Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.07.2019
2
3
3
33
Haahaah paa evo sad citam bas ovde nisam mogao da nadjem ovu temu o susenju, vidim daa bi trebalo prvo u papirnu kesu da se stavii, jel too obavezan proces ili u teglu da stavljam odmah? :D
 
07.12.2018
73
18
8
Pozdrav. Zanima me dali je ok temp 16.5 i blaga 55-60 % za susenje hedovine. Malo me ova temp brine vec bi stavio grijalicu ali nezelim prebrzo osusit. Koja bi bila po vama optimalna temp i vlaga za susenje(ne u tegli vec jos uvijek vise naopako taj dio me zanima. Hvala LP
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
znaci na tavanu su, ili tako negde?
nema problema, duze ce da traje.
za svaki slucaj proveravaj stanje na dnevnoj bazi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ali se pitam koliko ce to potrajat na ovoj temp
vise faktora je u igri; od temperature prvenstveno, zatim vlaznosti vazduha, provetravanja (to si sve napisao) pa do strejna i kvaliteta badova.
21. novembra skinuo kush i okacio na tavan, osusio se za 6 dana, plus tri dana u kutijama i pomalo zaebo stvar, presuvo, drobe se trimovi.
hejz, skinuo 4. novembra, 8 dana na tavanu i jos nedelju dana u kutijama i perfektno, ali hedovi tvrdi kao kamen bili.
 
07.12.2018
73
18
8
vise faktora je u igri; od temperature prvenstveno, zatim vlaznosti vazduha, provetravanja (to si sve napisao) pa do strejna i kvaliteta badova.
21. novembra skinuo kush i okacio na tavan, osusio se za 6 dana, plus tri dana u kutijama i pomalo zaebo stvar, presuvo, drobe se trimovi.
hejz, skinuo 4. novembra, 8 dana na tavanu i jos nedelju dana u kutijama i perfektno, ali hedovi tvrdi kao kamen bili.
Strejn je lowryder x santa maria automatik badovi nisu bas skroz tvrdi mislim nemam pojma vidao sam i bolje ali onako nije kamen.
 

Kobrovan96

Aktivan Član
30.01.2019
85
455
53
27
Zna li neko koliki postotak vlage treba bit u tegli dok je zatvorena.. Stavio sam sve u teglu i pokaziva mi 67 posto vlage.. Dali je to previse da vratim malo u papirnate vrecice
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ekipa kao što znate već, preniska mi je vlaga (30 - 32 %) a hedovi bi se trebali sušiti polako na otprilike 50 % vlage. Stavljam mokre krpe, ručnike, posude sa vodom al bolje od ovoga ne može. :(
Hedove sam stavio (objesio) na sušenje u sub - ned, kako koje. Jučer navečer sam gledao, već je sve bilo suho i spremno za staklenke/tegle. Kako sam bio umoran, a ujutro ponovno ustajem na posao jednostavno ih još nisam stigao premjestiti u tegle pa me malo strah da mi se ne presuše dok se ne vratim do poslijepodne. Šta vi kažete, ima netko kakvu ideju?
Mislio sam probati ovako nešto, stavi se corn tortilla u teglu sa hedovima kako bi hedovi povukli vlagu iz tortille... https___storage.googleapis.com_gen-atmedia_3_2015_04_f0065772d13fd02f511b31998df0cbaee35a6784.jpeg
Šta mislite o tome? Kako vi drugi sušite i curate, koji imate nižu vlagu?
...ili ako netko možda zna gdje mogu nabaviti one Boveda humidity packs ili sl.? :)
 
Poslednja izmena:

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Stavi ih u tegle cim mozes, nemoj odmah da dodajes jabuke, pomorandze i sl. Moguce je da unutra imaju jos vlage i da će izaći napolje kada ih zatvoris.
A sledeci put iskustvo u glavu :) mislim da nema koga ko se nije zeznuo sa sušenjem, ali radice proizvod vrlo lepo svakako.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
@Badi to ti je relativna vlaga... kolicina vode u zraku ovisi i o temperaturi. Ako su temperature niske onda i vlaga mora biti niska... ali ako kažeš da je već sinoć bilo suho da puca grana onda jbg malo ce biti više suho nego što treba, ali nije to ništa prestrašno.

Ako je temperatura niska tu gdje sušiš onda nije toliko problem, ali ljeti doslovno 12 sati je jako puno vremena dok zimi može proći. Moj savjet ti je da ne stavljaš u tegle za početak ništa nego tek za 7 dana kad se pokaže da treba.

Kako si ustanovio da je sinoć već bilo za tegle?

vlaga.jpeg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Nisam se zeznuo, vlaga je takva kakva je...nažalost na to ne mogu puno utjecat, al svejedno hvala svima.:thumb:
To sam htio čuti Blader, znači nije to ništa strašno.:thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Ja takoder imam problem sa niskom vlagom tokom susenja...30-40%. Po meni papirnati skarnicli oni iz pekare ili jos bolje velike vrecice iz mcdonaldsa su ZAKON. Ubacim unutra da pokrije dno i jos tolko, zarolam gore da bude zatvoreno, tutnem u box(cak objesim te vrecice da nisu dole na hladnom podu), vent za izbacivanje na najmanje, kad se sjetim otvorim box i samo malo protresem vrecice da ovi iz sredine ''prodisu'' i to je to. Ovisno o temperaturi i kolicini bude za tegle kroz nekih 10 dana. Zadnju ayahuascu sto sam tako susio trebalo je puna 2 tjedna da bude za tegle. Jao meni al se isplatilo cekat. Nikad bolje...miris, okus, tvrdi vrhovi...ma sve

edit. Skoro zaboravih. Uz ovakvo susenje nakon sto sve bude u teglama je potreba za otvaranjem tegli puno rjeda, cak bi se usudio rec i nepotrebna...osim kad nema druge nego zamotat :rasta: