Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@florist,
ti to uzimas lokalno? jer kolko ja vidim unutar EU to cjene mnogo previse. jos postarina ubija.

@Blader,
moze neki link za ove kineze da malo vidim kako i sta?
edit: vidim sad da si napiso ebay. pogledam po imenu sa slike.
 

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
244
2.900
143
Ima li neko iskustva sa curingom u vrecicama za pecenje? Vidim da dosta to spominju po stranim site-ovima ali volio bih cuti iz prve ruke od iskusne ekipe :)

IMG_4905.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
244
2.900
143
Ja pitam za klasican curing. Umjesto u staklenke, stavi se u ove vrecice. Ovo nisu obicne pvc vrecice nego bas za pecenje i one ne disu.
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
moze! To su kese iliti vrecice za pecenje ili vakumiranje namernica. Sustina je da se ne susi trava u njima vec izvlaci vlagu iz sredista cveta i ravnomerno se siri na spoljasnji deo cveta. Provetravanjem kese se odstranjuje vlaga. Postupak treba ponavljati do odredjene vlaznosti. Bolje i malo presusiti nego ostaviti visak vlage u cvetovima koji ce se vremenom ubudjati ili poplesnaviti kad se kese zatvore. Idealno osusene cvetove bi trebalo vakumirati i tako mogu stajati dve godine(a mozda i vise) bez promena ukusa,mirisa i BOJE. Najpre se boja promeni,tacnije cvetovi potamne ali se nista ne gubi na kvalitetu i kolicini.
 

Dangerdenso

Aktivan Član
03.06.2018
76
280
53
Pozdrav
Jutros sam obrao svoju biljanu, trihomi 60 posto mlijecni malo transparentnih i malo amber, objesio sam sve u box di je rasla i molim vas koliko da je otprilike susim unutra prije stavljanja u staklo???
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Položi hedove na neku mrežu, rešetku ili sl. i neka se suše, tu i tamo ih za svaki slučaj preokreneš.:)
Blader ti je dobro rekao, isto je i meni palo na pamet...ako ih samo prisloniš uz nešto, poslije kad se malo posuše moglo bi ti se desiti da neke grane popadaju.:)Ja bi radije samo stavio na nešto i gotovo.;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lukamarkovic

nwe

20.03.2018
26
20
3
Pozdrav svima, da li mi mozete reci na koliko dana moram da vadim iz teglice da se "provetrava" da se nebi ubudjavilo?
 
22.07.2019
2
3
3
33
Pozdrav ljudi, 4 novembra sam stavio na susenje u bas mracnu prostoriju, razapeo sam mrezicu u kartonsku kutiju i stavio je tu ostavio u toj mracnoj prostoriji, evo znaci vec je 8mi dan da li je vreme da se stavlja u tegluu? i sta kad se stavi u teglu treba da se otvara povremeno poklopac i koliko bi vremenski tu trebalo da stoji?