Substral terra magma?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.11.2008
39
15
8
45
Cuo sam samo pozitivne stvari o ovoj zemlji pa sam je kupio. Interesuje me da li je u nju potrebno dodavati bilo kakvog djubriva (gnojiva) u fazi rasta ili cvetanja ili prilikom zalivanja ili samo cista kupljena zemlja i to je to do kraja uzgoja? Da li kad se zaliva moze obicna voda pH do 7.5 ili se mora doterati pH da bude u rasponu od 6.3-7?
Ukoliko je potrebno i ukoliko neko ima iskustva, molio bih da napisete kad bi trebalo poceti sa prihranom.
Da li je potrebno dodavati perlit u ovu zemlju?
Takodje sam kupio i glistenjak (worm castings), da li je glistenjak potrebno dodavati ovoj zemlji ili ne? Da li se moze dodavatil ili se nesme dodavati, obzirom da je ovo gotova zemlja. Ljudi koji su prodavali glistenjak garantuju da ne dovodi do spaljivanja korena biljke i da se biljka od pocetka do kraja moze gajiti u njemu.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
u svaku zemlju moras napraviti drenazu,ta zemlja je dobra jer ima hranljivih materija za 25dana posle toga jednom sedmicno nahrani,u cvjetanjuhranis redovno informisi se malo prije nego krenes inacew nema nista od toga,dodaj joij vodikov peroksid korjen ce ti biti zahvalan
 
06.11.2010
35
6
0
121
mjesecar je napisao(la):
u svaku zemlju moras napraviti drenazu,ta zemlja je dobra jer ima hranljivih materija za 25dana posle toga jednom sedmicno nahrani,u cvjetanjuhranis redovno informisi se malo prije nego krenes inacew nema nista od toga,dodaj joij vodikov peroksid korjen ce ti biti zahvalan
Nema smisla to šta ti govoriš.. Trava ne crpi tlo te nema razloga zašto bi nakon mjesec dana nestalo hranjivih tvari.. Jesi ikad cuo za organski uzgoj? Ma lijepi budovi mogu da izrastu i bez gnojiva.. Možda manje udaraju al su sigurno zdraviji. A od prirodnog gnojiva ti smrdi cijela kuća (ili vrt ili vatever).
 
06.11.2010
35
6
0
121
herb-o-logist je napisao(la):
Možda se u outdooru da izgurat bez gnojiva, ali u indooru...teško (čitaj nikako).
Zalijevaj samo sa malo čaja (zelenog ili crnog) ili kave i vidit ces kako raste.. Marica nije nista drugacija od drugih biljaka.. Cak dapace, raste ko korov (korov se inace na engleskom kaze weed, sto je ujedno i naziv za vuvu). Znam gro ljudi koji imaju biljke na prozorima i dobijaju svejedno lijepe budove.. A to šta vi tolko hvalite lampe, pročiščivače i slično je puka glupost.. Nepotrebna perverzija. Posadi biljku negdje bilo gdje vani i samo zalijevaj svaki dan.. Raste polakše i hedovi su manje potencije no za 0 kuna!
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Weed zapravo dolazi iz slenga i ne možemo doslovno prevoditi tu riječ. No da ne ulazim u to...
Kava mijenja PH na kiselo i nije preporučljivo s njom zalijevati. Za čaj ne znam točno. Naravno, vutra raste kao korov, ali ako se želi nešto kvalitetnije dobit travu treba tretirati daleko bolje nego kakav korov. Landrace još kako tako i uspije, ali neke fine sorte sa ultra genetikom, to ne ide samo tako.
EDIT: Naravno da će uspijet i na prozoru sa minimumom onog što joj je potrebno, ali mislim da nam je svima prioritet izvući maksimum iz biljke, a tu je potrebno puno više od držanja na prozoru i zalijevanja svakih par dana.