih par dana ili tjedana ili tek eventualno na kraju kod konačnog spremanja zimnice?

Još tri dana i "harvest time"... ne popizdim li i skinem ih prije planiranog.
Ne znam da li li je veći benifit od tih par sati sunca koje slučajno možda i ulovim ili rizik da popušim dobar dio uroda, budući da sunca skoro da niti nema zadnja tri dana, ali na žalost niti vjetra tako da su do podne - jedan pod rosom i već od 4 - 5 ponovo?!?!

Hvala unaprijed!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Mozda na kraju..spremiti u nesta vakumirano..poslije mjesec dana curinga haha.tesko je to za to je potreban cvrst karakter..mislim na mjesec dana curinga.Taj mjesec ovisi o kolicini koju imas i kolicini koju si sposoban poduvati.Hocu reci da dobar i dovoljno dug curing..rijetki od nas odrade do kraja.
Veci benefit je od sunca..pa sve i da ga nema,ako nisu gotove onda je to jasno.Ali na kraju ce zavrsiti u dim prije ili kasnije, iskjurano ili ne.

edit.
nema potrebe vakumirati posudu..dovoljno je samo dobro zatvoriti i povremeno ju otvarati da malo marihuana bude na zraku i tako jedno vrijeme.poslije toga ju mozes staviti u nekakve vakumirane vrecice ili posude sa Vascy poklopcima ;)
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
evo momci jedno pitanje od mene kazu da sto duze radis curing to bolja trava ja jos imam moju autobombu, cuvam ju zapalim joint jednom tjedno, i posto je dim dobar ne stavim vise od 0.2 ili0.3 u pljugu, i radim prakticki curing od kako sam ju posusio i stavio u teglu dakle jednom na dan izvadim travu napolje to jest istresem na tanjur da se prozraci i vratim ju u teglu za 15 secundi teglice drzim na mracnom mjestu jer kolko znam sunce hoce shebat thc, ajd kazite jel radim sve dobro ili moze jos bolje.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ako je potpuno suha,onda nema potrebe otvarati.Dobro je zatvori i stavi negdje gdje je mracno i hladnije ;)Dovoljno je sto otvaras kada vadis za pljugu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cocoxxx and Z&N

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje, a da ne bih otvarao novu temu rekoh da postavim ovde.

- Kada ce mi hedovi od domacicu biti tvrdi kao kamen, posle koliko vremena susenjem dolazi do stvrdnjivanje hedova pa oni budu tvrdi kao hedovi skanka ?
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
# No Joke
- Ispresovao sam ih sada su tvrdi...

Stavio sam ih u papirnate vrecice, vrecice sam punio do pola, vrecice nisam zatvarao na vrhu ostavio sam ih otvorene, i stavio sam ih u kartonsku kutiju i zatvorio.. Da li sam to dobro uradio, neka mi kaze neko iskusan ?

Pa posle u teglice i zimnica, samo da kazem i to, da sam se potpuno razocarao ove godine u grow-ingu, zbog slabog prinosa. odgajio sam 2 biljke i to mi se svidja jer sam poceo prvu godinu da sadim i dobro sam odradio sve.. zahvaljujuci naravno sajtu Vutra.org i ostalim clanovima, koji su imali strpljenja prema meni i objasnili mi sve sto mi do tada nije bilo jasno, ali ove godine sam dobio sam 250g suve vutre... sledece godine ce biti bolje nadamo se... pozzz
 
12.10.2014
43
29
18
Nemoras ih u kutiju i zatvarat ?! Stavi ih u smeđi onaj škarnical do pola, i svaki dan ili svaka dva ove doljnje hedove premjestis gore :D Easy as that
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Nije mi baš jasna izjava " tvrdi kao headovi skanka", zar strainovi skunka imaju tvrde headove ili to postižemo optimalnim uzgojem biljke? I zašto je skunk mjera kvalitete i izvrsnosti trave,pa to je ulična definicija a ne growerska,nama je to sprdačina...
Kako ti nije dosta 250g? Pa to je odličan rezultat i osiguran si veči dio zime ,možda čak i cijelu.
Meni je največa čar growa to šta rezultat nema nikakvih sličnosti sa uličnom travom,a ti baš težiš tome...
?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
JackDaniels je napisao(la):
zar strainovi skunka imaju tvrde headove biljke?
otisli smo u off ali salu na stranu ...stvarno istina je da skunk ima tvrde hedove iako mislim da to vise slucajna konstatacija ulice nego sto se stvarno razumiju o cemu se radi na ulici su manje vise sve presani vrhovi tako da nevidm razliku izmedju skunka ili nekog dr straina bar ne po tvrdoci vrhova...ali da skunk je specifican po tome cak i u cvjetanju su izrazito tvrdi vrhovi.
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
ljudiiiii pomaziteeee 50 grama mi je ostalo na otvorenom steku u medjuvremenu cele noci je padala jaka kisa i sneg i sada je 50g vutre skroz mokro...da li ce da smanji rad vutra? i kako najbrze i najbolje da je osusim ? pomoziteee
 
19.10.2014
4
0
1
Vozdra,ukratko bih napisao sta sam iz ovoga naucio i kako mislim uciniti pa ako sam negdje pogrijesio ili nije ispravno slobodno recite...

1.Nakon berbe staviti susiti nekih 15 dana
2.nakon toga otrimati,hedove u staklenke a trim za kiff
3.kada mi se pusi uvijek ih nalo izvaditi iz staklenke i proluftati

e sad,planiram susiti na tavanu u kojem zna biti do 30 stupnjeva ali ima prozorcic i naravno bih ubacio vent. tako da mi zelenilo bude izmedu venta i prozora.

mozda neki misle da je rano pricati o to,e toliko ali informiranje je uvijek na prvom mjestu...hvala
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
1. susis dok nebude suho. nesmije se mrvit al mora shuskat pod prstima, ili dok stabiljka ne puca. 7-10-15 dana ovisi o vlagi i cirkulaciji zraka.
2. mislim da ti je lakse prvo otrimat pa onda stavit na susenje. prije ce ti se posusit i lakse je trimat svjeze lisce nego suho. barem meni.
3. prvih par dana otvori svaki dan. a ako imas samo jednu teglicu dovoljno ce se proluftat kad vadis za zamotat.

Ako je tolko vruce gore nemoj da ti vent tuce direkt po biljci, nije dobro pre brzo osuit biljku. Okreni vent da uvlaci svjez zrak iz vana i da puse pored biljke. Bitno je samo da zrak cirkulira u prostoriji da se lagano susi a da plijesan ne krene.