Sušenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
Ovako malo sam trazio po forumu i nasao sam neke odgovore ali nemogu to izvest tako... naime problem je u susenju, nemogu susit indor nego moram outdoor, vidio sam da su neki rekli da se napravi box prekrije najlonom ili necim da se zastiti od vlage i nametnika, ali to je meni neizvedivo jer nemam box i nemam di stavit taj box vani....
sad mene zanima di bi ja to mogao stavit dal postoji jos koji alternativni nacin susenja???
mislio sam u vrecu stavit i nekako u neko granje zabit tu vrecu ali da je biljka preokrenuta ali onda nema zraka,a ako napravim rupice bit ce i vlage....
moze mali help ili neki link da procitam nesto...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
neznam koja panika.bitno da se polako osuši i da se vlaga iz hedova nekako lufta.Na momenat mi je zazvučalo kao da pitaš di sakriti dim,ali to bi bilo suludo misliti:icon_lol:
O sušenju ima dovoljno pisano,samo ovisi di možeš
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
aha,ma dobro....znam da ima neke teme o susenju i procitao sam,ali nisu mi dovoljni ti odgovori...
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
sta bas nikako?
ja sam mislio posto su posadjene polovicom sestog mjeseca,nisu toliko velike pa ih mogu komotno stavit u vrecu za smece onu crnu, zavezat da nema ni vlage ni zraka. Preokrenut i susit vani u prirodi...
 

UnderageRasta

Banned
Banovan
11.09.2010
2
0
0
33
Ima nacin.Registrovo sam se striktno da tebi pomognem ali cu se zadrzat na forumu.Kosto sam ja shvatio mozes da uzmes kartonsku kutiju napravis velike rupe na njoj i jos neke male rupice i izmedju malih rupica stavis zicu i na zicu okacis kao na strik za ves,odozgo pokrijes najlonom da u slucaju kise berba ne propadne.Sa takvim necim imas protok zraka i zastitu.Iako nisam sadio do sad mislim da bi ovo upalilo
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
vidis dobra ideja, nisam se toga sjetio.... hvala ti na odgovoru...
e i jos jedno ptanje kad se biljka bere dal je bolje ju iscupat sa korjenom van i maknut zemlju sa korjena i stavit ju susit ili je bolje ju pri dnu sa nozem odrezat i stavit susit???
 

UnderageRasta

Banned
Banovan
11.09.2010
2
0
0
33
E to ti neznam.Ma sve jedno je kako ces je iscupat ha odjesko ha iscupo biljka opet zavrsi osusena.Mozda ima razlike ja neznam,poceo sam duvat prosli mjesec i jako mi se svidjelo.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
sknk je napisao(la):
vidis dobra ideja, nisam se toga sjetio.... hvala ti na odgovoru...
e i jos jedno ptanje kad se biljka bere dal je bolje ju iscupat sa korjenom van i maknut zemlju sa korjena i stavit ju susit ili je bolje ju pri dnu sa nozem odrezat i stavit susit???

ma samo reži, trgaj, vadi, gazi nogom, nije bitno kako ju pocepaš bitno da ju izvadiš :icon_lol:

ajd sretno do kraja... ako nemaš baš nikakve mogućnosti sušenja onda si probaj sklepat neki boksić... stavi ga negdje di niko nema pristupa... bitno je da ti je na tamnom i suhom mjestu i gdje ima zraka... ostalo te nema kaj brinut
vani NIKAKO, vlaga će ih pojest, plastična vreča neka ti ne pada na pamet, također ćeš sve uništit... znači bitno je ZRAK, TAMNO, SUHO!

pozdrav!
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
evo imam jednu alternativnu metodu susenja pa bi molio za komentare, kritike itd....
smislio sam nacin kako susit biljku vani a da ima zraka,nema vlage i temperatura je ok, tj kako je vani tako je vjerovatno i unutra mozda je malo toplije unutra...
Ovako treba vam zeljezna ili limena bacva velika, nesto za izbusit rupe na toj bacvi, spga i malo volje....
Bacvi treba napraviti rupe za zrak, ne prevelike rupe da vlaga ne ulazi ali onako male rupe, i tako po cjeloj bacvi. Zatim uzet spagu, zavezat biljku za kraj i zavezat ju na vrh bacve ti je poklopac, a drugi dio bacve mora biti bez poklopca, naci da je gornji dio bacve otvoren a donji zatvoren. Nakon sta to zavezete i provezete biljka mora stajat naopako a bacvu morate okrenut da bude bijka zasticena od kise, naci strana sa poklopcem mora biti gore....
Da vam ne duljim previse evo vam slika koju sam nacrtao u paintu...

http://img215.imageshack.us/i/bacva.png/

e sada molim vas da mi kritizirate, hvalite davate savjete dal je to dobar nacin susenja??
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
sva sreca da vlaga "ne ulazi" kroz rupice :D jer je prevelika !
ali za sunčano vrijeme, heavy metal izvedba + kreativnost.
ja svoje biljke odrežem, ošišam, izdvojim hedove. hedove natrpam u ladicu u sobi između nekih kutija u kutiju i slično.
jednom dnevno izvadim da se prolufaju i vracam natrag. nakon 7 dana se i presuha, a onda tek ide u staklenku i nakon jos desetak dana je TO TO. miris + okus +
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda