suši se!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.06.2011
6
0
0
38
evo ovako: prvi put sam posadio biljku iz znatiželje. Raste u običnoj posudi, na balkonu. Posađena je 19.04. i odkada je niknula lijepo je rasla neko vrijeme. Međutim počela se sušit. Najprije je njen rast naglo stao. Ima tek 10-tak cm... Iako na vrhu izbijaju mali listići, donji su se već osušili... sad su i drugi počeli žutjeti. Promjene sam uočio kad je biljka počela kopnit odnosno svi su listovi izgubili snagu. Žao mi je da se osuši jer sam je pazio, ako postoji neki način da joj pomognem molim vas da me uputite. Žao mi je ovako gledat.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Teško je bez slike pričati osim nagađati.
Ja ču bez slike...svakako loša priprema, zemlju ne spominješ ša pretpostavljam da je žnj kvaliteta. Ne vjerujem da si pazio jer se suši, možda si si pazio međutim bez dovoljno znanja da ispraviš sitnice.
Najgora je kad netko pun euforije posadi sjeme i očekuje da če to samo od sebe kroz par mjeseci dati kilo hedova. I onda problem, ode moral dolje jer i ne ispadne sve tako jednostavno na kraju. Zapravo jednostavno je ali groweri znaju da zakompliciraju zbog neiskustva.
Evo upute za slike:https://forums.vutra.org/threads/2716-Upute-za-postanje-slika iako ne zvuči da je moguče nešto spasiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maitreyi

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
presadi u bolju zemlju,ja sam imao sličan problem i to mi je pomoglo,ćim sam presadio oporavile su se! preporučam terra magmu! ja sam, kupio za svoje terra magmu 8lt i 3 litre perlita u bauhausu to pomiješao i presadio!
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Verovatno nisi djubrio ni jednom?
Verovatno si posadio u zemlju u kojoj je ranije bilo neko kevino cvece?
Najbolje bi bilo da se promeni zemlja,kupi neka kvalitetnija(supstrat) imas u trznim centrima, teramagma,komposana su se pokazale kao najbolje.

Jednostavno izvadis naglavacke biljku sa zemljom..skines visak stare zemlje koliko je moguce da ne ostetis koren i presadis u tu novu(predhodno nakvasenu i izmesanu),blago zalijes da se slegne. Nakon 10ak dana trebalo bi da krene u dalji razvoj.

Ili jednostavnije ,samo kupi tecno djubrivo za vegetaciju(plantela,bloom..) i zalijes po upustvima na pakovanju. Pa kad krene u oporavak,valjalo bi da promenis zemlju.

edit:a mogao bi opusteno i da posadis bar jos jednu,propisno...prvo sto je jedna ko ni jedna(moze da bude musko),drugo, nova ce bolje napredovati,mozda cak i presisati staru:)
sretno!
 
02.06.2011
6
0
0
38
stavio sam u novu zemlju KOMPOVIT za vrtne biljke, cvbijeće, voćke... sa dodatkom gline. Zalijevao sam umjereno, kad je počeka kopnit dodao sam tekuće gnojivo za zelene biljke (cisto malo da vidim hoće li pomoći) međutim ona se ne oporavlja. Mogu slijedeći put posadit kako treba ali žao mi je ove. Presadio sam je u novu zemlju kad sam primjetio da je počela žutit međutim ništa se nije promijenilo
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
koliko je dugo u novoj zemlji? treba joj dati malo vremena,ali nekakvo poboljsanje je posle par dana. Nesto je onda drugo u pitanju. Citaj malo okolo,shvatices vec sam gde si gresio,a i valjace ti za naredne uzgoje:sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Tvoja biljka ima kronični nedostatak dušika.
I ta zemlja u koju si posadio ovu jadnu biljku izgleda reciklirano i pre loše.
Zemlja s dodatkom gline? Sine, vutra ne raste na glini. Njoj treba rastresita zemlja bogata hranjivima.
 
02.06.2011
6
0
0
38
zemlja nije reciklirana, supstrat sa dodatkom bijelog i crnog treseta, nije je potrebno mješat...mislim da nije do zemlje. Presadio sam je prije 3-4 dana međutim stanje se nije popravilo. Bljka je lijepo krenula rast i odjednom se počela sušit. vidjet ću šta će biti u narednih par dana ali sve mi se čini da je to sve od nje.
 
13.10.2019
1
0
1
49
Teško je bez slike pričati osim nagađati.
Ja ču bez slike...svakako loša priprema, zemlju ne spominješ ša pretpostavljam da je žnj kvaliteta. Ne vjerujem da si pazio jer se suši, možda si si pazio međutim bez dovoljno znanja da ispraviš sitnice.
Najgora je kad netko pun euforije posadi sjeme i očekuje da če to samo od sebe kroz par mjeseci dati kilo hedova. I onda problem, ode moral dolje jer i ne ispadne sve tako jednostavno na kraju. Zapravo jednostavno je ali groweri znaju da zakompliciraju zbog neiskustva.
Evo upute za slike:https://forums.vutra.org/threads/2716-Upute-za-postanje-slika iako ne zvuči da je moguče nešto spasiti.
Večer svima.Ne znam kako ovdje postavit pitanje,danas sam vas našla ali ne i to kako funkcionira ovo pa pišem tu bez ljutnje.Isto sam nova i trebam savjet oko svoje biljcice.Posadila sam zbog zdravstvenih priblema sve se osušile ali jedna je opstala.Uputite me kako ovdje pisat a da ne moram ispod tuđih komentara.Hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Uputite me kako ovdje pisat a da ne moram ispod tuđih komentara
pa ni ne treba da pises ispod tudjih komentara, sem ukoliko nekog zelis da citiras. pisi dole u text boksu pa objavi post, nista komplikovano :) samo prvo nadji temu vezanu za to sto zelis da prikazes il o cemu vec zelis da pises, uskladi tvoj sadrzaj sa nekom od postojecih tema