sušenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

el

30.07.2006
0
0
0
pomoc!
sušio bi biljke al nemam prostor. dal je moguce susit samo listove i vrhove?ako je?koji je najbolji nacin i dali kada se pusi udara manje ili isto...HVALA
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Procesljaj forum, imas sve objasnjeno... mislim tipkao bih puno pravo i ko zna bil na kraju skonto....
Zasto raja ne koriste opciju "Trazi"... tu cete sve naci.... jednostavno...

A evo ti ono ukratko, ne znam sto listove susis???? to se jedino susi ako mislis praviti hash, sto ne vjerujem. Biljka mora proci nekoliko faza dok ona pocne da cvjeta, tj. da rastu budovi (vrhovi, èièci...) biljka mora proci vegetativnu fazu, a to je da pod svjetlom mora biti 18 sati i samo 4 mraka.... Ako ti je slabo svjetlo, biljka ce ti se izduziti i bice ko strkljava, sa malo budova i sporije ce ti i vegetirati i kasnije cvjetati...
Za veg. fazu moras imati dobru rasvjetu (plavi spektar boje, extra....) kasnije kad biljke narastu dok ti mislis da treba (ako si ogranicen sa prostorom) stavis biljke na cvjetanje tako sto ih stavis pod HPS (High Presium Sodium lamp) sa obavezno CRVENIM spektrom boje. Sve dok biljke je pod plavim spektrom ona ce samo rasti...i rasti i nista od nje nece biti... tek kad je stavis pod lampu (potrazi HPS po forumu, bilo je tema i tema...te gdje i kako se nabaviti do cijene...potrazi malo...)
Znaci cvjetanje mozes sam da "izazoves" ako sadis unutra naravno...tako sto biljku stavis na 12 sati svjetlo, 12 mrak, i cvjetanje traje onda nekih 5-9 nedelja zavisi od mnogo stvari... najosnovnije tri stvari su svijetlo, vazduh i temp.
Znaci kad stavis pod lampu (koja ima crveni spektar) i temp. vrijeme na 12 sati mrak i 12 svijetlo....i strpljenje....
Eto ovo sam ti ja na vrat-na nos sto se kaze... na brzaka...ali koristi opciju "Trazi" i sve sto te interesuje vec je napisano...skoro sve... mnogo ces nauciti samo nemoj da ti bude lijeno citati....
ako je tako onda i meni ce biti lijeno odgovarati tj. tipkati jedno te isto...kao i sva ostala raja....
Eto
Sretno i lp
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
el je napisao(la):
i pitao bi kada biljka pocinje luciti THC
Ne kontam kako mislis "luciti", jel to kontas da neko ulje pravis ili nesto??? Biljci je THC ko sto neko rekao kao krema za suncanje....najvise se THC zadrzava u budovima (zenka) dok kod muzjaka nema (ili veoma malo, toliko da je zanemarljivo, kolicina THC-a)
THC biljka cuva u cvjetovima kad procvjeta, budovi.
Takodje mozes vidjeti na stabljici male kristalcice, protrljaj malo stablo znaci samo, i pomirisi prste....
:)
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
heheheheh e vesela druzina hehehheheheheh

Kada se pocinje luciti thc?? od samog njenog klijanja a sto je ona veca i jaca to ima vise thc-a jer je to njen odbrambeni mehanizam od zivotinja da je ne pojedu...
ljuta paptika nije ljuta zato sto je mi volimo u salati nego da bi se odbranila od zivotinja odnosno da bi zastitila semenke od zivotinja koje bi se njome nahranili..
sto je biljka bliza vremenu za reprodukciju odnosno stvaranju semena to je odbrambeni mehanizam jaci..
pa opet da te vratim na onu papriku koja i nije nesto ljuta dok je mala ali kako raste i vreme je reprodukciji ona sve vise i vise luci onu ljutinu ne bi li se odbranila od prozdrljivih zivotinja....

:lol: ala sam se raspisao,jos malo sam i elaborat mogao da napisem :lol:

U svakom slucaju nadam se da si zadovoljan odgovorom :?:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
el je napisao(la):
hvala! no pitao sam dal mogu listove osušit i pušit! i biljke su mi vani...

...Ne
Jedino ako si gledao onaj film gdje lik od listova koje ostanu, pravi hash...u 10 min. ali ti treba vise biljki zbog listova ako mislis napraviti neku "plocicu" hasha, ima film i linkovi jos uvijek mislim u unutrasnjem uzgoju ima tema sa linkovima i drugih filmova

:) Eto dokaza da niste "protabirili" forum (ovo ne govorim tebi samo, nego masa raje, a i opcija Trazi je extra dobro uradjena koja pravo pomaze u potrazi...
Eh sad drugo je sto je nekom mrsko citati, zamislite kako je onda bilo tom nekom odgovarati...
Lp
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa sada najbolje bi bilo kada bi se sva smola izvadila iz biljke,jer je vise stetno lisce i samo meso biljke nego smola
a o papiru i da ne pricamo koliko je stetan

lisce ne !