Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Sensi Star
Imaš pravo, primjetio sam već prošli put da budu bolji nakon što malo odstoje u tegli.:thumb:.
Šta misliš, po tebi...da li da svejedno za svaki slučaj kupim i Boveda humidity pack (usput mi je kad idem s posla) ili mi to nije potrebno?

Blader
Ustanovio sam po hedovima koji su se znatno smanjili, na opip su onako hrskavi/crispy.:)
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Kupio sam, koristio ga i razočarao se. Mislio sam da će me riješiti svih briga što se vlage tiče, a ono ubrzo crklo zbog kamenca. Istina, kako si rekla...meni za razliku od tebe tad nije palo na pamet prokuhavati vodu ili sl. a sad vidim da bi mi možda ipak duže trajao da sam prije pitao.:(
(nisam pitao jer mi je osoba od koje sam ga bio kupio rekla, da mogu slobodno stavljati običnu vodu iz slavine).
Trenutno sam malo kratak sa parama, spremam novi box i tako to pa je ovlaživač od svega u drugom planu...al očito, kad tad ću morat ponovno probat.:thumb:
 
Poslednja izmena:

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Ne treba ti Boveda
I @Badi Treci grow zaredom susim na mrezi 3 puna dana i stavljam u tegle sa Bovedom 62%. Par dana otvorim po 10 minuta, ujutro i navecer. Znate sta dimim :thumb:

Edit: sad ti jeste kasno za Bovedu al posto ubrzo povecavas dimenzije boxa, bila bi ok investicija:thumb:
 
Poslednja izmena:
15.11.2019
16
30
13
48
Pozdrav svima

Skinuo prvu biljku pa me sada zanima da li dobro sušim ? Temperatura u sobi je 20 stupnjeva i vlaga oko 35 % ( soba je zamračena ). Jel ovo ok ?
 

Prilozi

  • 20200206_202614.jpg
    20200206_202614.jpg
    335,3 KB · Pregleda: 203
  • 20200206_202617.jpg
    20200206_202617.jpg
    303,2 KB · Pregleda: 203
  • 20200206_202627.jpg
    20200206_202627.jpg
    213,5 KB · Pregleda: 194

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pozdrav svima

Skinuo prvu biljku pa me sada zanima da li dobro sušim ? Temperatura u sobi je 20 stupnjeva i vlaga oko 35 % ( soba je zamračena ). Jel ovo ok ?
Ne, nije ok :) Temperatura ti je dobra, ali vlaga mora biti veća. Ostavio si malo više lišća, što je u ovoj situaciji dobro, ali ipak mislim da je RH niska.

Ono što sam ja čitala i čime se vodim jeste da prva 2-3 dana vlaga bude oko 45-50%. U tom periodu biljka izgubi najveću količinu vode, smanjuje se šansa sa buđ. I narednih par dana povećam vlagu na 55, pa poslednji dan možda i blizu 60%. To je svakako ono na šta ćeš ciljati u teglama. I ovo pruža da se ravnomerno i polako osuši biljka. Naravno obezbediš neku razmenu vazduha, ali kako ovo radiš u čitavoj sobi mislim da to neće biti problem.

Ako ne možeš da podigneš RH, ja bih spustila temp na 18C, možda čak i malo niže.
Takođe, na drugoj slici ove neke fine budove su položio na ovaj braon papir. Preporučujem da ih vežeš žicom i okačiš kao ostale. Papir je dobar za trim, ali ne i za bud. A fini budovi, šteta da ih ne okačiš. ::volimj::

Zavisno od toga koliko je dugo ovo bilo na 35% RH imaj na umu da ga staviš malo ranije u tegle. I biće ovo sve extra. :makaze:
 
15.11.2019
16
30
13
48
Ne, nije ok :) Temperatura ti je dobra, ali vlaga mora biti veća. Ostavio si malo više lišća, što je u ovoj situaciji dobro, ali ipak mislim da je RH niska.

Ono što sam ja čitala i čime se vodim jeste da prva 2-3 dana vlaga bude oko 45-50%. U tom periodu biljka izgubi najveću količinu vode, smanjuje se šansa sa buđ. I narednih par dana povećam vlagu na 55, pa poslednji dan možda i blizu 60%. To je svakako ono na šta ćeš ciljati u teglama. I ovo pruža da se ravnomerno i polako osuši biljka. Naravno obezbediš neku razmenu vazduha, ali kako ovo radiš u čitavoj sobi mislim da to neće biti problem.

Ako ne možeš da podigneš RH, ja bih spustila temp na 18C, možda čak i malo niže.
Takođe, na drugoj slici ove neke fine budove su položio na ovaj braon papir. Preporučujem da ih vežeš žicom i okačiš kao ostale. Papir je dobar za trim, ali ne i za bud. A fini budovi, šteta da ih ne okačiš. ::volimj::

Zavisno od toga koliko je dugo ovo bilo na 35% RH imaj na umu da ga staviš malo ranije u tegle. I biće ovo sve extra. :makaze:
Hvala na odgovoru. Nažalost moram sušiti u sobi jer su mi u šatoru još 3 biljke. Kada i one budu gotove planiram ih sve spremiti u šator i probati podesiti temperaturu i vlagu. Imaš pravo za ove polegnute budove ;) ( idu odmah na žicu ). Jučer im je prvi dan sušenja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Space_Lulu

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Hvala na odgovoru. Nažalost moram sušiti u sobi jer su mi u šatoru još 3 biljke. Kada i one budu gotove planiram ih sve spremiti u šator i probati podesiti temperaturu i vlagu. Imaš pravo za ove polegnute budove ;) ( idu odmah na žicu ). Jučer im je prvi dan sušenja.
Meni je bolje sušenje u sobi nego u boxu (mada verujem da je individualno).
Soba je lakša posebno ako podešavaš vlagu ili temperaturu. I uslovi su duže stabilniji, tako da možeš mirno da odeš da spavaš ili izađeš.
Super što imaš još biljaka, taman ćeš posle prve imati praktično iskustvo. :gled:
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.830
258
thnx, pratim nebulu, a tamo pise 21 i nista vise, e sad vamo gde je grow i gde sam susio je hladnije, cak je sad palo i na 17, a ovde gde prebivam je toplije, pa otud pitanje, a mislim da cu tamo na hladno, jer ovde moze da skoci i preko ;)
eto bar sam imao neke radosti izjutra, sve tegle na 61%RH :)
PS nebula kaze RH 58-65 ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Pozdrav ljudi!
Neznam šta se desilo, ali presušile su mi se 3 biljke. Obično 3 dana sušim otrimane budove i onda idu u tegle i sve bude ok.
Ovog puta sam isto tako radio, ali treći dan su bili već totalno suhi. Brže sam oh skinuo sa grančica, spremio u tegle i nakon evo 4 dana...ništa. Suho ko barut...kroši se...užas jbte. Neznam sada šta napraviti??? Dosta sam osjetljiv šta se tiče bolesti pa ne izlazim sada u ovo vrijeme iz kuće, pa ako ima ko kakav način da to malo ovlažim nečim iz kućne radinosti tipa jabuka ili neznam???
Hvala! :)