Sungazing - Surya Yoga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Gdje si našao sunce apsolut? Tu kod mene tek se sad pojavilo, zadnjih 5 mjeseca sam bio sretan ako bi jednom tjedno bilo na nebu, i to u odgovarajuće vrijeme.
 
17.03.2009
5
1
0
37
Neznam gdje ti živiš... ali ovo su univerzalne činjenice:
1. kako napreduješ, napreduješ u svakom pogledu sve više...
što znači da ja mogu bez problema trenutno gledati sunce prijepodne do 10h a posljepodne več od 4h, a kapaciteti su mi takvi da mogu bez preopterečenja podnjeti punjenje do 2.5sata(150min.) a sve to uvelike povečava šansu da nađem dovoljno sun. minuta dnevno.
2. našoj percepciji vidljiv-spektar energije(vidljiva svjetlost), sačinjava manje od 2% ukupnog sun. zračenja koje dopire do zemlje. Sto znači; nije važno ako je i oblačno pa nevidiš sunce, gledaj u točku odakle osjetiš da dopire energija i to više trečim okom(epifiza ili pinealna žljezda) nago običnim "optičkim" očima. Jer skoro sve, običnim vidom nevidljive, frekfencije energije, mogu proči i kroz meso i kroz kosti direktno u 3.oko:sun2:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Primječujem okolo po netu da je sungazing postao dosta popularan, pogotovo sad nakon emisija NRZ sa HRM. Dobro je to.
Ali i primječujem da se ljudi kolju međusobno oko nebitnih sitnica (kako to uvijek ljudi rade sa svime) što se tiće tehnike; neki pokušavaju to uklopiti u svoju neku religiju, drugi u svoje neke strukture vjerovanja. Uglavnom nevažne gluposti koje dovode cijelu stvar u konfilikte.
Neznam kako uspjevaš gledati sunce već od 4h (sad je početak 4. mjeseca). Meni je to daleko prejako, ali ok, ako su ti se oči privikle ok... ali početnik bi oslijepio nakon 10sec. Ja se ravnam po mišljenju vlastitih očiju kad je u pitanju vrijeme za gledanje, a ne po nekom satu (ako mi se ne naprežu očni živci znam da je dobro, ako mi se oči sklapaju - znam da je prejako). Jer svakog dana, makar u isto vrijeme, sunce je različitog intenziteta, nekad slabo, a nekad neizdrživo... ovisi o vodenoj pari u zraku i na nebu, oblacima, itd.

Meni osobno idu na živce sve ove "new age", pa i "metafizičke" filozofije kao se radi ta tehnika i šta se događa u tijelu. To je nebitno. Tehnika je vrlo jednostavna, nije potrebna nikakva filozofija, a rezultati govore sami za sebe.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
e to i ja kažem šta se neko da izvineš preserava sa svim objašnjenjima pa kao možeš i osljepit jer neki vidljivi spektri svjetla mogu uzrokovat ovo ono i onda kako to radi tamo vamo,ma nepotrebno bezveze,ako i juan matus je reko čini mi se kad sam prije čito i prije nego što sam sazno sa sungazing da se skuplja energija ako se gleda u sunce,al nije potanko objašnjeno već samo tako površno,i još kontam da je lakše gledat u sunce nekome sa smeđim očima,ja imam smeđe oči i u početku ni poslje mi uopće nije smetalo nimalo sunce samo se moraš opustit,a ovo za smeđe očiu možda zato jer tamnije oči imaju više melanoma,to sam negdje pročito al ne znam šta to točno znači....
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ma neznam, ali to za boju očiju mi isto zvuči kao neka nebitna filozofija... jer svjetlost ulazi u oko kroz zjenicu a ne šarenicu. Živci šarenice samo reguliraju intenzitet svijetla koje će ući u oko, ako se ne varam. Kastaneda isto spominje neku tehniku za apsorpciju svjetlosti ali to je neka šamanska komplicirana tehnika koja zahtjeva razne pripreme, uglavnom nije za nas obične smrtnike, ovo od HRM je više nego dovoljno.

Skeptici se boje gledati u sunce, naravno, kad nam cjeli život govore da ćemo oslijepiti... ali to nije istina. Sam sam se uvjerio u to. Ako te ne bole očni pri gledanju i ako možeš gledati bez napora onda nema nikakve brige. Naravno, ako si budala i retardirani kreten pa ideš gledati u sunce kad je ono najačeg intenziteta, i držiš prstima kapke makar se one pokušavaju svim silama zatvaroriti, ona potpuno zaslužuješ spaljivanje očnog živca i sljepilo... isto koliko i zaslužuje smrt neko tko se baci s krova na LSD-u, yebiga, debil si i zaslužuješ tu sudbinu. :D

Ne samo da će vam sungazing poboljšati vid (činjenica!) nego je neophodno za organizam da prima svjetlost, ako ne prima dovoljno svjetlosti tokom dugog razdoblja tada slijedi bolest. Što se tiće UV zračenja ono je također neophodno za zdravlje, ali u svijetu se vrti propaganda koja pogoduje određenim korporacijama, i ljudi gutaju sva sranja koja im serviraju mass mediji... pa se tako masovno mažu raznim kremama i drže se stalno u hladu, a tako se samo truju i slabe svoj organizam.
Naravno, sve u pretjeranim količinama ubija, pa tako i sunce, a ako imaš malo zdrave pameti u glavi onda nebi trebalo biti problema.
 
17.03.2009
5
1
0
37
Weedran:
>Meni osobno idu na živce sve ove "new age", pa i "metafizičke" filozofije kao se radi ta tehnika i šta se događa u tijelu. To je nebitno. Tehnika je vrlo jednostavna, nije potrebna nikakva filozofija, a rezultati govore sami za sebe.<
:signs054:
Sory ali ja sam rođen-filozof...
Filozofiram; dakle postojim!

...ako to znači da nisam poželjan na ovom forumu; recite mi odmah, da ne gubim vrijeme, kako svoje tako ni vaše...

ispričavam se ako sam povrijedio nečije živce, stvarno nije bilo namjerno!:icon_mad:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nisam mislio ništa osobno! Samo ti filozofiraj koliko te volja, nitko ti neće srati. Ako malo pogledaš ovu sekciju foruma vidjet ćeš da ja filozofiram sto na sat. I nemoj se nalaziti uvrijeđen zbog svake gluposti koju netko napiše, onaj moj komentar se uopće nije odnosio na tvoj post, makar je potaknut time :) ...to je samo jedno mišljenje, nevažno.

Evo da ti pokažem da sam i ja filozof (nemoj shvatiti kao uvredu):

"Mislim, dakle postojim" René Descartes

Zvuči kao temeljna istina, ali to je zapravo temeljna pogreška :) Ta tvrdnja izjednačuje mišljenje sa Bićem i identitet s mišljenjem. Kad mi mislimo - tada se odvajamo od cjeline, od svoje sveukupnosti - onoga što mi jesmo. Mišljenje nam služi samo da opišemo jedan red koji se nalazi oko nas i u nama, i da nam se život u tom redu učini jednostavnijim i praktičnijim. Međutim, UM sa svojom djelatnošću - mišljenjem i pretvaranjem misli u riječi, neće NIKAD shvatiti SVEUKUPNOST - SEBE i svijet, jer nije stvoren za to, stvoren je samo za opisivanje i organiziranje fragmenata jednog neopisivog, beskrajno kompleksnog, nesakidivog i savršenog reda. UM je umjetnik, on stvara sliku na bazi svoje interpretacije jednog reda kojeg percipira. I ta slika nikad nemože biti bazična istina već samo umjetnički doživljaj.
Um je naš alat i mi ne moramo misliti da bi mogli osjećati da postojimo. Zapravo kad ne mislimo tada imamo puno jači osjećaj postajanja. Kad se nađeš u nekom iznenadnom šoku, tripaš na nekom psihodeliku, radiš nešto što zahtjeva veliku koncentraciju i brzinu, ili jednostavno se nađeš preplavljen informacijama koje tvoj um ne stigne analizirati 1:1 - tada zašutiš, tvoj um utihne - i tada tvoja svijest može doči u dodir sa svojom sveukupnošću i "znati" da postoji više nego ikad.

Sad bi neko mogao zaključiti da je moj stav da je mišljenje loše. Nije, ono je neophodno da kreiramo lijep i prekrasan život, isto koliko i onaj pun straha i očaja. Ali problem je što ljudi poistovječuju sebe sa svojim mišljenjem, a ne shvačaju da je to samo njihova umjetnost... baš kao što don Juan kaže, hehe, ovaj citat sam već puno puta stavljao u razne teme:

"Mi smo oni koji opažaju. Mi smo svesni; nismo predmetni; nismo telesni. Mi smo neograničeni. Ovaj predmetni i telesni svet je samo način da se naš zemaljski put učini podesnijim. On je samo jedan opis stvoren zato da nam pomogne. Mi, tačnije naš razum, zaboravljamo da taj opis nije ništa drugo nego samo opis, i tako zaplićemo našu sveukupnost u vrzino kolo iz kojeg se tokom života retko ispetljamo." don Juan

To je samo moje mišljenje, moja umjetnost ;)

Svjestan sam, dakle postojim.
 

madog

Banned
Banovan
18.01.2009
34
1
0
29
Osjećam, dakle postojim ..tako bih ja to sročio.. iako smatram da i "mislim, dakle postojim" i "svjestan sam, dakle postojim" ima svoj smisao, koju samo njen autor najbolje razumije.. a što to znači "Postojim"?
..ja nemam nimalo sluha za filozofiju koja obuhvaća mnoštvo "filozofije" ..meni je temeljno osjećati se spokojno.. sve ostalo mi je filozofija od koje mi um ostaje jednak, odnosno pretrpan, odnosno prazan...

um je sredstvo, a srce je cilj

možete poznavati sve znanje ovoga postojanja, ali bez ljubavi nemate ništa

stoga ne filozofirajte puno, već se volite :costumed-smiley-027
 
31.05.2009
4
0
0
53
Evo da se i sam uključim u ovu raspravu.... i pozdravim sve sudionike!

Ovo je moj prvi post, a našao sam se ovdje slučajno 'googlajući' za informacijama o sungazing-u.

Lijepo je pročitati tuđa iskustva s tom tehnikom (koja znaju bit ili frustrifajuća ili poticajna - ovisno o osobnim) jer takva, ako ništa drugo barem malo taknu znatiželju.

Osobno smatram da je jako korisno svima nama da što više ljudi prakticira bilo koju tehniku kojom pomaže podići svoju razinu svjesnosti.

Ja sam, počevši sungazing bio motiviran, kao, misllim, većina, lošim zdravljem. Prakticiram sungazing od 11. svibnja i sad sam na 210 sekundi. Koristim progresivno povećavanje gledanja u sunca za 10 sekundi iz dana u dan. Gledanje u sunce nastojim podijeliti podjednako u prvom satu nakon izlaska sunca i u poslijednjem satu prije zalaza.

Kako sam nov u gledanju u sunce, nemam nekih posebnih senzacija o kojima mogu pričati, no ono što mogu tvrditi jest da mi gledanje u sunce nikako ne smeta očima iako imam kroničnu upalu očiju od djetinjstva, svijetle oči (jer je i o tome bilo riječi) i koristim naočale zbog prilične kratkovidnosti, tim problemima mogu dodati jos i urođenu manu desnog oka koja mi u samom fokusu gledanja iskrivljava sliku.

U sunce, kao što je već i prije netko rekao, mogu gledati s manje ili više uspjeha bez obzira na isto vrijeme gledanja što sigurno ovisi o raznoranim meteo prilikama. No, ne smatram da se s njim treba 'boriti' već se prilagoditi tom trenutku. Ako imaš potrebu zaklopiti oči, jednostavno izdržiš koliko možeš i zaklopiš oči. Netko je rekao da nema veze što ne vidiš sunca (ako je iza oblaka) svejedno određeni spektar zračenja prolazi i ima pozitivne efekta na organizam, to isto možemo primjeniti i u zaklapanju kapaka.

Uvjeren sam da se sungazing-om može blagotvorno djelovati na tijelo i psihu i nastojat ću bit redovit i u buduće, a redovitost koju ta tehnika 'zahtjeva' je onaj prvi pozitivan korak prema samom sebi.

U slučaju da mi se dogode neke posebne senzacije, rado ću ih podijeliti s članovima ovog foruma.

Jos jednom pozdav svima i želim vam ljubavi i svijetla!
 
23.07.2009
3
0
0
40
www.solarni.korisnik.com
Nisam mogao a da ne odgovorim, pročitao sam sve od početka ove teme i super mi je što o ovome raspravljate.

Ja gledanje u sunce prakticiram od 2.mjeseca 2009. sve do sad što je otprilike 5 mjeseci i dosegao sam već 35 minuta iako mogu više no počmem gledati jako kasno pa mi zađe sunce.

Weedran je napisao(la):
Zanimljivo mi je to neko blagostanje prilikom gledanja, ono, jedino svijetlo postoji taj trenutak u tvom životu, pruža neki filing ispunjenosti i jedinstva. I kada prestanem gledati osjećam se kao poslije polasatne meditacije, onako legnem se u krevet i jednostavno... negdje sam a nisam nigdje...

1Apsolut je napisao(la):
koliko god jakom vjetru se izlagao neškodi mi, kontraste boja vidim intenzivnije nego ikad prije...
-ostalih blagodati ima toliko da bi mogao napisati knjigu, jer gotovo svaki dan otkrijem neku novu prednost hranjenja svjetlom, neku novu sposobnost, dobijem neki novi uvid itd...

U potpunosti se slažem sa Vama .
 
30.10.2008
8
9
0
35
e, vidim da nitko ne komentira, al čula sam da je hira ratan manek bio u hrvatskoj i držao predavanja . za split znan, al ja nisan stigla bila u split, a žao mi je jer mislim to počet ozbiljnije malo prakticirat..
svaki put me nekako obnovi taj osjećaj..ko da ti netko da osjećaj jednote u trenu..i sve to šta ste napisali..
jel bio tko? navodno je bilo stvarno dosta ljudi..
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Neznam za sada, ali znam da je bio u hr pri gostovanju u emisiji NRZ, ide on po svijetu i širi svoj nauk, imaš u ovoj temi sve što je potrebno za provoditi postupak, vidim okolo da je dosta ljudi zagrizlo za to i na našim prostorima, samo neznam za report nekih rezultata, dali je itko postigao stanje da ne jede i da se hrani samo suncem, ali uglavnom vjerujem da ti taj sungazing radi samo dobro, a i pruža super osjećaj meditativnog stanja.
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Na ovoj planeti trenutno broj 1 za podizanje svesnosti je ,baktijoga Sve ostalo je joga ali za zabaviste.Ovu jogu je uspostavio sam Bog.Tko neveruje neka proba.Ovo iz licnog iskustva govorim.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
ne može se samo gledanjem u sunce ne jest hrana,nije to samo tako jednostavno i lagano,ima tu puno više šta ne kaže famozni gospodin hrm,on to radi da bi napravio nešto dobro općenito vjerujem al je previše kako da kažem,ofucano je reć ofucan:icon_lol:,...
obećava previše na što neki ljudi se i smiju normalno i ismijavaju ga,ga swami dev murti,a tako i obično je kad pokušavo nešto šta dolazi s istoka pojednostavit i upakirat onako kao eto radiš to i to i tako bude,možemo pi pričat o nekim stvarima i naravno saće neko reć šta ja serem,nije da to pokušavam sg racionalizirat il pojednostavit al to je sve stvar osobne percepcije,nije sad da ja tu pametujem il se pravim važniji od nekog ali vidip opet se iovako ionako upetljaš u rječilal eto šta bi još mogo reć nađite od đezmahina knjigu u njoj je to onako prošireno malo,:sun2:
 
23.07.2009
3
0
0
40
www.solarni.korisnik.com
30.10.2008
8
9
0
35
ali kako mi je super sad to liti..uđeš u more, otplivaš malo dalje i kad sunce počne zalazit samo ostaneš plutat lagano raširenih ruku i nogu, lagana meditacija, uši u vodi da ne čuješ ništa suvišno, pa pogled u sunce..dlanovi izvan vode, osjetish toplinu na njima..predobro. ne treba dugo trajat a nezamjenjivo je
htjela bi se tako i projicirat heh
samo triba pazit, čujen da je neki morski pas zaluta u bračkon kanalu :icon_lol: