Sušenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Ali ovi koji misle sušiti vani u kartonskim kutijama i najlonom pokriti znati da kada bude malo jača kiša padala vlaga se uvuče kroz rupice. Možda na sajtu napraviti mali krovic od dasaka ili nekakve ploce i spod tog ici sa kutijom da bude odmaknuto od zemlje hmm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
susim u sobi vlaga 55% temperatura 21C da li zadovoljava uvjete i koliko dugo pod tim uvjetima bi joj trebalo oko prilike jeli dosta 7-10 dana?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
01.06.2015
57
103
18
Čitam predhodne poruke i pitam se dali se ovi ljudi zajebaju ili su mrtvi ozbiljni ??? Iskreno bi preporučia da se manu uzgoja svi oni koji imaju problem sa starcima svojim i oni ća se kruju od stare i strarog kad hoće uzet po koji dim !! ;) Cvjetovi se divno suše doma u sobama i malim i velikim bez crnih đakova za škovace i kartonskih kutija zakačenih na vrh stabla !!! Ljudi sve se može kad se hoće i kad se ne preteruje u mašti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer82

wed

19.07.2014
75
173
33
zanima me jel mogu hedovi da se suse u ormanu tj da bude zatvoren orman. i zanima me miris jer ne zelim da se oseca po celom stanu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
01.06.2015
57
103
18
Pazi u principu mogu , ali ono što je bitno to je da su idealni uslovi da stoje u tami na propuhu ! Znači , mora imat prostor di bi to sušia propuh ili ti protok vazduha !!! I za do 5 dana imaš suhe svjetove onda staklenke čine pravu stvar naravno sa povremenim vađenjem i ponovnim luftiranjem na nekih 10 do 15 dana na po uru vrimena i tako dobijaš pravu aromu za nekih misec dana i dulje jbg sve je to proces da bi bilo ono pravo ! :banana_rasta: ;) P.S. Zavisnosti od količine sušenih cvjetova će se širit miris po stanu , ali iz nekog ranijeg iskustva hoće i to baš :) pa nije zgoreg uzet neki osvježivec , malo po stanu našpricat zbog ukućana ! :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ja sam jednom prilikom i sušila u ormaru.
Poslažeš otrimane grane sa cvijetovima na vješalice,paziš da to nije sve nabijeno tj.da se cvjetovi ne dodiruju.
I par puta dnevno otvoriš i onako vratima zamahneš da se zrak promijeni u ormaru i to je to :)
A miris se osjeti....i to dosta u početku ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

wed

19.07.2014
75
173
33
Eh miris je problem ne verujem da neki osvezivac moze to da prikrije, a i da moze verovatno mora mnogo da se naprska pa onda da se gusim u osvezivacu :D. Ako ima jos neko neki predlog za susenje tj stealth susenje ili za prikrivanje mirisa dobro bi doslo.

P.s. Jel bi mogao ventilator i otvoren prozor u toj sobi da otera miris.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
zasto bi izostala kvaliteta, temperatura se podesava koliko vidim moze se na laganoj temperaturi fino osusit.
a da je komercijala cisto sumnjam uredaj je veoma mal ne bi moglo stati unutra puno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Zato jel nevjerujem da išta na brzinu može valjati pa tako i to.
Šta se u tom slučaju dešava sa klorofilom ako sviježe ubrani cvijet staviš na sušenje i za par sati ga imaš gotovog?
Ali možda i griješim,nisam tako nešto koristila.
To je samo moje mišljenje ;)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pise na masini da susi za 150h to je 4-5 dana ako se ne varam?
ovo ti je isto kao kartonska kutija puse ventilator u nju samo sto je zrak točno 20-30C
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
minimalna temperatura je malo iznad idealne samo ne znam kakva je vlaga u njeme da li se moze to podesit ne mogu se sjetit kolika je idealna vlaga zraka za sporo susenje.