Subjektivan osećaj za vremenski tok

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.12.2018
19
98
13
Tražio sam na pretrazi ali nisam uspeo da nađem. Ako postoji ista ili slična tema, uz izvinjenje, zamolio bih da neko od urednika obriše ovu temu.

Duvam jako dugo, naravno sa prekidima. Dok sam bio mlađi ovo mi se nije dešavalo, ili možda i jeste ali na to izgleda da nisam obratio pažnju.
Reč je o sporom prolasku vremena kada sam haj. Dakle, pogledam u sat i ne mogu nikako da verujem kako vreme prolazi jakoooo sporo.

Da li je neko pokušavao, i ako jeste kako, da ovo nekako kontroliše, tj. da po potrebi ubrza ili uspori subjektivan osećaj za vreme.

Možda, ovo samo naglas razmišljam, taj subjektivan osećaj sporog proticanja vremena ima veze sa gubitkom kratkoročnog pamćenja na travi.

Gotovo sam siguran da za tako nešto postoji neka fora, jer sve ide iz glave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sumkeee

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.496
143
Sjecam se da u vojsci ona dva sata straze nikako ne bi prolazila. Vukla bi se i dok sam normalan, a pogotovo kad bi previse izdimio. a jedva bi cekao da prodju.
Danas, na poslu, onih par sati poslje marende najbrze mi prodju ako laganog zapalim, a posao je takav da se trebam angazirati malo jace.
Mozda je to trik. Raditi nesto sto nije preko k... , a ne cekati da vrijeme prodje
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Gotovo sam siguran da za tako nešto postoji neka fora, jer sve ide iz glave.

Fora je u vremenskoj dimenziji, kad se zakrivi, pa imas mnogo da obilazis, ono, ides naokolo umjesto da hvatas pravac.
Salu nastranu, ali, zaista postoje dvije dimenzije vremena. Jedna se zove "high" a druga "stoned"
Kod high dimenzije mozak izvrti milion razlicitih misli, razlicitih dogadjaja za kratko vrijeme, za koje bi realno trebalo koja godina da se odigraju, a mozak izvrtio za 5 minuta. Tako "nahighisan" pogledas na sat i kontas da je stao, a sekundara pici. Vrijeme se oteglooooo
E, kod "stoned" dimenzije je totalno suprotno. To ti je ono, kada se zapiljis u jednu tacku, mrlju na zidu, mozak pogasi sva moguca cula, pa i ono sesto, a na kraju utrne i sam sebe. Drzi te to tako neko vrijeme ili dok zena ne zagalami "Alooooo, jesi l' ziv? Cucis tu sat vremena i ne trepces" pogledas je blijedo, ocima bez trunke zivota i jedva prozboris - koji ti je krivi, tek sto sjedoh da zapalim!
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Što bi ja voleo da meni tako sporo piči...
Ja spušim par buksni i nznm koje je vreme uopšte i dal ima vremena...
Sam probaj sa necim da se zanimaš i najbitnija stvar,opusti se i prepusti chilanju... a misli,misli ce se same složiti kad se ti složiš... a vreme ce teci i dalje,ne staje niti usporava ni za koga,nažalost :)
Stej haj
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Možda, ovo samo naglas razmišljam, taj subjektivan osećaj sporog proticanja vremena ima veze sa gubitkom kratkoročnog pamćenja na travi.
ma ne gubis ti pamcenje, nego ga za trenutak storniras na spoljni hard :D
sve je ok dok ne pocnes da pravis nekoliko kafa, pa jedna kod kompa, druga na stolu u dnevnoj sobi, treca na stepenistu... ali to se resava lako, uzmes neku fensi pa samo iz nje pijes :lol:
 
13.12.2018
19
98
13
Fora je u vremenskoj dimenziji, kad se zakrivi, pa imas mnogo da obilazis, ono, ides naokolo umjesto da hvatas pravac.
Salu nastranu, ali, zaista postoje dvije dimenzije vremena. Jedna se zove "high" a druga "stoned"
Kod high dimenzije mozak izvrti milion razlicitih misli, razlicitih dogadjaja za kratko vrijeme, za koje bi realno trebalo koja godina da se odigraju, a mozak izvrtio za 5 minuta. Tako "nahighisan" pogledas na sat i kontas da je stao, a sekundara pici. Vrijeme se oteglooooo
E, kod "stoned" dimenzije je totalno suprotno. To ti je ono, kada se zapiljis u jednu tacku, mrlju na zidu, mozak pogasi sva moguca cula, pa i ono sesto, a na kraju utrne i sam sebe. Drzi te to tako neko vrijeme ili dok zena ne zagalami "Alooooo, jesi l' ziv? Cucis tu sat vremena i ne trepces" pogledas je blijedo, ocima bez trunke zivota i jedva prozboris - koji ti je krivi, tek sto sjedoh da zapalim!
Zahvaljujem na odgovoru!
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.132
143
Vrijeme je mnogo zanimljiva petlja.
Naše poimanje vremna je po meni skroz krivo, a i mi tamo izmislili i zadali da se vrijeme mjeri u nekim sekundama minutama satima..
Zašto bi mjerilo vremena bila sekunda? :)

Vrijeme je čak podložno manipulaciji.. Itd itd..
A kad se naduvam bome često lunjam po vremenskoj petlji heheh.
Većinom prolazi sporo, pogledam na sat a ono prodje 5min a izdesavalo mi se 40min akcije xD.
A nekad leti..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Deda65

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
ili se ozenis i prepustis kontrolu .....
Probaj dva puta,pa imas jednom mesecno alimentacuju,dodje mu ko kredit, obe zene gledaju u kalendar i precrtavaju ga ,ko da me iz armije cekaju :svadja::rofl:
Verujem da ima veze sa gubitkom pamcenja,ono kratkorocno i te fore,pa pogledas na sat 18:50 , posle i-ha-haj vremena i smora 18:54 :watch: .
Doduse onih 20 minuta sto imam pauzu na poslu,mi proleti ko raketa ::banjahanje::,a uvek je ista indica :gled:
Ima slucajeva kad grune posao,ja se dodatno (neplanirano) dodam,stavim slusalice,brzu muziku i bijem prekovremeno.
Mislim da bi moj odgovor na ovo pitanje bio da trenutni nemam pojma i da ovo pisem 30 minuta ,ali najbolje je kad se ono kvalitetno provede ::listomahanje:::mario::
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.496
143
A i nije lose
Kad se zapovjednik na tebe dere jer si malo visi nego sto on misli da bi smio biti, jer te boli k sto ga nisu dovoljno mazili dok je bio mali... O penisu i seksualnim mu sklonostima necu jer nisam siguran, ali neku mutnu sliku imam.
Zapalis doku promatras i smjeskas se
 
13.12.2018
19
98
13
Probaj dva puta,pa imas jednom mesecno alimentacuju,dodje mu ko kredit...
Verujem da ima veze sa gubitkom pamcenja,ono kratkorocno i te fore,pa pogledas na sat 18:50 , posle i-ha-haj vremena i smora 18:54 :watch: .
Imam i jedno i drugo, i alimentaciju ali i kredit.

Upravo na ovo citirano sam mislio da ima veze sa kratkoročnim pamćenjem, da jednostavno zaboravim trenutke pre, pa kao da mi ovog trenutka počinje novi dan, a ono posle podne. :)
Ipak, pored svega u pravi je i @Papa Romeo, samo što meni kada sam stond vreme prolazi normalno, ali kada sam haj onda postoji ta vremenska diskrepanca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče