Sungazing - Surya Yoga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
možda bi i mogo živit od sunca i vlage, al onda bi bio drvo da nekažem biljka... možda bi nekad milijunima godina poslje posto chak i charobna
 
31.05.2009
4
0
0
53
ataraxia je napisao(la):
e, vidim da nitko ne komentira, al čula sam da je hira ratan manek bio u hrvatskoj i držao predavanja . za split znan, al ja nisan stigla bila u split, a žao mi je jer mislim to počet ozbiljnije malo prakticirat..
svaki put me nekako obnovi taj osjećaj..ko da ti netko da osjećaj jednote u trenu..i sve to šta ste napisali..
jel bio tko? navodno je bilo stvarno dosta ljudi..


bio, bio... i u Splitu i u Zadru i na Pasmanu (seminar) i u Zagrebu.

Mogu se pohvaliti da sam bio na Pasmanu!

Ne znam sto bih istakao, ali mislim da je najvaznije, taj je covjek tako normalan i bez mistike da ga to cini tako posebnim i misticnim.

Ugodno gledanje u sunce svima... sad sam na 16,20 min i mislim da cu jos pricekati s dojmovima....

Svima zelim svijetla i ljubavi!
 
31.05.2009
4
0
0
53
ataraxia je napisao(la):
e, vidim da nitko ne komentira, al čula sam da je hira ratan manek bio u hrvatskoj i držao predavanja . za split znan, al ja nisan stigla bila u split, a žao mi je jer mislim to počet ozbiljnije malo prakticirat..
svaki put me nekako obnovi taj osjećaj..ko da ti netko da osjećaj jednote u trenu..i sve to šta ste napisali..
jel bio tko? navodno je bilo stvarno dosta ljudi..


bio, bio... i u Splitu i u Zadru i na Pasmanu (seminar) i u Zagrebu.

Mogu se pohvaliti da sam bio na Pasmanu!

Ne znam sto bih istakao, ali mislim da je najvaznije, taj je covjek tako normalan i bez mistike da ga to cini tako posebnim i misticnim.

Ugodno gledanje u sunce svima... sad sam na 16,20 min i mislim da cu jos pricekati s dojmovima....

Svima zeim svijetla i ljubavi!
 
30.10.2008
8
9
0
35
lijepo..a možda dođe opet, onda neću propustit :p
16, 20-super, samo nastavi :)

a evo danas me sunce dozvalo malo prerano, skužim da je još prejako i ka vratit ću se posli i skroz zaboravih :(
to mi se često događa, valjda dok ne uđe u neku naviku..kao neki ritual.. i dok ne naučim skroz ignorirat nebitne zavjese ''stvarnosti'' kroz koje zrake ne prolaze pa te navedu da zaboraviš da zrake nigdi nisu nestale, da su uvik tu i da te uvik griju hehe..
eto one me znaju usporit malo u napredovanju, al sve ok, imam strpljenja za sunce i ono ima za mene.. :costumed-smiley-027

i tebi puno svjetla/ljubavi..:sun2:
 
15.04.2009
15
0
0
36
hehe, nisam ovu temu tražia ovde, al nađoh je.. :)

naime, sungazing provodim 20-ak dana, trenutno sam na 2 minute... zanima me sljedeće... dođete do neke brojke od... 10 min, nebitno... i onda ne bude sunca 20 dana... dali svejedno idući put kad osvane sunce gledate 10 minuta i 10 sekundi... bez obzira šta se dogodia prekid u vidu oblačnih dana, šta je valjda imalo za posljedicu blago odvikavanje očiju i organizma od sunca.. možda je pametnije "vratit" se na 9?
ili ne?
 
26.08.2009
1
0
0
38
pozdrav svima!! počeo sam se baviti sungazingom prije mjesec dana,točnije u periodu kad je hira ratan manek bio u zadru(bio sam na tom seminaru) i od tada sam postao fasciniran tim saznanjima...zanima me da li je iko voljan preko maila ili sms popričati o toj temi jer me zanimaju i druga iskustava..

s poštovanjem prema svima nadam se da će se netko javiti..

btw. pročitao sam preko linka s ovog foruma i knjigu od JASMUHEEN - ŽIVJETI OD SUNCA..knjiga je stvarno prej....

moj mail je [email protected]
 
26.08.2009
1
0
0
35
Prije svega, Pozdrav svima

Sve koje zanima siguran Sungazing ili Solarna Yoga, podosta informacija mogu naci i na nedavno podignutoj stranici Sungazing-Hr. Stranica je poprilicno friska te ima jos dosta posla na njoj, no svi koji zele sudjelovati u stvaranju jedne zajednice sungazera na prostoru hr i oni koji zele stupiti u kontakt sa ostalima koji ga prakticiraju, neka slobodno posjete sajt.

Cilj stranice je upravo ono sto trenutno Hira cini na predavanjima diljem svijeta a to je prosiriti sungazing te barem informativno ljudima pribliziti one neke osnovne stvari u svezi sungazinga iliti gledanja u sunce, bez laznih gurua, i sl. kako to obicno vec ide kada se naleti na ˝prepametne˝ koji su vec poceli zlorabiti ovu predivnu tehniku u svoju vlastitu korist iskoristavajuci tudju nevolju..

Uskoro ce biti forum up, pa svi koji imaju bilo kakva pitanja, zele podjeliti svoje iskustvo sa ostalima kako bi pomogli jedni drugima ili ih zanimaju neke druge teme u svezi samorazvoja uma i tijela.. dobrodosli su : )

Premda je stranica iskljucivo o sungazingu, na forumu ce biti takodjer u sirom krugu zastupljene i druge teme za razvijanje vlastite moci, svjesti i opcenito rada na sebi...

Forum ce najverojatnije biti up kroz koja 3-4 dana, pa svi koji se odluce ..dobrodosli su :)


Srdacan pozdav,
sungazing-hr.org





frenky je napisao(la):
hehe, nisam ovu temu tražia ovde, al nađoh je.. :)

naime, sungazing provodim 20-ak dana, trenutno sam na 2 minute... zanima me sljedeće... dođete do neke brojke od... 10 min, nebitno... i onda ne bude sunca 20 dana... dali svejedno idući put kad osvane sunce gledate 10 minuta i 10 sekundi... bez obzira šta se dogodia prekid u vidu oblačnih dana, šta je valjda imalo za posljedicu blago odvikavanje očiju i organizma od sunca.. možda je pametnije "vratit" se na 9?
ili ne?


Slobodno mozes nasaviti gdje si stao, po novom HRM sistemu, cak i nakon vise tjedana ili mjeseci mozemo nastaviti gdje smo stali, ono mozda sto bih ti ja preporucio da ako nisi duze vremena gledao, tj. imao stanku od vise dana je to da prvih dana nastojis gledati u zalazak jer je puno blazi za oci od izlaska .. no, u svakom slucaju, slobodno nastavi bez vracanja u natrag ;)
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
aj dobro da sam sazno ko je taj deda... bio na televiziji jednom al nije bilo zvuka... osim onog u glavi xD
 
15.04.2009
15
0
0
36
osobno - ujutro pri izlasku sunca je definitivno bolji osjećaj, valjda zbog tog pojačavanja, a i sve je nekako prirodnije, opuštenije, pa se onda i lakše fokusirat kad nema vanjskih podražaja kao poslijepodne...
trenutno sam na 5 min i doživio sam predobru stvar, nekakvu toplinu okolo ili iznad želuca, prvi mah nisam tome pridao neku važnost, al onda mi je sinulo - HELOU, pa kako ti može bit tako toplo, ljeto je prošlo i 7 je sati ujutro i imaš majicu na sebi... ali meni je bilo toplo iznutra:sun2:

http://www.zracenja.akcije.biz/treca_cakra.htm
to je to

čak bih taj osjećaj usporedio sa high stanjem od vutre... samo šta ti ona čini da to traje pola sata do sat a ovo sa suncem možda minutu-dvije... zasad:sun2:
 
31.08.2009
38
4
0
36
osobno - ujutro pri izlasku sunca je definitivno bolji osjećaj, valjda zbog tog pojačavanja, a i sve je nekako prirodnije, mirnije, pa se onda i lakše opustit, a time i fokusirat, kad nema toliko vanjskih utjecaja kao poslijepodne...
trenutno sam na 7 min i doživio sam predobru stvar, nekakvu toplinu okolo ili iznad želuca, prvi mah nisam tome pridao neku važnost, al onda mi je sinulo - HELOU, pa kako ti može bit tako toplo, ljeto je prošlo i 7 je sati ujutro i imaš majicu na sebi... ali meni je bilo toplo iznutra:sun2:

http://www.zracenja.akcije.biz/treca_cakra.htm
to je to

čak bih taj osjećaj usporedio sa high stanjem od vutre... samo šta ti ona čini da to traje pola sata do sat a ovo sa suncem možda minutu-dvije... zasad:sun2:
 
31.08.2009
38
4
0
36
osobno - ujutro pri izlasku sunca je definitivno bolji osjećaj, valjda zbog tog pojačavanja, a i sve je nekako prirodnije, mirnije, pa se onda i lakše opustit, a time i fokusirat, kad nema toliko vanjskih utjecaja kao poslijepodne...
trenutno sam na 7 min i doživio sam predobru stvar, nekakvu toplinu okolo ili iznad želuca, prvi mah nisam tome pridao neku važnost, al onda mi je sinulo - HELOU, pa kako ti može bit tako toplo, ljeto je prošlo i 7 je sati ujutro i imaš majicu na sebi... ali meni je bilo toplo iznutra:sun2:

http://www.zracenja.akcije.biz/treca_cakra.htm
to je to

čak bih taj osjećaj usporedio sa high stanjem od vutre... samo šta ti ona čini da to traje pola sata do sat a ovo sa suncem možda minutu-dvije... zasad:sun2:
 
31.08.2009
38
4
0
36
osobno - ujutro pri izlasku sunca je definitivno bolji osjećaj, valjda zbog tog pojačavanja, a i sve je nekako prirodnije, mirnije, pa se onda i lakše opustit, a time i fokusirat, kad nema toliko vanjskih utjecaja kao poslijepodne...
trenutno sam na 5 min i doživio sam predobru stvar, nekakvu toplinu okolo ili iznad želuca, prvi mah nisam tome pridao neku važnost, al onda mi je sinulo - HELOU, pa kako ti može bit tako toplo, ljeto je prošlo i 7 je sati ujutro i imaš odjeću na sebi... ali meni je bilo toplo iznutra:sun2:

http://www.zracenja.akcije.biz/treca_cakra.htm
to je to

čak bih taj osjećaj usporedio sa high stanjem od vutre... samo šta ti ona čini da to traje pola sata do sat a ovo sa suncem možda minutu-dvije... zasad:sun2:
 
31.08.2009
38
4
0
36
pitanje za SolarAmarantha, kao i za sve ovde koji su prošli ciklus (bar veći dio):


glazba prilikom sungazinga, DA ili NE? onako neka ambijentalna, instrumentalna, uz koju se inače opustimo...? meni se čini da pomaže, daje na efektu, ali isto bi volio čut iskustva drugih..
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
a zašt nebi, btw. ako ste se već upustili u ovo , radite stoječi na zemlji ako ste u mogućnosti.

I vrlo je važno za napomenuti da se čuvate UV zračenja jer vam može vrlo lako i nepovratno uništiti mrežnicu oka i upropastit vid. Pri izlasku i zalasku je slabo uv zračenje pa nije toliko opasno, ali da slučajno nekome nebi palo na pamet gledati sunce dok je ono jako kroz neke filtere ili sunčane naočale, intenzitet svjetla ćete smanjiti ali UV zračenje ne. Poznato je da su za vrijeme pomorčine sunca mnogi ljudi previše gledali pomoričinu, iako je kroz one specijalne naočale intenzitet bio vrlo slab, ode oko kvragu i danas ti ljudi zauvjek vide pomorčinu sunca. Zato ljudi pamet u glavu i nemojte izmišljati neke svoje nove tehnike. Oftamolozima se diže kosa na glavi pri samom spomenu da netko gleda sunce, međutim ipak nije toliko kritično, ja sam jedan primjer za to, prošao sam proces bez posljedica i vidim savršeno, makar nisam postigao neke očite promjene u sebi.

Volio bi čuti druge ako su postigli nešto s ovim, jer još nisam naletio na takvu priču, makar čitam na sve strane da se ljudi sve više upuštaju u sungazing.
 
31.08.2009
38
4
0
36
može li imat veze to šta sam nekoliko sati prije tog iskustva zafrulio? tj., pravo pitanje bi bilo - na koji način, u 'energetskom' smislu marihuana utječe na čovjeka? čini li ga somehow protočnijim za energiju? ima li u toj priči kakve veze anandamid?

so many questions..
suddenly, osvanu mi u glavi lik good ol' Elvisa i zvoni ova stvari, no zašto?
http://www.youtube.com/watch?v=d0vXxH1IEmQ
u refrenu je odgovor :icon_mrgreen:

u pravu je Icke kad kaže da Viša svijest, ili Viša sila ima jeben i ciničan smisao za humor:sun2:
 
31.08.2009
38
4
0
36
može li imat veze to šta sam nekoliko sati prije tog iskustva zafrulio? tj., pravo pitanje bi bilo - na koji način, u 'energetskom' smislu marihuana utječe na čovjeka? čini li ga somehow protočnijim za energiju? ima li u toj priči kakve veze anandamid?

so many questions..
suddenly, osvanu mi u glavi lik good ol' Elvisa i zvoni ova stvari, no zašto?
http://www.youtube.com/watch?v=d0vXxH1IEmQ
u refrenu je odgovor :icon_mrgreen:

u pravu je Icke kada kaže da Viša svijest, ili Viša sila, kakogod, nekad ima jebeno ciničan smisao za humor:sun2:
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
pusit travu, gutat psihodelike, gledat u sunce, tipkat po netu, kuziti svijet...
pa kad to sve stignete???

sam mi recite dal taj hira ratan manek ta svoja predavanja đabe drzi? il mu osim sunca ipak treba novac?