sušenje u hladnijem prostoru

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rea

26.06.2010
4
1
0
34
koliko je dobro (i dali je uopce dobro) sušiti urod u negrijanoj prostoriji u ovo vrijeme( temp nesto iznad nule, 5'C)? u sobi nema vlage, samo sto je eto hladno. hvala
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
REA Vsš odgovor je može se osušit bez problema samo sporije što neko i nevoli čekat,kao ni ja.
ali znase duže sušenje bolja duda.
Ps.odma da iskoristim tvoi post da ne otvaram drugi ,postavljam jedno pitanje::icon_question:

Dali bi se moglo sušit(malo brže) u glinenoj vazi s glinenim poklpcem. ja sam to zamislio ovako;
poslažemo duvku na dno te glinene vaze(poželjno da je šira) da stane više:)) poklopimo s poklopcem
naravno isto glinenim,i puhalicu tipa fen,grijalice itd... stavimo da puše u vazu s daljim rastojanjem ,po
želji. moj zaključak pošto znamo da glina upija vlagu a stim još grijana ne više od 23c .da bi odradila
hvalitetan poso,brže sušenje ,i najvažnije nebi se puno hvaliteta dima sijebala.
to je samo teorija :icon_idea:

Sada ako je neko probo ili zna nešto u vezi te :icon_idea: .neka kaže svoie mišljenje
TU
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
nije dobro da se dodiruju medjusobno,a i temperatura od 23'c je visoka, i mislim da ce se brze susiti nego sto ce glina da 'upija' ber u prvih 7 dana,ako je poklopljena vaza. preporucena temperatura je 18'c,sa sto nizim procenom vlaznosti vazduha od oko 40% i blagim provetravanjem ali ne direknim u biljke
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
evo ljudi i ja imam jednu biljku istrimovanu sinoc i ostavljenu u hladnoj prostoriji,prozor otvoren na kant ima promaje...zanima me sta ce biti...eksperiment,znam da je slobodan u pravu za temperaturu vlaznost...domaja je u pitanju ako to ima veze uopste
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
evo ako ce ti pomoci ja sam susio u ormaru i uperio sam ventilator da puse najslabije ali ne direktno u biljke..i preporucam svima ako m prostor gdje ce susiti je puno vlazan..da stave u njega i odvlazivac zraka,ili pak posusicu punu soli(tako sam ja stavio) s tim da sol treba mijenjati svaki dan kada postane mokra jer ona ima svojstvo da skuplja vlagu iz zraka kao sto vec znate :)