Sušenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.01.2015
33
11
8
30
I mene brine ta vlaga,ne znam dal bi smio stavit posudicu s vodom unutra...svakako cu probat danas ubaciti da se suše.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne vidim zasto ne bi smeo staviti posudu sa vodom, sto kaze tamara, kad vec imas probaj manju kolicinu pa javi, mada sumnjam da ce to neko od clanova kupovati da bi osusio par biljaka. slicno mozes dobiti i u pecnici ako je ukljucis na 50C ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda and t@mara
16.07.2011
197
180
43
Ajd neka neko napiše neku brzu metodu sušenja za one koji se ne mogu suzdržat :)
Prelistao sam celu temu i nijedan post nije posvećen tome. Ono, šta ste vi radili, šta je po vama bolje itd... JEst, da je najbolja kad odleži dva tri meseca aliiii nestrpljenje čini čuda čak i u ladnoj vodi :let:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
07.08.2015
2
8
3
35
Posto su ovih dana paklene vrucine a ja imam opciju da osusim biljku na tavanu na kojem je temperatura sigurno oko 35 40 stepeni,protok vazduha je dobar samo me zanima jer bi ta temperatura skodila krajnjem proizvodu???Probao sam sa 1 granom osusila se za 3 dana a to mi je nesto prebrzo,ako moze objasnjenje oko toga :rolleyes::rolleyes::rolleyes: fala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a sta je cudno sto se 1 grana osusila za 3 dana na 40C uz dobro strujanje vazduha. neces ocekivati da se ubudja u takvim uslovima :) probaj taj suvi krajnji proizvod pa proceni jel ok il da susis na nesto nizoj temp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moreplovac

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Na takav tavan jedan-dva dana, i onda u tegle koje držiš još poluotvorene 10-tak dana i bude to taman ;). Dobro je da ima tavana sa 35-40 stupnjeva, ja sam jučer izmjerio 57 na svom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moreplovac

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Za nestrpljive kao sto sam i sam evo nekih prjedloga. Dakle biljka jos nije sazrila, stare kuke s foruma savjetuju čekanje a mi nemamo nic za dimit, skidam lisce (skroz zuto baciti a ono koje bi "sutra moglo poceti zutjeti" posusi na radijatoru, pojacalu, pecnica na najmanjoj temp, na tavi, skarnicl pa fenom upuhivati vrući zrak...). Jel pametno, nije, a dal radi, radi ako si cistog daha, pročišćen apstinencijom, imas vjeru i nadu a predrasudi su pozitivni.
Svakako se suzdržati od rezanja grana ili grančica, biljka moze pohermat za dan dva od stresa a u tom slucaju ne moras se ni pogledati u ogledalo,osjecaj te ne vara, dokazao si sam sebi da si magarac. (jako tesko iskustvo)
 
18.08.2016
173
47
28
40
bok! Imam jedno pitanje, koje je glupo,mozda skrecem sa teme..Postoji li neko srestvo koje mogu koristit tokom susenja da se pojaca kvaliteta?
 
19.06.2016
23
9
3
31
ako susim curu u prosotru wcja gdje sam napravio mrak i ima negdje 23 stupnjeva, bude sta napoako? jednom na dan otvorim malo prozor da izlazi malo zrak i ulazi novi i ponovno zatvorim i par puta dnevno upalim za 10 min vent. a izobesio sam jih u veliku karton box velicinu pcja(jer je do sada jos auto iso pod noz) i napravimo negdje 20x10cm i jos neke manje rupe za zrak , zbog sigruanja vlage da malo karton vuče na sebe. jel je dobro ili bolje da izobesim gore u štali gdje ima oko 30 stupnjeva kroz dan i puse malo malo vjetar? hvala vam puno jer imam ja taj problem vec sto samo sve procito u susenju :) smiley9934smiley9934:fuck::fuck:
 
27.07.2016
36
12
8
33
hmm da se ubacim malo..:) ja imam 3 biljke i koliko sam upucen jos malo bi se mogle susiti, stoje mi u dvoristu i juce otsekao par cvetica za probu, naravno hteo sam da susim duze ali drug navalio da probamo tako zeleno :puuuh:: stavimo mi u tiganj i na slaboj vatri prosusimo samo.. Ja mislio nema nista od toga kad ono medjutim, zveknula nas momacki:zvezda:::lol: znan da to nije tema ali sam morao da ispricam smiley9934 kada bude vreme za sunje stavicu je u kutiju neku vecu dole izbusiti rupice, a od gore ventilator koji ce izvlaciti vazduh iz kutije, ubacim koju kesicu onih kuglica koje sluze za vlagu, dobijaju se skoro u svim proizvodima, recimo sa patikama, valjda znate na sta mislim..:D cisto da budem siguran da nema vlage, nadam se da je to ok..?:)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nema potrebe ubacivati taj silikon, a ako vec hoces nesto tako onda stavi pirinac, ali o5 nista ne dobijas time osim brzeg susenja.
 

Big Head

Aktivan Član
31.07.2014
100
276
63
Imam nekih 30ak grama od hermafrodita, susen na tavanu nekih 15ak dana ali nije jos suv.. Kako vam se ovo cini? Kuler od kompa ubacuje vazduh pomesan aromom limuna, malo eksperimentisem :D
IMAG0482_1.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran