Super Bud & The Doctor ...konacno da pocnem dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Postovani saborci...braco po saksijama!

Evo konacno da i ja stavim dnevnik i uz vase savete i pomoc izguram ovaj grow sto kvalitetnije i bolje.
Pocecu od osnovnih podataka:

Dimenzije boxa:
210cmx130cmx210cm

Sorta:
-Super bud 8 komada greenseedhouse seed bank fem.
152013001.jpg

-The Doctor 5 komada greenseedhouse seed bank fem.

Stavljene u vodu 30.04.2013
Prebacene u maramice 01.05.2013.
Klice pokazale 2.05 i zatim stavljene u grow plasticne posude od 1 l.
7.05.Prebacene u box pod svetlo na rezim 18/6

Setup:
Svetlo vegetacije: 1 x 600w HPS
Saksije:11 litara

Ventilacija:
-Izduv BAC turbina 1000m/3
-Uduv BAC turbina 1500m/3
-Carbon filter 1250mm/300m
152013005.jpg

Unutrasnjost boxa oblozena refleksi folijom sa vazduznim jastucicima koja po dekleraciji reflekture 95% svetlosti.

Regulisanje vlaznosti:
Air-Swiss rasprskivac hladnog vazduha + Air Swiss sa hladnom maglom (tesko objasniti ali hladna para siklja kao nekad voz Cira :) )

Hemija:
Hesi komplet:roth,super vit,enzym,groi,bloom komplex
Guano tecnost
CO2 tablete
Booster bud ne znam proizvodjaca jer sam izgubio etiketu :)
U fazi cvetanja ubacuje se jos jedna HPS od 600w tako da ce setup imati 1200w rasvete.

Kako sam zamislio ovaj grow?!
Kao prvo vegetaciju cu raditi 3-4 nedelje uz blagi LST i odmah zatim TOPPING a uz to i kao slag na tortu ubacujem SCROG mrezu koja ce nadam se doprineti vecem urodu.

Ovo su neke kratke crte i osnovni podaci o samom growu ukoliko sma nesto slucajno propustio da kazem ili napomenem nemojte uzimati za zlo...ispravicu.Hvala na paznji,nadam se podrsci,savetima kao i dobronamernim kritikama kako bi se grow odradio sto kvalitetnije i bolje!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
bit će muka raditi SCROG na tako velikom prostoru, kasnije ne možeš do biljaka u sredini jer se sve saplete, ja mislim da je to metoda za najviše 4 biljke da se može donekle lagodno raditi...

kako god bilo, svu sreću želim! ;)
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Hvala svima!
Samuraj@Druze sve ce ici na toping a razmisljam da Doctora radim FiM a Super Vud Toping jos seneckam :),ne ide nista napolje ja radim samo indor a sto se tice posla ...pa znas kako kazu da bi nesto uzeo moras i da das,tako i ovde :)
Metalmaniac@Slazem se sa tobom oko prostora ali tu sam sada u dilemi da li da Scrogujem svaku zasebno sto bi rekli Apart ili da guram sve pod jednu.Prva opscija iziskuje malo vise posla i paznje ali je mnogo lakse manipulisati biljkama sto ka svetlu sto sa topovima.
Kali@Eeeee moj brate ....ovlazivac da mu ''bem sve po spisku i ko mu dade takvo ime :).Prvih tri dana pod HPS toliko muke oko regulacije vlage da se to meri sa naucnom fantastikom i kako god okreni obrni NEVALJA...uvek mi oko 33-37% a u prostoriji sma imao ovaj veliki ovlazivac AirSwisow sa jonizatorom vazduha dao sma za njega 147 eura.Onda stavlja sve i svatsa i box mi je licio na Buvlji pijac tu su bile:zaledjenje flase,mokre krpe,posude sa vodom,mokar karton...prskalice.....i nista.....odem lepo u Media markt i 57e iz Dzapa i kupim ovaj ''ovlazivac'' sto pravi hladnu paru (ovo sma prvi put video u zivotu) a brate siklja para-dim iz njega ko da sma zapalio box :) i sada dnevna vlaznost pod svetlom je od 53-57% dok se za vreme mraka penje i do 75% ali su mi izduv i uduv na minimumu pa mislim da kasnije u cvetanju necu imati problema.sto se tice preporuke za ovu stvarcicu preporucujem svakom!
Inace imas ga jos i Neckerman shopu i mislim da je sada od juce mislim na popustu za nekih 39e...tako da sma i tu bacio 18e kroz prozor :(...al neka samo nek sluzi svrsi!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
cane corso winer je napisao(la):
Ventilacija:
-Izduv BAC turbina 1000m/3
-Uduv BAC turbina 1500m/3
Jesi siguran da si tako postavio kako si napisao? Pitam zato što bih ja ovaj jači stavio na ispuh...al ako tebi ovako paše, ne petljam se :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
03.07.2009
1.740
2.317
188
Sretan ti grow, dobar setup, poslusat kako je zlo rekao ako je točno. Sta se tiće scroga poslusaj mene i nemoj staviti mrežu u cjelosti za sve nego za svaku saksiju napravi svoju mrezu sa kakvim okvirom...biti će ti lakše manipulirati
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Da pogresio sam prilikom pisanja kontra je razmer snage.....a sto se tice mreze najverovatnije ce biti svaka za sebe.nego se sada pitam sta mi je prvo raditi toping ili LST?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.