Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ubaci list kupusa na kratko,ili ako zelis miris limuna onda ubacis koru,isto tako mozes i jabuku,koru od banane...itd
ali moras paziti da ne krene budj,proveravaj svako malo.
baci pogled i ovde.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.301
6.827
258
Ako si skunio grancice. . . .nisi trebao, sad probaj sa korom od jabuke ili narandze, malo ubaci, tipa velicine nokat, i posmatraj vlagu ako imas higromer, ako mozes stavi na hladnije, ispod 20*, pa kroz par dana prebaci na toplije

Nisam video postove iznad. . .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots
17.10.2013
19
8
3
I @Badi Treci grow zaredom susim na mrezi 3 puna dana i stavljam u tegle sa Bovedom 62%. Par dana otvorim po 10 minuta, ujutro i navecer. Znate sta dimim :thumb:

Edit: sad ti jeste kasno za Bovedu al posto ubrzo povecavas dimenzije boxa, bila bi ok investicija:thumb:
A gde da nadjem te boveda od 62% ili 65% zovem svuda gledam niko nema i kako bi to moglo da se odradi bez boveda kesa?
:D
 
17.10.2013
19
8
3

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Boveda nije neophodna. Ako pravilno sušite u teglama, kada dostignu ~60% RH ostaće tu narednih nekoliko meseci (zavisi od par faktora) i tu nije potrebna Boveda. Posebno kako kruže glasine da "upija" i time smanjuje miris produkta (nije provereno).

Kada je potrebno da se uradi rehidratacija, kada se presuši - onda Boveda. Ako nešto čuvate preko npr. 6 meseci - onda Boveda. Ali za ovu većinu stvari nije neophodna, i samo je dobro reklamiran proizvod i tobacco kompanija koja je našla drugo tržište.
Ne kažem da ne radi, i da nije odličan proizvod. Ali ne treba ga koristiti da se rešavaju problemi koji ne postoje :)
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Boveda nije neophodna
Za moj način cjuranja jeste jer ja poslije tri dana sušenja stavljam u teglu sa bovedom i to radim zadnjih 5-6 growowa jer marihuana je tako odlična. Sve zavisi kako je neko sušenje i cjuranje planirao. Ništa nije neophodno u našem hobiju, zato se ljudi snalaze kako mogu. Ako neko može sebi da priušti Bovedu, preporuka svakako :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Kako pravilno skladistiti cheebu na recimo godinu-dvije?
Najjednostavniji način je da to podeliš u nekoliko tegli, sa Bovedom, i da onda posle 6 meseci neke tegle uopšte ne vadiš, ne otvaraš i sl. Naravno tamno mesto i temp 18-21C. I posle 6 meseci shvatis koliko si bio optimistican kada si mislio da će trajati 2 godine.
U teoriji postoji mogućnost da napakuješ u staklenu teglu i staviš zamrzivač. Kada se zamrzne nema diranja i pomeranja, i kada vadiš to radiš sasvim polako i ostaviš 24h na sobnoj temperaturi pre nego što otvoriš. Ovo sam negde davno čitala i delovalo mi je kao dobra ideja ako npr hoćeš da ostaviš od nekog straina mali deo za nekad kasnije. Ali nisam testirala.

Za moj način cjuranja jeste jer ja poslije tri dana sušenja stavljam u teglu sa bovedom i to radim zadnjih 5-6 growowa jer marihuana je tako odlična. Sve zavisi kako je neko sušenje i cjuranje planirao. Ništa nije neophodno u našem hobiju, zato se ljudi snalaze kako mogu. Ako neko može sebi da priušti Bovedu, preporuka svakako :)
Uradila sam istu stvar prošle godine kada sam se nakupovala Bovede, i apsolutno mislim da sam pogrešila.
Kada se prebaci u tegle RH je 60-64%. U idealnom slučaju kada u tegli imaš 62% i onda stavljaš +Bovedu 62% = dobijaš ništa. Posebno kako kada se lepo osuši ona dugo ostane ~60% RH.
Posle par meseci, kada RH padne, ima smisla stavljati Bovedu, limun, jabuku ili šta već. Ali pre toga je bespotrebno, diskutabilno i kontraproduktivno. Donekle me podseća na Trumpa koji pije lekove protiv korone preventivno. :)
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
naravno da se moze bez bovede... ali....kada imate 5 ili 10 teglica sa razlicitim strainovima i zelite ocuvati budove na duze vreme onda rade posao.... e sada nemoze se ni ocekivati da se jedna kesica ubaci u punu vecu teglu i da radi posao... o ukusu i mirisu necu nista reci ali o teksturi i ocuvanosti budova sa bovedom sve pohvale.... posebno ko vejpa...
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Watee curing upeavo zavrsen i degustiran
42 g suhih budova po tutorijalu potopljeno 4 dana uz jednodnevnu promjenu vode.
Ocjedeno i stavljeno na susenje
25 g nakon susenja
Ni traga plijesni u mirisu okusu ili pod mikroskopom.
Doslovce najlaksi dim koji sam ikad probao.
Zena odusevljena meni fali miris i zak mi svih tih grama koji su nestali ali dobro..evo i slike prije i nakon susenja,ugl. Dobro za isprobati IMG_20200817_120442.jpg IMG_20200820_195108.jpg
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Jedno pitanje, mozda ce netko znat.

Dvije biljke, isti strain. Kod jedne odrađen mini flush i dobar trim nakon skidanja pa se susila par dana. Druga biljka skinuta nakon sto je bila na vodi zadnja dva tjedna, skinuti samo fan listovi.
Prva - miris je po svjeze pokosenoj travi, druga je miris bas kako treba biti.

U cem je caka?
 
  • Haha
Reactions: grouchy

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Ova sto si samo fanove skinuo se vjerojatno i duze susila pa je time i klorofil imao vise vremena da se “raspadne”. Tih extra par dana se itekako isplati cekat a i meni osobno je lakse trimat kad je suho

Edit. Sto strumf kaze, bit ce to ok samo ces morat malo cesce otvarat tegle da taj “livada” miris odj*** van.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek