Sušenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ovo i nije neki problem, ovo su one slatke muke :D Imam problem kako ću osušiti gandzu. Ne mogu u kući nikako, zbog roditelja. Znači neću imati prilike sušiti nekim ventilatorima, ormarima itd. Evo kako sam ja mislio.

Ima jedan tavan blizu moga sajta, siguran sam da tu nema nikada nikoga. Možda bih mogao u velikoj kutiji, unutra razvezati štrik i na njega objesiti travulju. Napraviti 2-3 veće rupe na toj kutiji i napraviti od najlona preko te kutije kao neki krov, da mu kiša ne može ništa. Ili kada nema nikoga kući, uzeti fen i sušiti je...nemam druge. Dajte prijedloge..da se na vrijeme spremim :)
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Pablo Escobaar je napisao(la):
Ovo i nije neki problem, ovo su one slatke muke :D Imam problem kako ću osušiti gandzu. Ne mogu u kući nikako, zbog roditelja. Znači neću imati prilike sušiti nekim ventilatorima, ormarima itd. Evo kako sam ja mislio.

Ima jedan tavan blizu moga sajta, siguran sam da tu nema nikada nikoga. Možda bih mogao u velikoj kutiji, unutra razvezati štrik i na njega objesiti travulju. Napraviti 2-3 veće rupe na toj kutiji i napraviti od najlona preko te kutije kao neki krov, da mu kiša ne može ništa. Ili kada nema nikoga kući, uzeti fen i sušiti je...nemam druge. Dajte prijedloge..da se na vrijeme spremim :)

Kemijanje a ? :eek:hno:

Prika moj ovako ti napravi. Uberi koprive i još nekog bilja te poslaži to na neki štrik u sred sobe. Također i svoj plod objesi tu da se suši. Kad te tvoji pitaju šta je ovo sine ti njima reci kako radiš na jako važnom projektu vezanim za razne biljke kako se ponašaju nakon što ih pobereš ! di ćeš bolje, nema skrivanja, laganja itd ;) sretno :rasta1:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Uzmeš kutiju za cipele (ako imaš više vutre onda više kutija), probušiš sa svake strane rupu od 2 cm promjera, kad otrimaš sve, trančiraj sve na male budove i ubaci u kutiju. Nemoj da ti je kutija puna do poklopca nego 2/3 zapremnine kutije napuniš i samo jednom do dva puta dnevno prošejkaš kutiju i to ti je to. Ja sam dio tako osušio čisto da vidim kako ide i mogu ti reći da je jebenica. Osuši se za 10-tak dana u ormaru na sobnoj temperaturi i čak se ni neosjeti toliko jako kao kad sušim na otvorenom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Sušile se meni i u kutiji i u ormaru okačene izmedju robe, samo tu i tamo prozračit i nema neke filozofije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
pa ako je tavan dovoljno mracan ne moras ih stavljati u nista,lepo razvuces neku zicu i pokacis...i to je to..
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Neću da prokišnjava i da ima dodira sa vodom. Fino ću ih u neku kutiju, tu kutiju probušiti da ima zraka i da bude na suhom ugl. i eto ga :D
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
393
1.735
143
79
Sumarak
Ja sam uvjek susio na tavanu, mislim zivim u kuci pa sad ispod krova prozracno, mracno, iglu konac u ruke nataknem grane na konac okacim :) Nema ti tu neke filozofije tavan je super :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar