suhi led molim pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.11.2010
11
0
0
39
imam pitanje,zbog veceg broja biljaka na malom prostoru i slabog protoka vazduha neophodno mi je da obogatim vazduh sa co2,jedini nacin koji bi mi odgovaralo da izvedem i koji mi deluje lagano je sa suhim ledom ali u postu o co2 se ta opcija samo pominje no nigde nema objasnjenja kako se taj metod obogacivanja provodi. ako iko zna ista o tom molim neka mi pojasni nacin i kolicine koje su ptrebne za prostor 30 metara kubicnih.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
30m3 prostor...ti to imas tvornicu za potrebe pola balkana? :S

Kod suhog leda ne mozes kontrolirati stalan priljev CO2 nego ovisis o brzini topljenja/isparavanja... Takoder moras racunati da ce ti temperatura prostorije pasti jer je temp suhog leda nekih -80°C...

Kolicina koja ti treba je oko 1800 PPM s time da ipak trebas mijenjati zrak svakih 6-8 sati...prelijen sam racunati...

Postoji i problem skladistenja...

Ukratko, previse komplicirano i neisplativo...puno bolje rezultate ces postici sa nekim vec navedenim metodama ovdje na forumu...
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
ma samo budi s njima sto vise, zapali cigaretu/joint kraj njih i eto im CO2..
 
15.10.2009
43
10
8
44
Jako zanimljiva tema! Postoje posebne masine za pranje koje rade na suvi led tako da ako bas hoces tako da povecavas co2 mozes pokusati kod praonica kamiona i automobila.Takodjer suvi led se koristi i za koktele tako da mozes pitati u nekom kaficu koji imaju koktele sa suvim ledom! Ja sam svojevremo mesao kvasac i secer kako bi dobio co2 mada mislim da bi najbolje bile one tablete za co2 koje doduse nikada nisam koristio. Takodjer imas elegantna resenja u akvaristici gde postoje posebni mali sistemi sa malim bocama za co2. i tako nadam se da sam pomogao.

Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.