Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Curing je proces od nekoliko mjeseci "odlezavanja" djelimicno suvih cvjetova kanabisa i posle tog procesa miris i ukus trave su kod pusenja djelimicno odredjeni, citrusno, jagode, zemljane note i slicno, sto nema nikakve veze sa pravljenjem RSO ulja. Mislim ti te mirisi u ulju ne interesuju, ti ces za ulje samo otopiti trihome biljke i hlorofil koji otapalo izvuce. Eto zato se ne radi curing, jednostavno posušiš par dana cvjetove u krenes u proizvodnju ulja.
 
29.06.2015
9
9
3
Hvala na odgovoru. Najvise me bunila kolicina hlorofila sto ostane pri otapanju svjezijih hedova, jer procitao sam da on dosta mijenja okus ulja zbog toga pitanje o curingu. Mirisi me ne zanimaju ali okus svakako.
Nego tih "par dana" susenja znaci skroz suhi chrispy hedovi ili polu suhi ili...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Mirisi me ne zanimaju ali okus svakako.
Nego tih "par dana" susenja znaci skroz suhi chrispy hedovi ili polu suhi ili...
Na ukus ne mozes uticati, dosta ljudi kaze da im se ne svidja, zato stavis odredjenu količinu na parce jabuke, u zalogaj hljeba ili nadjes sam nesto u cemu ti najbolje paše da konzumiras.

Odredjeni dio hlorofila mora pa mora otici u ulje da li pravio od mokrog ili suvog i ti na to utičeš samo vremenom potapanja kanabisa u otapalu, bas kao sto je Mario objasnio u videu na prvoj straniici teme "kanabis ulje izrada,doziranje i djelovanje". U svakom slucaju kao sto kaze kolega Flop osusi kao za pusenje, za to ti treba par dana i odmah spravljaj ulje, nema tu puno pameti.
Malo odosmo u off ali jbg. Prebacice moderi gdje treba ako treba. :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Imam pitanje, ako netko ima iskustva.

Do sad sad sušio travu u šatoru nakon sta bi završio ciklus, no pošto sad radim automatike, primoran sam tražiti drugi prostor za sušenje.

Imam jednu sobicu u stanu koja se ne koristi i unutra sam objesio vrhove naopako na vješalicu, prozor je na rolete koje sam zatvorio skroz ali su onako male rupice i tu zrak ulazi.

E sad, temperatura mi je 14-18 stupnjeva u toj prostoriji, vlaga je ok, izmedju 40 i 55% no brine me ta niska temperatura.

Znate li možda da li će tako niska temperatura štetiti sušenju ili ne?

Svašta sam čitao po internetu, i da hoće i da nece pa neznam više, radije bi čuo ako netko zna iz prve ruke.

Hvala
 
01.12.2015
60
29
18
27
Pozdrav, mene zanima dali se promijeni okusni rad biljke nakon lezanja u staklenci? Recimo ja sam skinuo biljku, susio je 5 dana i probao, trava radi ali samo tijelo, glava 0 bodova. Namjerno sam je ubrao ranije(mlijecni trihomi) bas da radi u glavu a ja dobio totalno suprorno, oce se to promijenit? Ima jos sanse da i ona lupi u glavu?
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, danas moram capnuti jednu manju biljku, mislim da vremena za detalje neće biti.

Da li mogu staviti sušiti bez trimanja i trimati nakon sušenja?
Znači plan je da samo skinem fan listove i grane u komadima objesim u kartonsku kutiju, a kad bude osušeno - skinem trim kojeg niti neće biti puno jer ne očekujem više od 30-40g od biljke.
 

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Zasto posle susenje se stavljaju u papirnu kesu na neko vreme(i na koje vreme?) budovi?Ako neko moze da objasni kako tacno kesa pripomaze procesu?
 
26.04.2020
23
47
13
33
pozz dobri narode...sutra planiram da je stavim po noz al me zanima zasto ima grozan miris...a pre 2 meseca je lepse mirisala...sad mi se vise oseti na pokosenu travu
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
pozz dobri narode...sutra planiram da je stavim po noz al me zanima zasto ima grozan miris...a pre 2 meseca je lepse mirisala...sad mi se vise oseti na pokosenu travu
To je normalno!
Klorofil daje miris sjena, a kad se biljka osuši, dobit če miris, ovisno o strainu!
Neki miriše jače, dok neki, tek kad ih stisneš. Čut če se, kad ih porežeš, ne brini!