Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2015
35
13
8
43
Pozdrav drugari! Imam vise pitanja pa da pocnem.
Ispod su moje curice (45 dana cvetanja), pa obzirom da mi je ovo prvi uzgoj, ne znam kada brati. Znam da trebaju cvetovi da potamne i to je to. Znacilo bi mi da otprilike znam za koliko dana bih vec mogao da razmisljam o branju. Moze i link ka temi sa slikama, sve sto sam ja nasao su stare teme gde ne mogu sliku da otvorim.
Drugo, obzirom da cu od njih praviti ulje, zanima me koje je minimalno vreme koje je potrebno da bi se one dovoljno prirodno osusile da posle dobijem ulje lepseg ukusa i sl. Kratak sam s vremenom....

20150325_100221.jpg 20150325_100229.jpg 20150325_100236.jpg
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Imaš još sigurno 30 dana a ako je za ulje i više.
Ove dvije manje će vjerovatno bit prije, samo ih podigni u visinu ostalih.
Dobro bi ti bilo naručit kineski džepni mikroskop sa ebaya, košta šaku soli a taman će ti doć kad bude trebalo.
Cannabis_Harvest.jpg

Ne, hvala tebi
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and AdolfSax
08.02.2015
35
13
8
43
E ovo sam trazio, ziv bio!



* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
04.04.2014
267
230
43
@AdolfSax na drugoj fotografiji koju si postavio se na fan listovima vide bele fleke (white patches) sto moze lako da bude pocetak bele budji. Na osnovu fotki to je tesko zakljuciti pa prouci malo izbliza. Izdaleka lici na osusene kapljice, ali kada pogledas malo pazljivije te fleke bi trebalo da izgledaju kao da je neko nalepio nesto na list. Fleke se listova lako skidaju vlaznom papirnom maramicom ili salvetom. Bela budj nije opasna ako se na vreme reaguje, ali ako je pustis tako ona ce poceti da divlja i da se siri velikom brzinom. Ako je zaista rec o beloj budji (to jedino sam mozes da utvrdis) onda imas problem sa visokom vlagom sto nikako nije dobro u fazi cvetanja.
 
08.02.2015
35
13
8
43
Sad sam primetio i ja na slikama, ali mislim da je to fotoaparat napravio u toku slikanja, jer se ne secam tih fleki. U svakom slucaju cim dodjem kuci provericu, fala na savetu!



* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
03.04.2015
20
0
1
27
Ma svasta ljudi pisu!!!
Uglavnom nemoj izlagati svetlu jer koliko ja znam svetlo razlaze THC a ne tegle plastike i papiri mada ni u svetlo nisam 100% siguran!!!
Kod ove metode se gubi puno na tezini ali onda ti treba manja doza u chibuk jer je tako koncetracija THC-a po gramu veca!!!!
I nije istina da se ne oseti miris kao kod redovno susene wuwe!
Slabije ali se oseti tako da nema potrebe za cimanjem jedino ako ne zalite da pusite ono sto ostaje od cuda koja su dospela kroz prehranu u biljku!!!!
Zakljucak ne gubi se kolicina THC ne gubi se miris, gubi se ukus i tezina!!!!
4g sirova drancica je posle kuringa imala 0.73g!!!

nemre svjetlo razlozit thc jer bi ga onda razlagalo i na biljci dok raste nesmije na sunce jer se staklenka onda orosi i popljesnivi ti
 
20.03.2015
29
2
3
30
Imam pitanje pa ako bi mogli pomoc, znaci jeli obavezno biljku drzati u mraku dva dana prije harvesta jer nazalost nisam u mogucnosti nigdi mi nije poptuni mrak u kuci?? I kad se ubere i stavi na susenje jeli obavezno da bude u potpunom mraku jer nazalost nigdi u kuci mi nema i nemoze bit potpuni mrak :( ? pomagajte molim vas
 
04.04.2014
267
230
43
@vinko23 ne moras biljku obavezno u mrak pre skidanja. Zbog susenja ti je puno bitnije da pre skidanja biljke prvo sacekas da se zemlja dobro osusi, a sto se susenja tice vodi racuna da prostor u kojem susis ima dobro provetravanje, a ovo ostalo je sve manje-vise. Ako nemas potpuni mrak, onda ga nemas i to ti je to.
 
20.03.2015
29
2
3
30
Ahaa ee hvala ti puno, jer to s mrakom mi je bas bia problem eto sad si me smiria dosta :) prostoria je tu protok zraka ide tako da provjetravanje nece bit problem, ako ti nije tesko ili ako imas vrimena bili mi moga objasnit zasto zemlja treba bit suha? i jos jednom hvala :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@vinko23 ne moras biljku obavezno u mrak pre skidanja. Zbog susenja ti je puno bitnije da pre skidanja biljke prvo sacekas da se zemlja dobro osusi, a sto se susenja tice vodi racuna da prostor u kojem susis ima dobro provetravanje, a ovo ostalo je sve manje-vise. Ako nemas potpuni mrak, onda ga nemas i to ti je to.

@komsijin mali ne bih se u potpunosti složio s tobom,ipak je bitno da biljka bude u mraku 24-72 h prije berbe...razlog je taj što biljka u mraku razlaže klorofil a to bitno utječe na okus vutre...jedino se s tobom slažem da ako nema mraka,onda ga nema i to je to...ali i to se da riješiti,ovako sam ja riješio ˝nedostatak mraka˝ prije berbe. ;)



 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
kupiš džinovske merdevine pa raširiš iznad biljke i omotaš folijom. :p
jbg,zašto onda svi u indooru stavljaju u mrak prije berbe,ako nije bitno?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
To su finese :) Netko to radi netko ne.Ja mislim da je nepotrebno ali nije potreban ni Super Vit ili Bud Candy pa se opet koristi.
Koja crna 24 sata ili 48.Cekam 8+ tjedana i onda jos 48 sati mraka :fuck:
Klorofil cu isterati susenjem a ako se naucim strpljenju mozda i ostavim neku u mraku u sto cisto sumljam ;)
 
Poslednja izmena: