Suhi led, kif, hasish

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Postovanje ekipa:thumb:
Posto mi se skupilo podosta trima,lisca koje cami u frizideru odlucio sam se napraviti hasis sa suhim ledom.E sada..tu se naslo dosta pitanja koje odgovore nisam mogao naci na forumu.Za izradu su vam potrebne bag vrece,suhi led,rukavice,stiropor kutija,plasticna posuda,staklena podloga ili plasticna,samo da je cista i glatka.
Suhi led;
Imate dve mogucnosti nabave;kupnja,pravljenje.Ja sam htio kupiti medutim kada sam dobio povratne informacije koliko je kompliciran transport i koliko sve to kosta odlucio sam se educirati i malo pronjuskati.Znaci kupnja otpada,nemojte ni pokusavati osim ako u svom gradu imate bas tvrtku koja prodaje na kilu.
Moj savijet;odite na ribarnicu,nabavite stiropor kutiju 20170525_135157.jpg i pronadite poznanika koji ima pristup punjenju plina u boce.Jer suhi led je co2 (ugljicni dioksid)koji u doticaju sa zrakom postane suhi led.Sve ove seme koje se prodaju za suhi led tipa za skladistenje hrane i sl nije suhi led vec obican led pojacan sa materijalom za duze drzanje u krutom stanju.Naime,nadete vatrogasni aparat co2(ne prah),uzmete jednu jastucnicu i u nju bubnete nesto co2 iz aparata.Nakon pol minute vec imate dovoljno leda.To sve radite u rukavicama jer suhi led je na -79 stupnjeva pa da ne dode do ozeblina.Led stavite u stiropor kutiju i tako ste mirni sljedecih tri,cetri sata.Ako vam ostane leda nemojte ga bacati vec pustite da sam ishlapi.To je pravi suhi led i nemojte nasjesti na neke neprovijerene fore.
Nakon sto sam nasao poznanika koji mi je ispraznio bocu krenuo sam u pravljenje hasa;

Kif 20170524_135622.jpg
20170524_135722.jpg
To promuckate 2-4 minute..
Pripremite bag vrece..Nakon sto ste malo promuckali da se sve to pomjesa,sve to izlijete u vrece.Ja sam prvo isao sa 160 mikrona,pa 75 mikrona,da bi za kraj sve prosijao kroz 220 mikrona..
20170524_181313.jpg
Mozete trim i ovako staviti i mjesati prije vreca...
Krenimo;
20170524_140122.jpg
20170524_140139.jpg
20170524_182843.jpg
20170524_141131.jpg 75 mikrona
20170524_154210.jpg
160 mikrona
20170524_141323.jpg

20170524_154403.jpg
20170524_165359.jpg
Nakon sto sam prosao 75 i 160 mikrona sam sve skupa prosao kroz 220 mikrona radi radoznalosti da vidim sta ce ispasti..
I nakon sat vremena rada ispalo...
20170524_184149.jpg
Od 200 gr trima,lisca od sedam automata..
A sam gotov proizvod koji sam stavio onako u prahu u papir za pecenje,dobro stisnuo,kalupirao i....
20170525_133049.jpg
20170525_133105.jpg
To je to:)Danas je degustacija:banana_rasta:pa javim utiske;)
Eto malo sam se potrudio iznjeti neke informacije koje ce nekom pomoci u suglasnosti sa moderatorom.
Ako sta nije jasno viciteeeeee:):thumb:
:respect:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Tak ja radim, kupim mikronske vrećice u headshopu, samo umjesto suhog leda koristim obični iz ledomata i rezultat bude isti. Nego da priupitam, jel ima kakav poseban razlog zašto suhi led? Mislim led kao led, bio suhi ili sirovi pri treskanju dolazi do pretvaranja leda u paru i nema kapljanja, niti vlage.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
zašto suhi led?
Zato sto se prilikom razgradnje sam led pretvori ili ispari u zrak dok ga mjesas i ima veliku temp od -79 stupnjeva sto daje veliku moc razgradnje,a ako bi iti malo vlage bilo nebi se odvajao kif od trima.Barem ne na ovaj nacin.Tu prilikom tresanja ispada led i kif..led ubrzo nestaje,a ostaje kif.Iz tog razloga mi nema logike staviti vodu tj.zaledenu vodu,led.Jer..sta dobijes mjesaci na ovaj nacin trim i led koji se topi u vodu?A ne isparava kao suhi..:):thumb:
Edit;
Evo,recimo u ovoj kutiji je ostalo 4,5 kg leda.Samo sam ostavio preko noci i prazna kutija.Niti kapljice vode,vlage..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja sam isto to mislio, ali niti kapi vlage niti trag leda nije ispao niti ostao u vrećici, a dobijem impresivnu količinu i rad je prva liga. Nije da mi je prvi put, radim to godinama :) . Probaj pa se budeš uvjerio ;) .
Suhi ili sirovi led pri treskanju izaziva istu kemijsku reakciju bro, ali pri mirovanju različitu.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Nebi se slozio ali ne sumnjam niti malo u tvoje tvrdnje o uzgoju.Sam primjer je ta temperatura koja se uvelike razlikuje.Ti suhi led rukom nemozes uhvatiti,a da ne ozebes.Vec obicni led..neznam kolega.Ti trebas prvo oko 5 min mjesati sa trimom,pa vreca 10,15 min,pa druga vreca 10,15 min,pa jos treca vreca.Da tu nema topljenja obicnog leda u vodu..sumnjam..Da ne idemo "usiroko"..sve pet.Da cujemo sta misle drugi koji su imali slicna iskustva.Vidi..ja nisam tako radio pa bi bilo glupo osporavati tvoju tehniku.Samo tvrdim neke meni logicne cinjenice:)
:respect::thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazerica

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Jer suhi led je co2 (ugljicni dioksid)koji u doticaju sa zrakom postane suhi led
Da malo pojasnim ako ce koga interesirati.
Ugljicni dioksid, za razliku od vode ne moze biti tekucina pri atmosferskom tlaku, tako da preskace to agregatno stanje i iz krutoga prelazi u plinovito.
Moze biti tekucina kao "supercritical fluid" i vjerojatno ste vidjeli ekstrakciju ulja sa "co2 extraction".
Preko 31°C i 74 bara, co2 postaje superkriticna tekucina koja ima osobine i plina i tekucine u isto vrijeme i koristi se kao otapalo.

Dry ice je bolji i popularan jer ima puno nizu temp od vodenog leda, nece smociti nista i ono najbitnije..... u americi je ful jeftin i mozes ga kupit na svakom uglu. :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nema tu kemije ni kemijskih reakcija, niti doticaj sa zrakom ima veze. Temperatura i promijena tlaka imaju veze.
Vodeni led i suhi led nemaju nista zajednickog osim sto moraju bit hladni da bi bili u krutom stanju.
Co2 je interesantan bas zbog toga sto nije tekucina(kad se ugrije) i cim fizicki odvoji to sto treba, jednostavno nestane :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
A kod nas narucis deset kg i ovako te dode.
10 kg-100-160 kn
kutija za led-120 kn
punjenje-80 kn
Pa ti pukni 50 eura.Jer nece neki manje od deset kila puniti,a neki hoce i kilo ali ti ostaje isti ovaj drugi trosak.
A treba ti za 200 gr trima najvise tri,cetri kg..ako..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ispada da ja sad govorim neke dezinformacije, jbg. :( Izvinjavam se što sam priupitao zašto suhi led. Znam da je bolji i znam da ga ima u protupožarnim, znam čak i recept za sladoled uz pomoć protupožarnog aparata ;). Čisto me iznenadilo kad sam vidio skoro sličnu metodu koju ja koristim samo sa drugom vrstom leda i naoko istim rezultatom. Razlika je što ja imam dvije vrećice, od 120 i od 220 mikrona za završno. Led iz ledomata ledim u dubokom, a škrinju naštimam na najjače da zamrzava. Kad se led full zamagli, lijepi se za prste i jedan za drugi, onda ga izlupam i usitnim. Uzmem cilindričnu posudu, od male kante za smeće, tutnem unutra suhi trim, zatrpam usitnjenim ledom do polovice kante, navučem hash vrećicu preko nje i udri ga šejkat, pa kad nestane leda opet dodam i opet šejkaj. Velim vam da mi nikad kap nije kapnula na stol na kojim to radim, vjerovali ili ne, iskreno ja nisam vjerovao dok nisam probao. Na kraju stavim prašak u kalup za kolače "šape" stisnem stegom i u pećnicu 20 minuta na 50 stupnjeva. Koristim samo trim i popcorne, i od dvije kutije za cipele pune trima i cornića od lost coasta sam dobio 7 grama šapicu šita, koliko je to dobro neznam niti se zamaram, meni je bitno da maže po glavi stanovnika :D a finese prepuštam drugima.
Svakako pohvale za temu hazeri, i još jednom se izvinjavam ako sam te uvrijedio pitanjem za suhi led, samo sam htio saznat nešt novo.
Pis braders :joint2:
(ps. stips moš ovo obrisat kad ciljana publika pročita)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Frend..ma nemoj lud biti.Gdje bi me uvrijedio sa izmjenom iskustva;)To je samo jedna zdrava rasprava i ja cu tvoj postupak pravljenja kifa probati ovih dana.Budem dokumentirao.Lijepo je sto si pristupio raspravi i ja se tebi zahvaljujem na tome.A misljenja..svako ima svoje nacine ali bitno je prepoznati nesto interesantno.
Kako god kolega,razumijemo se i stvarno nema potrebe izvinjavati se:thumb:
U nadi da ce biti jos ovakvih rasprava :respect::rasta:;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nema dezinfomacija :D
Lijepo je da diskutiramo. Znam da cesto zvucim kao da pametujem i filozofiram, al ako mislim da nesto o necemu znam onda to volim prenjet kako bi drugi znali pozadinu kako i zasto nesto funkcionra. Puno je lakse radit nesto ako znas tocno kako to funkcionira umjesto da na pamet nesto radimo samo zato sto se to tako radi. Nismo roboti i ovce, iako smo tako uceni od osn. skole :D

Mislim da ako je led(vodeni) ohladjen na dovoljno nisku temp, da skoro ni nema neke razlike u kifu. Jedino ako je nekome led na npr. -2°C, onda sumnjam da ce stic odradit kif kako treba bez da bude sve smoceno. Pogotovo ako se to ne odradi brzo.


pa kad nestane leda opet dodam
ovaj dio jedino nisam shvatio. di nestane led? :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Zaboravio nadodati jos jedan info.Naime ako slucajno u trim pobjegne malo vise suhog leda onda vam se prilikom tresanja bagova desi ovo;
20170524_140330.jpg
...nikakav problem.Malo vam se zaledio bag ali vi samo nastavite tresti,malo udaris po dnu baga(sa rukavicom),kako treses led se odvaja,pada po kifu i daje prostor da prode ostali kif.Znaci tu je bitno samo strpljenje jer ono sto vam je trebalo trajati 10-ak min ce trajati 20 min.Isto tako mozes samo prebaciti u drugi bag iako je ovo prvo po meni bolje.

Edit;
@grisnak
Pozdrav tituli i dobrodosao;):thumb:

:vutra:
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
@Stipe neznam di nestane led. Velim ti da ni ja nisam vjerovao. Nakon 15-tak min šejkanja ostane samo vlažan trim. Ni kapljica vode ne iscuri nigdje. Koliko sam čitao, led se od trenja pretvara u paru, valjda kako udara u kantu, a trim pokupi ostatak vlage. Zato sam i rekao u prvom postu "kemiska reakcija". Sad više ni neznam dali je to kemiska reakcija, kad led prelazi iz krutog u plinovito stanje. Kad bi radio bez da navučem hash vrećicu prek plastične kante, samo da tresem u vrećici vjerovatno nebih uspio jer baš se mora ebački tresti bez prestanka da led udara od kantu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Vjerovatno trim upije većinu pogotovo zato jer se trese. Kad bi ga se pustilo da se samo otopi sigurno bi procurio. Tako meni nekako logika nalaže :rolleyes:

Inace super tema :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Koliko sam čitao, led se od trenja pretvara u paru
Led sublimira(iz krutog u paru) al jako jako sporo. Koliko ja znam skoro sav led mora prvo prec u vodu pa tek onda u paru, osim pod nekim super eksteremnim temperaturama... al ne znam previse detalja oko toga. I ja bi rekao da to sve trim upije.
Sad više ni neznam dali je to kemiska reakcija, kad led prelazi iz krutog u plinovito stanje.
Fizika . Izmjena agregatnog stanja je fizikalna promjena rasporeda atoma i/ili mokeluka uslijed promjena tlakova i temperatura.
Mislim da ovo nije strucna definicija al nije ni daleko :D
Opet naduvano filozofiranje od mene :D hahha